Prabangus senovinis stiklas ir medis, pastatytas ant šlaito

Prabangus senovinis stiklas ir medis, pastatytas ant šlaito

Jūsų namas visada yra geras, ypač jei jis yra paremtas asmeniniu projektu. Tai išplečia galimybes, kurias galite kurti nekilnojamojo svajonių name. Bet ką daryti, jei siūloma plėtra nestandartinio sklypo? Mūsų šalies reljefas yra toks įvairus, kad žmonės dažnai turi kurti šlaitus. Tai ypač aktualu kalnuotose vietovėse. Tokia konstrukcija turi savo ypatumus. Tačiau, atsižvelgdami į visas mūsų rekomendacijas ir patarimus, galite pastatyti nuostabų pastatą net sunkiausioje reljefo srityje!

 • Lengvosios rūšys
 • Erekcijos metodai
 • Pastatų tipai
 • Sunkumai
 • Fondo ypatybės
 • Pagrindinė medžiaga
 • Rezultatas
Modernus namas su nuostabiu vaizdu į kalnus

Modernus namas su nuostabiu vaizdu į kalnus

Lengvosios rūšys

Konstrukcijos tipas priklauso nuo pagrindinio reljefo tipo, kuriuo ateityje pastatas bus pastatytas. Apskritai, reljefai yra suskirstyti į 4 tipus:

 1. Tiesiai. Paprastai jis turi nuolydį, bet jo vertė yra ne daugiau kaip 3%.
 2. Šiek tiek nuolydis yra nustatomas iki 8% parametro.

  Prieš pradedant statybą būtina ištirti reljefą

  Prieš pradedant statybą būtina ištirti reljefą

 3. Vidutinis yra iki 20%.
 4. Kietas yra daugiau kaip 20% vertės.

Patarimai! Norėdami nustatyti nuolydį, turite pakreipti du taškus į šlaitu. Iš viršaus nukreipkite vertikalią liniją ir iš apačios horizontaliai. Išmatuokite atstumą nuo taškų iki jų sankirtos. Šių segmentų santykis parodys procentinį pokytį.

Erekcijos metodai

Norėdami sukurti nuolydį, galite naudoti vieną iš dviejų galimybių statyti:

 • tinka turimas kraštovaizdis;
 • suderinti kraštovaizdį.
Kartais lengviau derinti reljefą, nei įterpti konstrukciją esančiame reljefete

Kartais lengviau derinti reljefą, nei įterpti konstrukciją esančiame reljefete

Namas šlaituose su moderniu stiliumi

Namas šlaituose su moderniu stiliumi

 1. Pirmuoju atveju reikalingi kompleksiniai architektūriniai skaičiavimai, tačiau dėl to tokios savybės bus struktūros pranašumas.
 2. Antrasis variantas užtruks šiek tiek ilgiau, tačiau jis leis pastatyti bet kokį pastatą bet kokiam projektui.

Pastatų tipai

Dauguma standartinių projektų yra skirti pastatams pastatyti ant plokščio paviršiaus. Šiuo atveju pagrindo buvimas ir dydis nustatomas atsižvelgiant į dirvožemio tipą ir pastato dydį. Maži namai gali neturėti jokio pagrindo. Kotedams turi būti masyvi ir stiprinama.

 • Jei pasirinktas dėl nuožulnios reljefas, už pastatų ant nedidelio šlaito statybos gali naudoti importuotas užpildymą. Su juo išlygina gyvenamąją zoną. Šiuo atveju pastatas yra be pagrindo.
 • Jei yra vidutinių parametrų nuolydis, tada neįmanoma organizuoti pagalvėlės, naudodamiesi biria žeme. Tokiais atvejais viena namo pusė yra pakelta iki aukšta bazė. Jos dydis gali pasidaryti tokio dydžio, kad leis įrengti visą grindis, kuriose tai įmanoma Susikurkite garažą, seminaras, saugoti ar net įrengti poilsio vietą.
Kotedžas su mansarda grindimis ir krūva pamatai

Kotedžas su mansarda grindimis ir krūva pamatai

Puiki vila su asimetriniu dizainu

Puiki vila su asimetriniu dizainu

Dviejų aukštų namas iš anksto išlygintame paviršiuje

Dviejų aukštų namas iš anksto išlygintame paviršiuje

 • Jei turite pastatyti stačią šlaitą, šiuo atveju svarbu kreiptis į specialistą. Jie pasirenka arba kuria atskirą projektą, atsižvelgdami į visas teritorijos ypatybes. Visų pirma verta atkreipti dėmesį į dirvos savybes.

Patarimai! Galite naudoti įvairios sudėtingumo laiptelius daugiapakopiai namai. Jie leis kokybiškai įveikti reljefo ypatybes. Sukurtas šiuo atveju terasos bus dar viena vieta atsipalaiduoti.

Vila fasado dizainas kaimiškas stilius

Vila fasado dizainas kaimiškas stilius

Sunkumai

Namo statyba ant šlaito yra viena iš sunkiausių architektūrinių užduočių. Sprendžiant šį procesą, patys patyrę specialistai susiduria su šiais sunkumais.

 1. Būtinybė kurti individualų projektą. Kiekvienas šiuo atveju namas yra unikalus, nes tai yra būtina atsižvelgti į nuolydžio lygį, taip pat funkcijas dirvožemyje, jo slydimo tikimybę ir kryptį, kuria sumažėja nuolydis, ir pan., D.

  Prieš pastatydami namą šlaitu, reikia kruopščiai parengti projektą

  Prieš pastatydami namą šlaitu, reikia kruopščiai parengti projektą

 2. Ilgalaikis parengiamasis etapas. Priklausomai nuo nuolydžio dydžio, kaip jau minėta, siekiant sukurti tvarų pamatą, būtina imtis papildomų priemonių, kurios ilgą laiką gali vilkti.
 3. Didesnės sąnaudos, nes gali prireikti papildomų brangių medžiagų, kad būtų sukurtas tvarus pagrindas.
 4. Specialios įrangos darbo sudėtingumas.

  Dėl sudėtingos specialios įrangos darbo sunku nustatyti tikslias sąlygas

  Dėl sudėtingos specialios įrangos darbo sunku nustatyti tikslias sąlygas

 • Visi šie veiksniai lemia vieną didelį trūkumą - jie neleidžia apskaičiuoti objekto erekcijos ir pristatymo termino.

Fondo ypatybės

Kai kuriais atvejais, kaip jau minėta, galima statyti gyvenamuosius namus be pamatų. Tačiau, jei jo buvimas vis dar reikalingas, jis turi būti pakankamai stiprus, kad nepritartų pokyčiams, dėl kurių žemė yra jautri. Dėl to paprastai naudojama sustiprinta tinklelis. Jis gali būti pagamintas iš storių armatūros strypų.

Statybvietės ir pamato statybvietės pavyzdžiai su nuolydžiu

Statybvietės ir pamato statybvietės pavyzdžiai su nuolydžiu

Fondo sutvirtinimas

Fondo sutvirtinimas

Patarimai! Armatūrai geriausia naudoti "Euroset" produkciją. Jis pagamintas taip, kad būtų atsparus dirvos judėjimui, kuris dažnai pastebimas, jei paviršius yra nevienodas.

Tokio pamato skirtumas taip pat yra tas, kad jis yra daug didesnis nei kitų objektų skirtumas. Jis gilinamas ant šono, esančio aukštoje šlaito pusėje. Taip pat patartina naudoti krūvos pamatą. Tai nereikalauja kasti gilių kasinėjimų.

Pagrindinė medžiaga

Už sienos yra geriausia pirkti lengvas statybines medžiagas, kad nebus sukurti didelę apkrovą pamato, kad jau yra gana stiprus, atsižvelgiant į dirvožemio spaudimo. Laimei, šiuolaikinėje rinkoje siūlomos įvairios medžiagos - nuo medienos plokštės iki putų blokai. Ir pastarajam nereikia pirkti papildomų izoliacinių medžiagų, taigi sutaupys biudžetą.

Patarimai!stogas taip pat reikia pasirinkti lengvesnius pavyzdžius. Tai gali būti metalas ar bitumas juostinė pūslelinė, ant medinių gegnių, aptrauktų OSB plokštelėmis ir hidro barjero profiliu.

Rezultatas

Jei tinkamas būdas statyti namus, jis gali būti bet kokiame reljefe, nepriklausomai nuo reljefo. Sunkiausi namai yra statomi ant šlaito. Jie reikalauja specialių skaičiavimų ir išlaidų. Pasirinkdami tinkamą buvimo vietą, vietovės trūkumai gali būti naudingi.

Svarbu, kad specialistai pastatytų namą ant šlaito. Jie galės pasirinkti tinkamą konstrukcijos versiją, atsižvelgdami į nuolydžio lygį, žemės ypatybes ir kitus veiksnius. Būsto statybai žaidimų aikštelė gali būti išlyginta arba pastatyta daugiapakopė struktūra.

Namo statyba ant šlaito: projektų, metodų ir montavimo bruožų apžvalga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 14 =