Lambrequins s čistými symetrickými záhybmi

Lambrequins s čistými symetrickými záhybmi

Obývacia izba v dome alebo byte by mala byť útulná a zároveň reprezentatívna. Docela pôsobivá oblasť v tejto miestnosti je kompozícia okien, takže jej návrh by mal byť oslovený so všetkou zodpovednosťou. Krásne lambreky pre sála sú schopné poskytnúť miestnosti osobitné šarm a pevnosť, pričom si zachovajú skutočne domácu atmosféru.

obsah

 • Čo je lambrequin?
 • Typy lambrequinov
 • Prvky komplexného lambrequina
 • Dekorácie pre lambrequins
 • Lambrequins pre chodbu s vlastnými rukami
Rovné tvrdé obrusy v obývacej izbe

Rovné tvrdé obrusy v obývacej izbe

Lambrequins zdobené okrajmi

Lambrequins zdobené okrajmi

Čo je lambrequin?

Lambrequin je úzky pásik tkaniva, upevnený na rímsa pre závesy, a bol vynájdený ako prostriedok maskovania nevzhľadného fragmentu steny medzi otvormi okna a stropom.

Dnes lambrekyny často vykonávajú dekoratívnu funkciu, čím kompozíciu záclon harmonickejšie a dôkladnejšie.

Lambrequins sa tiež používajú na pokrytie neestetických ríms. Obľúbené použitie záclony s lambrequins pre dekoráciu haly v určitom štýle, napríklad moderné. Pomocou tohto prvku môžete upraviť geometriu okna, zdvihnúť stropy alebo vizuálne rozšíriť otváranie okna.

Lambruck, skrýva rímsu a horný svah okna

Lambruck, skrýva rímsu a horný svah okna

Lambrequin v modernej obývacej izbe

Lambrequin v modernej obývacej izbe

Vynikajúci lambrequin v obývacej izbe

Vynikajúci lambrequin v obývacej izbe

Použitie lambrequin bez záclon

Použitie lambrequin bez záclon

Typy lambrequinov

Existuje veľa variantov dizajnu lambrequin, ale existuje niekoľko základných typov tohto produktu.

 1. Classic. Úzky pásik tkaniny, zhromaždený v záhyboch so špeciálnou pásikovou páskou. Na základe tvaru spodného okraja môže byť tento lambrequin rovný, klenutý, vlnitý. Skvelý spôsob, ako skryť škaredú rímsu alebo horné okno.

  Classic Lambrequin

  Classic Lambrequin

 2. Hard. Tento lambrequin perfektne drží tvar, je vyrobený zo špeciálnej bando tkaniny alebo používa hustú tkaninu s dabované alebo netkané vložky. Vo vnútri haly taký lambrequin vyzerá dosť majestátne a majestátne.

  Tvrdý Lambrequin

  Tvrdý Lambrequin

 3. S dekoratívnymi prvkami. Komplexný dizajn tohto lambrequin zahŕňa také detaily ako jabots, svagi, kokil'e, perekidy, väzby. Skutočný priestor pre predstavivosť a šancu vytvoriť skutočne jedinečnú kompozíciu záclon.

  Lambruck s dekoratívnymi prvkami

  Lambruck s dekoratívnymi prvkami

 4. Kombinovať. Napríklad cez otvory v tvrdom lambrekine sa pretiahli pásy tkanív, ktoré sa zhromaždili v záhyboch. Typické navrhovanie (a inak povedané) takých lambrequinov nebudú riešené profesionálnymi dizajnérmi.
Kombinovaný lambrequin v obývacej izbe

Kombinovaný lambrequin v obývacej izbe

Samozrejme, sofistikované lambrequins nádhernej podoby vyzerajú zaujímavejšie a pôsobivšie, ale napríklad pre štýl krajiny nie je nič vhodnejšie ako klasický rovný lambrequin.

Prvky komplexného lambrequina

Komplexné lambrequin je kolekcia dekoratívnych prvkov vytvorených pomocou rôznych typov látkových záclon. V tej istej konštrukcii sa zvyčajne používajú až tri rôzne prvky, ale so skúsenosťami a dokonalým zmyslom pre štýl môžete experimentovať s väčším počtom detailov.

Svag - polkruh so záhybmi, tradičným prvkom lambrequin. Svag môže byť pripevnený na rímsu pozdĺž celého horného okraja alebo z oboch strán a tvorí prázdny polkruh menšieho polomeru. Tam sú tiež symetrické a asymetrické svagi. Svagi je možné používať samostatne, v pároch, prekrývať sa, pretínať iné prvky lambrequina.

Závesy v obývacej izbe s tromi lambrequins-svagami

Závesy v obývacej izbe s tromi lambrequins-svagami

Perekid - ak hodíte pásikom tkaniny cez lištu, dostanete polkruh, podobne ako svag. Najpozoruhodnejšia je však zmena na tubulárnej moderné rímsy, vyrobené v rovnakej miere ako dizajn okenných textílií.

Lambrequin s hodom

Lambrequin s hodom

Jabot je asymetrický lambrekýnový prvok, ktorý má vertikálne záhyby, šikmý spodný okraj a je obvykle umiestnený na strane otvoru okna. Často jaboty (alebo de jabots) sa používajú v pároch - na oboch stranách okna.

Lambrequin s jabotmi

Lambrequin s jabotmi

Tie - prispôsobiť kravatu na lambrequin môže byť v podobe podobne ako vzor jabot. Iba záhyby sa nenachádzajú pozdĺž odkvapov, ale jeden pred druhým tvorí úzky produkt.

Lambrequin s väzbami

Lambrequin s väzbami

Kokilye - tradične umiestnený uprostred okna zloženie medzi dvoma svagami. Ide o symetrický alebo dvojitý dizajn, ktorý pripomína dve úzke a krátke svagové steny, ktoré sú navzájom dlhé.

Lambruck s dekoratívnym prvkom - chlad

Lambruck s dekoratívnym prvkom - chlad

Kombinácia dekoratívnych prvkov lambrequin vyzerá skvelo v rôznych farbách - vyberte buď kontrastné farby, alebo vyvážený farebný plán.

achdin kvetov by malo byť hlavné, najlepšie, ak je to farba hlavnej opony tkaniny.

Dekorácie pre lambrequins

Komplexné lambrequin sám o sebe je skvelou výzdobou okien, ale najjednoduchší lambrequin môže byť ozdobený originálnym okrajom.

 • Fringe - tradičná dekorácia pre lambrequin zo zamatov alebo tafty.
Lambrequins s okrajmi

Lambrequins s okrajmi

 • Festóny sú zubaté výčnelky rôznych tvarov, ktoré dávajú kompozícii okien úplne novú náladu.
Lambrequin s girlandami

Lambrequin s girlandami

 • Páska - jednoduchý, ale efektívny spôsob dokončenia okraja lambrequin pripojením úzkej textilnej pásky k nej.
Lambrequin so šifónovou stuhou

Lambrequin so šifónovou stuhou

Ak chcete zdobiť tvrdé lambrequins používať objemné časti, ktoré simulujú štukové lišty, alebo jemné kvety z textílie, rovnako ako rôzne tematické obrázky vytlačené na tvrdom povrchu lambrekýnu tlačou fotografií.

Lambrequins pre chodbu s vlastnými rukami

Šitie klasického lambrequina nie je ťažké - je to normálne záclona, skrátené. Na vytvorenie dekoratívnych prvkov lambrequin používajte špeciálne vzory, ale pre začiatočníkov ponúkame inštrukcie, ako urobiť svag neprofesionálnou metódou.

 1. Potrebujeme štvorcovú tkaninu so stranou asi 1,5 m. Ohneme ju dvakrát, spojíme oproti rohom a označíme stred diagonály - to bude stred hornej časti svag.
 2. Teraz pripravíme bar - rímsku alebo obyčajnú dosku, na ktorú budeme upevňovať budúci svag. Označíme na streche stredu, požadovanú šírku stredu svagy a jej extrémne body. Tkaninu fixujeme na lište.
 3. Alternatívne tvoríme záhyby požadovanej šírky s požadovaným intervalom. Tkaninu fixujeme pomocou kolíkov, čím zabezpečujeme vytvorenie hladkých a krásnych záhybov.
 4. Horný okraj svagy je ozdobený závesnou páskou a spodný okraj je rozrezaný v rovnom polkruhu pozdĺž extrémneho záhybu.
Ako urobiť svag s vlastnými rukami

Ako urobiť svag s vlastnými rukami

Je úplne jednoduché vykonať ďalšie prvky - jaboty, kokily. Vypočítajte celkový počet a šírku každého prvku, takže nie sú príliš blízko, ale nie príliš priestranné. Zostáva to visieť lambrekýň na jednej z strún rímsy.

Tip! Ak ste sa rozhodli vyzdobiť dom s kompozíciou záclon pomocou lambrequina, obývacia izba by nemohla byť vhodnejšia pre tento majestátny interiérový prvok.

Lambrequin môže byť sprevádzaný nielen klasická salónik, ale aj celkom moderné priestory zdobené v štýle hi-tech alebo techno. Vyberte si z ponúkaných videí možnosť, ktorá sa vám páči, alebo vytvorte unikátnu!

Lambruck s niekoľkými záhybmi

Lambruck s niekoľkými záhybmi

Závesy s lamžikmi

Závesy s lamžikmi

Lambrequins s okrajmi a jabotmi

Lambrequins s okrajmi a jabotmi

Lambrequins pre sála (39 fotiek): typy a vlastnosti výberu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

58 − 55 =