Kúpeľňa v klasickom štýle

Kúpeľňa v klasickom štýle

V súčasnej dobe, lapal dlaždice a porcelánové kameniny sa široko používa v stavebníctve. A to nie je prekvapujúce, pretože pôsobí ako skvelá alternatíva k materiálu z prírodného kameňa. Dokončenie sa vyznačuje skvelou kombinovanou textúrou, polomatnou a pololesklou. Vyrába sa pomocou špeciálnej technológie, ktorá jej dáva pozitívne vlastnosti. Do výrobného procesu sa podieľajú suroviny, ako je hlina, guľovitý piesok, kremenný piesok.

 • Výkonnosť materiálu
 • Výrobná technológia
 • Výhody a nevýhody
 • Rozsah použitia
 • Jednoduchosť ovládania
Moderný dizajn spálne

Moderný dizajn spálne

Výkonnosť materiálu

Lapované dlaždice sú obdarené určitými konečnými výhodami:

 1. Absencia oderu, pravdepodobnosť škrabancov a poškodenie mechanickej povahy.
 2. Schopnosť zabrániť poškodeniu pôsobením vlhkosti.
 3. Absencia náchylnosti na kolísanie teploty a zmeny vonkajších podmienok.
 4. Trvanie životnosti.
Skvelá voľba pre domácu kanceláriu v smere priemyselnej

Skvelá voľba pre domácu kanceláriu

V duchu priemyselného

Interiér v priemyselnom štýle

Skvelá voľba pre podlahovú kuchyňu

Skvelá voľba pre podlahovú kuchyňu

V súčasnosti sa v praxi používajú určité odrody tohto materiálu:

 • presklené;
 • technické;
 • štruktúrovaná;
 • satén;
 • matný.
Moderná kúpeľňa

Moderná kúpeľňa

Výrobná technológia materiálu

Pod vplyvom vysokotlakových faktorov sa zmes ohrieva a pečie v rúre, až kým je platňa silná. Potom sa používajú kovové oxidy na vytvorenie potrebného odtieňa a vzoru.

K poznámke! Počas spracovania sa na brúsenie používajú špeciálne kamene. S ich pomocou sa odstráni tenká vrstva náteru, spracovanie pokračuje až do momentu akvizície obklady prirodzený lesk.

Luxusná realizácia s lapovanými dlaždicami

Luxusná realizácia s lapovanými dlaždicami

V dôsledku toho má vonkajšia strana obkladačky niekoľko častí, vrátane drsných a neošetrených povrchov, a lesklé časti. Pomocou ich kombinácie vzniká efekt jemného lesku, ktorý zabraňuje vytváraniu prebytočného lesku a oslnenia od slnečných lúčov. To všetko dáva dlaždice špeciálne vlastnosti a dekoratívny vzhľad.

Harmonická kombinácia so štýlom krajiny

Harmonická kombinácia so štýlom krajiny

Výhody a nevýhody

Vzhľadom na to, že povrch výrobku má nerovnomerné leštenie, tento materiál má mnoho pozitívnych vlastností. Ale tento materiál má určitý súbor nedostatkov, ktoré sa tiež berú do úvahy.

goodies cons
Absencia zvýraznení. Povrch je hladký a má charakteristický lesk, ktorý mu dáva schopnosť spadnúť do ostrého oslnenia. Okrem toho, že dráždi oči, dôsledky môžu byť inak nezabezpečené. Laplované dlaždice, na rozdiel od ich protějšku, nemajú taký efekt Materiál je studený na dotyk, preto pri absencii kúrenia a jeho používaní v kúpeľniach a sprchách je to nepríjemné
Medzi oblasťami matnej a lesklej textúry sa predpokladajú veľmi plynulé prechody, čo má za následok pocit jemnosti a lesku Produkt má vysoké náklady, aj keď sa vyplatí prostredníctvom dlhej životnosti materiálu
Ak si vyberiete správny stupeň, v ktorom je zastúpenie brúsené a racionálne a zámerne sa priblížite k výberu farebnej palety, môžete vytvoriť skutočne štýlový a výnimočný interiér V prípade zvlhčovania môže dôjsť k posúvaniu kvôli tomu, že niektoré oblasti lesku sú stále k dispozícii
Vzhľadom na skutočnosť, že dlaždica predpokladá absenciu nadmerne hladkého povrchu, je vylúčený sklz Keď sú dlaždice rezané, je potrebné, aby sa ramená pomocou špeciálnych nástrojov
Vďaka širokej škále nápadov a riešení môžete realizovať akékoľvek nápady v interiéri
Keramická žula zdôrazňuje textúru stien

Keramická žula zdôrazňuje textúru stien

Rekreačná oblasť v jasných farbách

Rekreačná oblasť v jasných farbách

Je dôležité vedieť! Je potrebné si uvedomiť, že z bezpečnostných dôvodov, keramické dlaždice je obmedzená. Obzvlášť sa to týka verejných miest. Ak použijete namazanú dlažbu, výsledok bude príjemnejší.

Myšlienka jasnej kuchyne

Myšlienka jasnej kuchyne

Ako vidíte, tieto nevýhody sú relatívne a relatívne, takže s kompetentným prístupom sa dá dosiahnuť optimálny výsledok.

Štýlové riešenie s lapovanými dlaždicami

Štýlové riešenie s lapovanými dlaždicami

Rozsah použitia

Pokiaľ ide o rozsah a špecifiká použitia tohto materiálu, podšívka v porovnaní s inými typmi výrobkov má mnoho výhod. Hlavným cieľom aplikácie materiálu je vytvoriť spoľahlivý a odolný povlak. Dôvodom je, že materiál je schopný vydržať akékoľvek zaťaženie, takže ho možno používať na miestach s vysokými dopravnými nákladnými priestormi, nákupnými centrami, metrom.

Styling pre betón

Styling pre betón

Tip! Paul z tohto materiálu je možné rozložiť aj doma.

Samozrejme, pre súkromné ​​vlastníctvo je tento materiál najvhodnejší. Koniec koncov, je zvyčajné ho používať doma. Napríklad je možné organizovať s pomocou nielen interné dokončovacie práce, ale aj urobte kroky, veranda. Aby sa rozšíril rozsah výrobku a aby sa zabránilo nadmernému sklzu na javisku, používa sa špeciálna gumová podšívka.

Útulný interiér obývacej izby

Útulný interiér obývacej izby

So zreteľom na typické mestské byty, potom je tento materiál menej často používaný v nich, pretože sa to považuje za vhodnejšie klasických interiérov. Návrhy však možno interpretovať v rámci moderných dizajnov. V apartmánoch môžu obklady byť príležitostne použité na dokončenie krytu podlaha v kúpeľni, chodba, na kuchyne alebo lodžie. Môžete ju použiť na ležanie na stenách zvnútra aj zvonku konštrukcie.

K poznámke! Vytvoriť kvalitné pece a krby žula je často používaná.

Úspešná implementácia v modernom štýle

Úspešná implementácia v modernom štýle

Jednoduchosť ovládania

V starostlivosti je tento materiál nenáročný, ľahko sa čistí a umyje. Ale netečte povrch výrobku bez špeciálnych potrieb. Výhodou surovín je ich chemická neutralita. Na obnovenie čistoty podlahy stačí použiť mydlový roztok alebo prostriedok na okuliare.

Lapatized dlaždice: čo je to a jeho použitie v moderných interiéroch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

56 − 52 =