Luxusný interiér vonkajšej kabíny s balkónom

Luxusný interiér vonkajšej kabíny s balkónom

Jachta nie je len vodná doprava. Pre svojich majiteľov sa to môže stať plnohodnotné bývanie počas pobytu v plavbe. V závislosti od technických vlastností jachty sa môže používať na diaľkové a krátkodobé cestovanie, takže je veľmi dôležité, aby ste ju správne vybavili. Cestujúci by sa počas cesty mali cítiť pohodlne, bez ohľadu na trvanie cesty.

 • funkčnosť
 • Dokončovacie materiály
 • bytové zariadenie
 • osvetlenie
 • Technické vybavenie
 • záver
Pohodlná odpočinok na motorovej jachte

Pohodlná odpočinok na motorovej jachte

Lodžinské spoločnosti zvyčajne ponúkajú hotové vozidlá rôznych veľkostí s interiérom už vybavených kabín, ale môžete objednať výstavbu jachty na individuálnom projekte. Na jeho vytvorenie je potrebné zapojiť špecialistov, ktorí budú zodpovední za technickú stránku. A vybavenie a výber dizajnu priestorov úplne závisí od chuti zákazníka.

Ak chcete vytvoriť individuálny interiér kabín, stojí za to zvážiť vlastnosti, ktoré ich odlišujú od bežných miestností. Ak chcete vybrať interiér, môžete nakresliť analógiu s malá izba.

Dôležité! V tomto prípade je potrebné brať do úvahy vlastnosti foriem kabín Na rozdiel od izieb v bytových domoch, nemajú pravé uhly rovnajúce sa 90 °. To priamo ovplyvňuje funkcie výber finálneho materiálu a nábytok.

Pri usporiadaní jachty je potrebné brať do úvahy vysokú vlhkosť a možnosť silného valcovania

Pri usporiadaní jachty je potrebné brať do úvahy vysokú vlhkosť a možnosť silného valcovania

funkčnosť

Dnes stavitelia lodí ponúkajú jachty úplne inej veľkosti. Avšak čím sú väčšie jeho rozmery, tým sú náklady vyššie. Vo veľkých objektoch je na lode usporiadaných niekoľko kabín, ktoré poskytujú úplnú ľudskú existenciu. Čo mám robiť, ak potrebujem vybaviť malý model jachty pre celý dom?

V tomto prípade, ako v usporiadanie malých bytov, dokonale hodí zónové prijatie. Pre plnohodnotnú existenciu na jachte človek potrebuje:

 1. Miesto na varenie a jedenie.
 2. Miestnosť na udržiavanie osobnej hygieny.
 3. Miesto na odpočinok a spánok.
Registrácia spálne v kabíne v štýle modernej klasiky

Registrácia kabíny spálne v štýle modernej klasiky

Varenie s elegantným výhľadom na vodu

Varenie s elegantným výhľadom na vodu

To všetko je dosť možné umiestniť na malú oblasť. V tomto prípade stojí za zmienku, že jachta vo väčšine prípadov je určená na rekreáciu, takže interiér by mal byť nielen funkčný, ale aj harmonický.

Dokončovacie materiály

Ak projekt zahŕňa použitie jednej kabíny, môžete ju rozdeliť do funkčných oblastí. Aby ste to dosiahli, musíte vybrať ten správny materiál pre móla.

 • Ako viete, kúpeľňa a miesto na udržanie hygieny by malo byť úplne izolované od iných miestností. Preto je potrebné ich oddeliť celú stenu, zatiaľ čo stojí za to použiť materiály, ktoré nevážia loď. Môže to byť drevo, plastický, sadrokartón.
Drevo je najbežnejším materiálom pre dekoráciu interiéru jachty

Drevo je najbežnejším materiálom pre dekoráciu interiéru jachty

Dokončenie stropu s PVC panelmi

Dokončenie stropu s PVC panelmi

Tip! Nezabudnite, že vlhkosť v miestnostiach môže byť vyššia ako v domácnostiach. Tento faktor by sa mal zohľadniť pri výbere materiálu.

Ako môže zdobia kúpeľňu a kúpeľňu vo vnútri, závisí od vašich preferencií. Za týmto účelom je možné použiť aj ľahký a lacný plast a masívne drahé mramor.

Počet kabín by mal byť vybraný v závislosti od počtu potenciálnych cestujúcich. Je žiaduce, aby boli miesta na spanie úplne oddelené od všeobecnej rekreačnej oblasti. Ale ak to priestor nedovoľuje, môžu sa skombinovať do jednej miestnosti. V tomto prípade je však žiaduce vizuálne vyberte každú zónu.

K poznámke! Pri dokončovaní kabín je spravidla použitý strom, ale ak je to žiaduce, ako aj finančné možnosti, môžu to byť ďalšie materiály.

bytové zariadenie

Ako už bolo uvedené vyššie, usporiadanie kabíny možno porovnať s malou miestnosťou, takže každá vec v interiéri by mala byť čo naj funkčnejšia. rozumne použitie transformovateľného nábytku. Skladacie stoly, ako aj sedačky v tvare písmena L a podobné modely dokonale zapadnú do tohto interiéru.

Dôležité! Treba mať na pamäti, že toto vozidlo je v pohybe, preto je vhodné ho použiť vstavané spotrebiče a nábytok.

osvetlenie

Kabíny sa používajú denne aj v noci. Preto je dôležité správne vybaviť ich elektrickými spotrebičmi, ktoré poskytujú svetlo v tme, a ak slnečné svetlo z otvoru nie je dostatočné.

Používanie prvkov steampunk v dizajne obývacej izby

Používanie prvkov steampunk v dizajne obývacej izby

Bodové osvetlenie pre osvetlenie paluby

Bodové osvetlenie pre osvetlenie paluby

Ihneď je potrebné stanoviť, že aj na najväčších jácht ťažkopádne lustre bude nevhodné. Najlepšie je to urobiť bodové svetlá, ktoré budú vybavené každou zónou samostatne. Vzhľadom na skutočnosť, že kabína má nízke stropy, nie je praktické inštalovať všeobecné osvetlenie.

dôležitý, aby sa maximalizovala účinnosť varenie a stravovanie. Miesto odpočinku tiež stojí za to, aby bolo vybavené osvetľovacím zariadením, pretože počas cesty môžete čítať knihu alebo robiť iné veci, ktoré máte radi.

V súvislosti so skutočnosťou, že ide o vozidlo, je potrebné používať iba stacionárne zabudované svietidlá. Z bezpečnostných dôvodov vylúčte zo zoznamu podlahových svietidiel, stolné lampy a tak ďalej.

Technické vybavenie

Ak chcete urobiť jachtu funkčnú, maximálne prispôsobenú pre cestujúcich, musíte sa postarať o technické vybavenie. Spočíva v vytvorení samostatného vodovodného a elektrického systému. Osobitná pozornosť by sa mala venovať kanalizácii.

 • A teraz v poriadku. Vytvoriť vodovodných systémov je potrebné mať špeciálnu nádrž, ktorá bude naplnená čerstvou vodou a podáva ju v kúpeľni, v kúpeľni a v kuchyni. Budete tiež potrebovať potrubia na zjednotenie celého systému.

Hlavným zdrojom energie, ktorý zabezpečí prevádzku všetkých elektrických spotrebičov v doprave, by sa mal stať generátor.

 

Generátor poskytne vašej lodi elektrickú energiu

Generátor poskytne lodi elektrickú energiu

Solárne poháňané jachtové sledovanie energie

 • Kanalizačný systém na jachte sa výrazne líši od analógovej na zemi. Zvyšuje sa na špeciálnu nádrž, ktorá sa čistí iba na autorizovaných miestach.

Dôležité! Kontaminácia čerstvých a morských vôd odpadom z fekálneho materiálu je zákonom stíhaná vo všetkých krajinách.

Septik s vstavaným čerpadlom

Septik s vstavaným čerpadlom

záver

Interiérová výzdoba jachty závisí od jej rozmerov, technického vybavenia, ako aj od finančných možností, chutí a preferencií. Aby bol výsledok čo naj funkčný, postupujte podľa týchto pravidiel:

 • materiály môžu byť prírodné aj syntetické;
 • nábytok musí byť transformovateľný;
Na malom plavidle musí byť každý štvorcový meter správne zapojený

Na malom plavidle by mal byť každý štvorcový meter správne použitý

 • zvoliť samostatné sanitárne inžinierstvo;
 • elektrické spotrebiče musia byť nehybné.

Pri zavádzaní nových prvkov do interiéru sa obráťte na špecialistov zodpovedných za technické usporiadanie dopravy.

Plánujeme interiér jachty: trendové nápady a funkčné dokončovacie materiály

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 68 = 78