Rakúske závesy - krásne a elegantné

Rakúske závesy - krásne a elegantné

Od tej doby, ako rakúska rolety prvýkrát sa objavil v zámkoch a palácoch rakúskej elity v XVIII. storočí a až do nášho času záujem o nich nezomrel. A ak skôr si dovoliť mať dom takéhoto luxusu, mohol by iba vojvodovia a počítat, potom sa v danom čase situácia zmenila a dnes ich môžete stretnúť prakticky vo všetkých priestoroch. Navyše, šitie rakúskych záclon nie je tak zložité a dokonca sa môžete s touto úlohou vyrovnať sami.

obsah

  • charakteristické rysy
  • Rakúske závesy: ako ich zahrnúť do interiéru?
  • "Rakúšania" v niektorých izbách
  • Výber materiálov
  • A čo dekor?

Trochu histórie

Tento typ výzdoby okien sa objavil v dôsledku zlúčenia dvoch typov záclon, ktoré boli v tom čase populárne - francúzsky a rímsky. Od prvej "rakúskej" zdedil veľkolepé záhyby v dolnej časti plátna, od druhého - mechanizmu zdvíhania. Preto rakúskej záclony vyzerajú nie tak pompézne ako módny doplnok v XVIII markízy, ale celkom nápadný a reprezentatívne, aby mohli ozdobiť okno do domovov viedenských aristokratov. Spočiatku bol tento typ záclon nazývaný guráž kvôli záhybom, ktoré sa vytvorili počas zdvíhacích festónov.

Rakúske záclony - zmes rímskych a francúzskych záclon

Rakúske záclony - zmes rímskych a francúzskych záclon

Rakúske záclony sú stále volané"фестонными" шторами

Rakúske závesy sa tiež nazývajú "záclonové záclony"

charakteristické rysy

Rakúske záclony sú obdĺžnikové tkaniny, na nesprávnu stranu ktorých sú šité špeciálne krúžky. Sú pripevnené k tkanine pozdĺž zvislých čiar, pričom vzdialenosť medzi nimi je zvolená v závislosti od veľkosti okna. Potom sa cez prstence prechádzajú špeciálne silné a tenké šnúry, ktoré sa použijú na zdvíhanie záclon.

Pri zdvíhaní šnúr nakreslite tkaninu, čo spôsobí, že tkanina sa zhromaždí v záhyboch. Zvyčajne v roztiahnutej forme sa opona úplne vyrovná.

Príkladom zostavených a narovnaných rakúskych záclon v škôlke

Príkladom zostavených a narovnaných rakúskych záclon v detskej izbe

Tip! Ak chcete, dokonca aj v rozšírenej verzii rakúskeho opony mali malé mušle, prosím, na vedomie, že dĺžka tkaniny musí byť pod parapet alebo na podlahu (ak zabezpečíme, napríklad prístup na balkón).

Pokiaľ ide o upevnenie, môže to byť buď moderné rímsy s mechanizmom s rotačným reťazcom alebo bežnou tyčou alebo koľajnicou. V prvom prípade bude opona schopná posunúť sa iba vertikálne, v druhom prípade bude horizontálne (aj keď to zvyčajne nie je potrebné).

Jemné rakúske záclony zasadia okno v blízkosti toaletného stolíka

Jemné rakúske záclony zasadia okno v blízkosti toaletného stolíka

Rakúske záclony a obrus na stole sú vyrobené z rovnakej textílie

Rakúske záclony a obrus na stole sú vyrobené z rovnakej textílie

Rakúske závesy: ako ich zahrnúť do interiéru?

Pred šitím rakúskych závesov si zistite, či sú vhodné vo vašom dome. Koniec koncov, aj napriek tomu, že vyzerajú dobre v takmer ľubovoľnom štýle, existujú výnimky - podkrovie, high-tech, konštruktivizmus, brutalizmus a iné dôrazne moderné smery.

Keďže pôvodne "rakúska" bola ozdobou aristokratických komôr, vyzerajú najlepšie v klasickom rámci. Môže to byť Empire, viktoriánsky a gruzínsky štýl, barokový a rococo. Tiež veľmi jemne a elegantne vyzerajú rakúske záclony v interiéri, zdobené v duchu Provence a vinobranie. No, ak budete používať prírodné materiály, ako je domácky tkaný bavlny a ľanu, s typickým "vidiecke" potlačou, tento druh textilu okná budú vítané vo vidieckom interiérov.

Rakúska opona je vhodná na to, aby mohla byť zdvihnutá do požadovanej výšky

Rakúska opona je vhodná na to, aby mohla byť zdvihnutá do požadovanej výšky

Vzor na záclony a tapety ozveny, čím sa vytvorí vizuálne jednotný priestor

Vzor na záclony a tapety ozveny, čím sa vytvorí vizuálne jednotný priestor

Rakúske záclony sú šťavnaté ružové v škôlke

Rakúčové závesy pre ružovú farbu dieťaťa

"Rakúšania" v niektorých izbách

Čo je to tak pekné o tomto okná dekorácie, takže je to preto, že sa dobre hodí takmer v každej izbe - od obývačky do kúpeľne.

Zvlášť populárne sú rakúske závesy pre kuchyňu. Keďže ide o miestnosť s relatívne agresívnym prostredím (jediný sprej a škvrny stojí za to!), Zdobenie s pompéznymi závesmi na podlahe, len málo ľudí sa rozhodne. To je dôvod, prečo je dĺžka rakúskych závesov, ktoré sú extrémne zriedkavé spadnúť pod okenný parapet, len preto, aby sa nepoškodili a vyzerali elegantne.

Elegantná rakúska roleta v kuchyni

Elegantná rakúska roleta v kuchyni

V obývacej izbe bude hala a kancelária "Rakúska" rovnaká ako v kuchyni. A ak sú v prvom prípade šité predovšetkým z jednoduchých materiálov (napríklad z bavlny), potom tentokrát nebude hriechom, aby ste vyzdvihli viac reprezentatívnych tkanín - cambrick, taffeta, organza, moaré.

Jasné červené rakúske záclony v obývacej izbe

Jasné červené rakúske záclony v obývacej izbe

Myšlienka! Ak sa vám zdá, že len záclony v obývacej izbe alebo kabinete nestačia, pridajte ich lambrekýnů. Z komplexných návrhov so svagami by mali byť "kravaty" a perekidami zlikvidované, aby nedošlo k zaťaženiu dekorácie okien s ďalšími záhybmi. Je oveľa lepšie obrátiť sa na tvrdú lambrequin s plochou alebo postava dno.

Priesvitný rakúsky slepý v kancelárii

Priesvitný rakúsky slepý v kancelárii

Pokiaľ ide o spálňu, rakúske záclony v tejto izbe jej dávajú svetlé ženské poznámky. Vzhľadom k tomu, že sú takmer úplne bez priamok a uhlov, "Rakúšania" so svojimi zaoblenými hranami a mäkkých záhybov bude vyzerať divne v byte starého mládenca, ale harmonicky - v spálni páre alebo slobodné dievča.

Laconické rakúske záclony v spálni

Laconické rakúske záclony v spálni

Veľmi cool vyzerá ako "oblečenie" pre okná v škôlkach. Ak ozdobíte spodný okraj záclon s ďalšími dekormi (napríklad kľučky, stužky a stužky), pridá sa to do miestnosti citlivosti.

Svetlo zelené rakúske záclony v detskej izbe

Svetlo zelené rakúske záclony v detskej izbe

Môžete použiť "rakúsky" a kúpeľne. Ak je kúpeľňa taká priestranná, že má okno, ktoré si vyžaduje veľkolepý dizajn, tento typ okenného textilu bude práve včas.

Bavlnené rakúske záclony v kúpeľni

Bavlnené rakúske záclony v kúpeľni

Výber materiálov

Ak žiadate na profesionálne krajčírka alebo zamestnanci opona obchode, môžete sa starať o správnom výbere tkanín: na základe svojich skúseností, bude majster povie, aký materiál je najlepšie, aby vyzeral ako hotový výrobok. Ale ak budete vyrábať rakúske záclony s vlastnými rukami, vopred sa naučte vlastnosti niektorých typov hmoty.

Zvlášť zaujímavé sú rakúske závesy, šité z "suchých" tkanín. Taffeta, hodváb, organza - všetky z nich, ktoré sa zhromažďujú v horizontálnych záhyboch, vám umožnia poraziť štruktúru záclon.

Ozdobené a štýlové rakúske organza záclony

Ozdobené a štýlové rakúske organza záclony

Prírodné tkaniny ako bielizeň, bavlna, vlna a bavlna sú dobré ako materiál pre "rakúsku" v prípade, že celá miestnosť je vyzdobená v príslušnom štýle. Takže, krajina, provence a Škandinávske interiéry dobre sa spolu s feston záclonami z prírodných tkanín, zatiaľ čo v pompéznej klasickej výzdobu môžu trochu lacnejšie dojem z miestnosti.

Linen rakúske závesy - ideálne pre interiér v ekologickom štýle

Linen rakúske závesy - ideálne pre interiér v ekologickom štýle

Pokiaľ ide o transparentnosť, to je otázka vkusu: Rakúska záclony šité z hustých ťažkých tkanín (napr zamatové), a od pľúc záclon (v špeciálnom cti - organza).

Tip! Opatrne sa obráťte na výber vzorov a štruktúry tkaniny. Keďže rakúske záclony sú zložené, vzor v tejto oblasti sa stratí, takže je lepšie staviť na textúru hmoty a je zaujímavé ho poraziť.

Ozdobené rakúske záclony so vzorom

Ozdobené rakúske záclony so vzorom

A čo dekor?

Napriek skutočnosti, že rakúske závesy sú samy osebe dôležitým prvkom v interiéri, sú často vybavené dodatočnou výzdobou. Avšak, pri rozhodovaní o výbere šperkov, snažte sa preháňať to.

Ak chcete, aby záclony vyzerali zaujímavé, ale nie príliš pompézne, môžete použiť korálky, korálky a hroty, ktoré sú zvyčajne šité na spodnom okraji. Môžete tiež použiť okraj, rušičky, ozdoby, stužky alebo okraje. Okrem spracovania spodného okraja môžete poraziť samotnú clonu. Za týmto účelom sú pásy kontrastnej textílie a stužky stuh prišité na vrchu tkaniny pozdĺž línie vodiacich šnúr.

Jasné zelené farebné záclony naplnia miestnosť s jarnou náladou

Jasné zelené farebné záclony naplnia miestnosť s jarnou náladou

Jemné rakúske pastelové odtiene v spálni

Jemné rakúske pastelové odtiene v spálni

Červené závesy s veľkým vzorom v škôlke

Červené závesy s veľkým vzorom v škôlke

Zhrňte výsledky

Takže rakúske závesy budú dobrým prírastkom do priestorov, ak vyzdvihnite materiál pre nich, vyskúšajte dekor a nájdite riešenie, ktoré harmonicky zapadá do štýlu vášho interiéru.

Rakúske záclony (42 obrázkov): reprezentatívnosť a romantika v jednom riešení

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 + = 66