Samobieżny odśnieżacz może być z łatwością obsługiwany nawet przez dziecko

Samobieżny odśnieżacz może być z łatwością obsługiwany nawet przez dziecko

Miotacze śniegu z własnym napędem, których rating i ceny często można znaleźć w sieci, są bardzo popularne. Pierwszy śnieg podoba się wielu, ale całe szczęście wyparowuje w czasie, gdy podwórze jest zasypane zasypami i dostęp do garaż całkowicie zablokowany. Wielu mężczyzn natknęło się na to, jak trudno jest kopać bramy garażowe po kilku zimowych dniach wolnych. Ale jeśli posprzątasz stoczni ze śniegu przy pomocy próbnika śniegu, a nie łopaty, proces ten potrwa kilka minut i nie będzie trudny.

Spis treści:

 • Jak działa pług śnieżny
 • Korzyści
 • Rodzaje
 • Ocena i ceny
 • Jak wybrać wiarygodny pług śnieżny
Masywny pług z dużą łyżką nadaje się do czyszczenia dużego obszaru

Masywny pług z dużą łyżką nadaje się do czyszczenia dużego obszaru

Dmuchawa do śniegu, która zawiera szczotkę do czyszczenia

Dmuchawa do śniegu ze szczotką do czyszczenia w zestawie

Jeden model pługa w jasnych kolorach

Model pługa śnieżnego w jasnych kolorach

Dmuchawa do robót leśnych do domu

Dmuchawa do robót leśnych do domu

Lekki, mocny i wygodny pług do małych obszarów

Lekki, mocny, wygodny pług śnieżny dla małych obszarów

Nawet wśród maszyn do czyszczenia śniegu są lepsze okazy. Dlatego najbardziej odpowiednią opcją do wyboru są samobieżne modele. Ich główną zaletą jest to, że do ruchu nie trzeba wkładać specjalnych wysiłków, poruszają się niezależnie, a osoba musi jedynie kierować maszyną w określonym kierunku. Niemniej jednak na rynku samochodów odśnieżających samobieżnych modeli różnych producentów ogromna ilość. Pomożemy Ci wybrać najlepsze.

Odśnieżarka z dwustopniowym systemem odśnieżania

Odśnieżarka z dwustopniowym systemem odśnieżania

Odśnieżarki benzynowe z własnym napędem, których ocena i ceny różnią się z roku na rok, stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych maszyn do rozdmuchiwania śniegu. Obfitość zadziwia i jednocześnie powoduje zamieszanie. Trudno zdecydować, który samochód jest lepszy. Pługi śnieżne mają różne konstrukcje, skok i rodzaj śruby. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na te części maszyny, ponieważ ich funkcjonalność zależy od jakości wykonanej pracy.

Z takim pomocnikiem domowym możesz szybko i skutecznie pozbyć się zaspy

Z takim pomocnikiem domowym możesz szybko i skutecznie pozbyć się zaspy

Jak działa pług śnieżny

Samobieżne maszyny naśnieżające są łatwe w użyciu. Poruszają się niezależnie, za pomocą kół lub gąsienic. Istnieje pług od kilku podstawowych elementów: silnika, ślimaki i śruby. Śruby są wyposażone w ostrza z wycięciami. Zęby są niezbędne do zmielenia nawet najtwardszych i lodowych brył śniegu. Przenośnik ślimakowy miażdży śnieg i wysyła go prosto do pompy, a następnie odrzuca na bok. Proces ten przebiega tak szybko, że właściciele łopatek po raz pierwszy wykorzystują taką maszynę, wyrzucając przestarzałe urządzenie w kąt.

Zostawmy łopaty w przeszłości

Zostawmy łopaty w przeszłości

Jeśli chodzi o przebieg, jest to gąsienica lub kołowy. Każdy z tych rodzajów ruchu jest wygodny na swój sposób. Samojezdny pług benzynowy Caterpillar jest uważany za najlepszy, ponieważ sprawia, że ​​oczyszczanie jest bardziej wydajne. Wynika to z faktu, że gąsienice dobrze przylegają do powierzchni i radzą sobie ze złożonym terenem.

Często można znaleźć inne nazwy maszyn samobieżnych, a mianowicie "dwustopniowe". Nazwa ta wynika z faktu, że system składa się ze śruby i wirnika. Wirnik wpływa bezpośrednio na zasięg i jakość wyrzucania śniegu z maszyny. W ten sposób śnieg przechodzi dwa etapy podczas oczyszczania.

Potężne, dwustopniowe urządzenie, które pomoże usunąć masę śniegu, a nawet lód, nie odczuwając jednocześnie pełnej siły mrozu

Potężne dwustopniowe urządzenie, które pomoże usunąć masę śniegu, a nawet lód, bez odczuwania pełnej siły przymrozków

Korzyści

Samobieżny pług benzynowy, którego opinie są w większości pozytywne, ma wiele zalet. Zalety te wynikają nie tylko z działania łopaty, ale również z działania elektrycznych urządzeń do usuwania śniegu. Głównymi zaletami takich pomocników domowych są:

Elektryczna pług do małego patio

Elektryczna pług do małego patio

 • Nie ma potrzeby dokładania starań, aby pracować maszyną. Mechanizm samobieżny musi być skierowany tylko na niezbędną stronę.
 • Długi zasięg wyrzucania śniegu. Różne konfiguracje wirników umożliwiają wyrzucanie śniegu na odległość do 15 metrów.
 • Możliwość obsługi absolutnie wszelkich powierzchni śniegu. Zęby na łopatach śrub doskonale radzą sobie nawet z pokrytymi lodem płatkami śniegu.
 • Dzięki swojej konstrukcji pług śnieżny umożliwia łatwe i szybkie czyszczenie dużych powierzchni.
Samojezdny odśnieżacz na benzynie z dużym wiaderkiem

Samojezdny odśnieżacz na benzynie z dużym wiaderkiem

 • W przypadku pojazdów z własnym napędem szerokość łyżki może sięgać 80 cm, co pozwala zwiększyć ilość śniegu, która jest wychwytywana czasami.
 • Pomimo, że samobieżne pługi śnieżne mają wysoką masę (do 80 kg), maszyna nadal ma dobrą zwrotność.
 • Dmuchawy do śniegu na silnikach benzynowych są znacznie mocniejsze niż napędy elektryczne.
 • Dmuchawy do śniegu są drogie, ale wysoka cena nie ma znaczenia, ponieważ takie maszyny są trwałe. Dla nich przetwarzanie stron o dowolnej złożoności nie będzie trudne.
Jakościowo drogi sprzęt będzie Ci służyć przez wiele lat

Jakościowo drogi sprzęt będzie Ci służyć przez wiele lat

Można również znaleźć wiele nowoczesnych modeli, które uzupełniają funkcje pomocnicze. Często zdarzają się samochody z systemem ogrzewanych uchwytów lub wyposażone w reflektory. Reflektory umożliwiają czyszczenie nawet w ciemności.

Jeśli lubisz pługi na kołach, możesz wybrać opony z projektorami, które redukują poślizg w kilku przypadkach. Aby oczyścić terytorium nie tylko ze śniegu, ale także ze śmieci, zbieracze śniegu są często wyposażeni w szczotki. Ale najwygodniej jest wyposażyć maszynę w system odblokowujący koła i gąsienice. Tak więc, aby włączyć pług śnieżny nie trzeba nakładać wysiłku, wystarczy nacisnąć przycisk.

Model pługu śnieżnego wyposażony w reflektory i rozłączoną blokadę mechanizmu różnicowego

Model pługu śnieżnego wyposażony w reflektory i rozłączoną blokadę mechanizmu różnicowego

Rodzaje

Zasada pługów odśnieżających jest zawsze taka sama niezależnie od rodzaju zakupionej maszyny. Ale w dużej mierze wygoda korzystania z tego urządzenia wpływa na rodzaj silnika, skok i inne szczegóły. W klasie są trzy rodzaje kombajnów śniegu:

 • Światło. Mają niewielką wagę i są w stanie poradzić sobie z małymi rozmiarami.
Łatwa wersja pługa z plastikową śrubą

Łatwa wersja pługa z plastikową śrubą

 • Średni. Maszyny są wygodne do użytku domowego, w tym na placach o małych parametrach. Są potężniejsze niż światło, ale nie są profesjonalne.
Średni pług benzynowy z reflektorami i małymi nartami przymocowanymi do kadzi

Średni pług benzynowy z reflektorami i małymi nartami przyczepionymi do łyżki

 • Ciężki. Ta technika jest niesamowicie potężna, jest w stanie przezwyciężyć wszelkie zaspy i nie zawodzi przez długi czas. W tym samym czasie skutery śnieżne tej klasy mają wysoką cenę. Bo warto je kupować tylko za duże obszary.
Potężny pług śnieżny z dużym wiadrem i śniegiem dalekiego zasięgu

Potężny pług śnieżny z dużym wiadrem i śniegiem dalekiego zasięgu

Kolejnym, równie ważnym elementem, który pług śnieżny dzieli na gatunki, jest świder. Może być kilku typów:

 • Plastik. Ten rodzaj śruby jest bardzo lekki i prawie nie ma wpływu na całkowitą masę konstrukcji. Ta konstrukcja jest bardzo delikatna i może zrywać się z ciężkich i ciężkich pucharów. Dlatego ta łyżka nadaje się do zbierania świeżo padłego śniegu, puszystego i lekkiego.
Plastikowy świder na małym pługu śnieżnym, do pracy w małych obszarach

Plastikowy świder na małym pługu śnieżnym do pracy w małych obszarach

 • Metaliczny. Sam metal gwarantuje niezawodność. Ale często producenci otulają go gumą, a to dodaje dodatkowej siły. Śruba jest korygowana zarówno miękkim, jak i mokrym śniegiem.
Wysokiej jakości metalowa śruba na pługu gąsienicowym

Wysokiej jakości metalowa śruba na pługu gąsienicowym

 • Stal. Często jest on tworzony przez postrzępione lub spiralne. Taka maszyna może usuwać nawet pokryte śniegiem plamy śniegu, nie pęka i nie będzie pękała.
Stalowy świder. Ostrze śrub ma agresywne zęby

Stalowy świder. Ostrze śrub ma agresywne zęby

Rada! Przy stosowaniu ślimaków przekładniowych ważne jest, aby pamiętać, że są agresywne w przypadku płytek dekoracyjnych i nawierzchni: mogą być zarysowane lub nawet popękane.

Samobieżny skuter śnieżny na benzynie InterBank SMB-550 produkcji rosyjskiej

Samobieżny skuter śnieżny na benzynie InterBank SMB-550 produkcji rosyjskiej

Samobieżna dmuchawa do śniegu występuje również w dwóch typach, zgodnie z systemem odśnieżania. Dwustopniowy system jest najbardziej popularny. Urządzenie wyposażone jest w mechanizm obrotowy - wirnik. Ona z kolei ma specjalne noże, które radzą sobie ze śniegiem. Za pomocą takich ostrzy, części śniegu są wyrzucane na duże odległości.

Jeśli chodzi o system trójstopniowy, jest idealny do dużych obszarów, ponieważ jest najbardziej wytrzymały. Jest taki system trzech ślimaków: po dwa z każdej strony i jeden w środku. Zwiększa to siłę czyszczenia i zwiększa wydajność.

Wybierając rodzaj pługiem ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka szczegółów, bo to jest jakość ich pracy zależy od odśnieżania.

Trzyetapowy pług śnieżny Cub Cadet 526 HD SWE o pojemności zbiornika paliwa 4,7 l

Trzyetapowy pług śnieżny Cub Cadet 526 HD SWE o pojemności zbiornika paliwa 4,7 l

Odśnieżarki benzynowe z własnym napędem: ocena i ceny

Samojezdny benzyna Domestic śniegu pług, kupić, że teraz jest to możliwe nie tylko w sklepach, ale również w supermarketach internetowych, popularnych od dawna. Wynika to z faktu, że tego typu maszynie śnieg jest najbardziej wydajne i niezawodne. Mimo tych oczywistych zalet, wielu producentów mówić o zaletach swoich samochodów. Aby zrozumieć to, co najlepsze odśnieżarki należy poznać ich ocenę. Można znaleźć dobrą samobieżny snowthrower benzyny w Leroy Merlin, bo to francuska firma sprzedaje urządzenia do życia od 1923 roku. Oto najbardziej popularne są te odśnieżające:

 • Wolf-Garten SF 66TE - najlepsza maszyna do usuwania śniegu zeszłego roku. Jest w stanie czyścić śnieg nie tylko na małych obszarach, ale także w parkach. Maszyna ta jest w stanie pokonać zaspy śnieżne o wysokości do pół metra i szerokości do 60 cm. Rzuć śnieg w odległości od 8 do 10 m. Maszyna porusza się po torze gąsienicowym, co pozwala pokonać nawet najtrudniejszy teren. Cena zaczyna się od 108 000 rubli.
Samojezdny pług gąsienicowy z dwustopniowym systemem czyszczenia, mechaniczna regulacja położenia rynny wyrzutowej i reflektor

Samojezdny pług gąsienicowy z dwustopniowym systemem czyszczenia, mechaniczna regulacja położenia rynny wyrzutowej i światła punktowego

 • Model Husqvarna ST 5524, podobnie jak poprzedni pług, jest samobieżny. Idealny dla bungalowy, ponieważ jest w stanie oczyścić nawet obszary z oblodzonym śniegiem. Ten model jest wyposażony w reflektory do pracy w godzinach wieczornych. Jedynym minusem jest ręczne uruchomienie silnika. Cena tego samochodu zaczyna się od 99 000 rubli.
Model Husqvarna ST 5524 jest wyposażony w mocny silnik, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na zużyciu paliwa. A ponieważ samochód ma dobrą zwrotność, a głęboki ochraniacz na oponach zapewni łatwość prowadzenia i nie pozwoli poślizgnąć się

Model Husqvarna ST 5524 jest wyposażony w mocny silnik, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na zużyciu paliwa. Samochód ma dobrą zwrotność, a głęboki ochraniacz na oponach zapewnia łatwość prowadzenia i nie pozwala na poślizgnięcie

 • Stiga ST 3255 P współpracuje z metalowymi śrubami. Szerokość i wysokość uchwytu wynosi odpowiednio 55 i 40 cm. Jeśli chodzi o prędkości, to maszyna ma 4. Cena wynosi od 45 000 rubli i więcej.
Dzięki skrzyni biegów 4/2 system sterowania maszyny pozwala z ufnością wybierać kierunek

Dzięki skrzyni biegów 4/2 system sterowania maszyny pozwala z ufnością wybrać kierunek jazdy

Każda z wymienionych tutaj maszyn ma swoje wady i zalety. Ale to na nich kupujący w 2016 roku przestali wybierać. Jeśli ceny są za wysokie, można kupić samobieżną dmuchawkę do śniegu.

Jak wybrać wiarygodny pług śnieżny

Samobieżne pługi śnieżne są łatwe w obsłudze, dlatego należy używać maszyny ważącej około stu kilogramów, a może nawet kobiety. Niemniej jednak, aby pług śnieżny działał przez długi czas bez awarii, konieczne jest podjęcie odpowiedzialnego podejścia do jego wyboru. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na takie cechy:

Począwszy od różnorodności modeli na współczesnym rynku, należy wybrać najlepszą opcję, która odpowiadałaby wszystkim Twoim życzeniom

Począwszy od różnorodności modeli na współczesnym rynku, należy wybrać najlepszą opcję, która odpowiadałaby wszystkim Twoim życzeniom

 • Moc. Moc, która mierzy moc dmuchaw benzynowych, wpływa na wydajność maszyn, a także na czas ich eksploatacji. Im większa moc, tym mocniejsza maszyna. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że najmocniejszy silnik wymaga dużej ilości paliwa. Ponadto, im mocniejsza maszyna, tym głośniej działa.
Samobieżna pług śnieżny na kółkach z silnikiem benzynowym i zdolnością do wyładunku na śniegu 12 miejsc

Samobieżny odśnieżacz z silnikiem benzynowym i zdolnością do emisji śniegu o długości 12 metrów

Rada! Jeśli planujesz obrabiać pług śnieżny małymi częściami, nie powinieneś kupować zbyt mocnych maszyn. Więc zaoszczędzisz na benzynie i zapewnisz sobie ciszej pracę.

Snow-Picker - doskonały pomocnik w walce ze śniegiem

Snow-Picker - doskonały pomocnik w walce ze śniegiem

 • Świdry. Ta część wybierania śniegu jest najważniejsza, ponieważ zależy od jej wytrzymałości, jak trudne są części do obsługi wybranej jednostki. Świdry są plastikowe, metalowe z gumową obręczą i stalowymi zębatkami. Pierwszy typ jest w stanie czyścić tylko miękki śnieg, drugi jest w stanie zbierać mokre, a trzeci rodzaj na ramieniu jakiegokolwiek śniegu. Odpowiednio, im silniejszy świder, tym wyższy koszt pługa. Dlatego zanim zaczniesz kupować samochód, ważne jest, aby określić, jak trudne jest to zadanie.
 • Maszyny samobieżne mają kilka biegów. W związku z tym szybkość działania zależy od liczby tych transmisji.
Urządzenie odśnieżarki benzynowej

Urządzenie odśnieżarki benzynowej

 • Rodzaj napędu. Pługi śnieżne poruszają się na kołach lub na gąsienicach. Tor gąsienicowy uważany jest za najlepszy, ponieważ gwarantuje dobrą przyczepność do nawierzchni. Ale ich główną wadą jest to, że nie mogą szybko zmienić prędkości.
 • Wysokość leczonych obszarów. Im wyższa liczba, tym grubsza warstwa śniegu, którą może uchwycić pług śnieżny.
Krajowy śniegu pług Benzyna samojezdny: ocena i cena - bieżniki sprzęt odśnieżarek poprawić trakcję podczas jazdy, zmniejszając w ten sposób czas pracy i uczynienie go bardziej skutecznym na stokach

Wyposażenie śnieżnej gąsienicy w gąsienice poprawia przyczepność na nawierzchni podczas jazdy, skracając czas biegu i zwiększając jej efektywność na stokach

 • Szerokość leczonych obszarów. Ten wskaźnik wskazuje szerokość taśmy, którą maszyna może wyczyścić. W związku z tym szybkość działania z takim urządzeniem zależy od tego.
 • Dodatkowe funkcje. Często producenci dodają dodatkowe funkcje do standardowego projektu. Zostały one zaprojektowane w celu uproszczenia pracy. Na przykład nowoczesne pługi śnieżne są wyposażone w latarnie i podgrzewane uchwyty.
Maszyna do usuwania śniegu jest bardzo wygodna w manewrowaniu, szczególnie na powierzchniach lodu dzięki oponom z ochraniaczem na zimę. Uchwyt z ogrzewaniem zapewni maksymalny komfort podczas czyszczenia śniegu w środku zimy

Maszyna do usuwania śniegu jest bardzo wygodna w manewrowaniu, szczególnie na powierzchni lodu, dzięki oponom z ochraniaczem na zimę. Uchwyt z ogrzewaniem zapewni maksymalny komfort podczas czyszczenia śniegu w środku zimy

Każdy z tych punktów jest ważny do rozważenia przy wyborze. Przecież przed zakupem należy wziąć pod uwagę wielkość terytorium dom wiejski, który ma zostać oczyszczony, jak również klimat i ulga. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że samobieżne pługi benzynowe, których cena jest bardzo wysoka, zostały wybrane poprawnie.

Petrolowe samobieżne pługi śnieżne: ocena i porównanie popularnych modeli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 6