Przy małej kwadraturze lepiej wybrać jasne kolory

Przy małej kwadraturze lepiej wybrać jasne kolory

Zadanie umieszczenia dwóch zupełnie różnych stref funkcjonalnych w jednym miejscu nie jest łatwe, ale jest całkowicie niemożliwe. Zastanów się nad niektórymi sztuczkami do projektowania sypialnia-salon na 17 km2. m. W tym przypadku nie ma zbyt wielu miejsc, ale jest całkiem realistyczne umieszczenie tutaj tego, czego potrzebujesz. Co więcej, może wyglądać stylowo, nowocześnie i jednocześnie zapewniać komfort właścicielom.

 • Kolor i meble
 • Chwile, które należy rozważyć: opinie projektantów
 • Podział na strefy przede wszystkim
 • Właściwe miejsce na łóżko
 • Funkcjonalność i jedność
 • Oświetlenie
 • Wniosek
Stylowe wnętrze w stylu loftu

Stylowe wnętrze w stylu loftu

Kolor i meble

Te dwie ważne kwestie należy przemyśleć szczególnie ostrożnie. Od ich właściwej selekcji zależy ogólne wrażenie pokoju, wygoda. Zacznijmy od paleta kolorów. Cokolwiek można powiedzieć, 17 m2. m to mały pokój, a biorąc pod uwagę, że powierzono mu zadanie o podwójnej funkcjonalności, paleta jest jeszcze trudniejsza do uchwycenia.

 • Ważne jest, aby pamiętać jedną rzecz: Jasne kolory stanowią kręgosłup małych przestrzeni. Rozszerzą go i ułatwią percepcję. Ale jasne kombinacje kontrastu są wizualnie wąskie, zmniejszają przestrzeń.
Biały kolor wizualnie zwiększa obszar

Biały kolor wizualnie zwiększa obszar

Ale to nie znaczy, że będzie trzeba istnieć cały czas beżowe ściany i białe sufity, całkiem możliwe jest stosowanie jasnych akcentów w meblach, tekstyliach. W skrajnych przypadkach możesz powiesić na ścianie oryginalny obraz.

Ważne! Nawet ściany mogą być dekorowane w oryginalny sposób, ale musisz użyć rozcieńczonych, wyblakłych kolorów. Może być fioletowy, żółty i nawet czerwony odcień.

Kiedy nie ma dużo miejsca, lepiej nie wybierać nieporęcznych mebli

Kiedy nie ma dużo miejsca, lepiej wybrać meble nebromozdkuyu

Pokój musi mieć meble. Wśród najbardziej niezbędnych:

 1. Łóżko, może to być również sofa.
 2. Szafa lub komoda.
 3. Stolik nocny lub niski stolik.
Łóżko przy oknie jest oddzielone dużym lustrem

Łóżko przy oknie jest oddzielone dużym lustrem

Najważniejszą rzeczą przy wyborze nie jest dopuszczenie bałaganu, w przeciwnym razie nie będzie się w tym pomieszczeniu znajdować. Meble powinny być lekkie, wielofunkcyjne. Szczególną uwagę należy zwrócić na Zestawy kątowe to szafki, gabloty, komody. Są dobre w oszczędzaniu miejsca i jednocześnie wykonują doskonałe obciążenie funkcjonalne.

W tej przestrzeni będziesz musiał opuścić zwykłe, ale niewygodne fotele, krawężnik, głębokie szafki. To wszystko, oczywiście, wygodne, ale dosłownie "je" przestrzeń. Lepiej jest kupić i zaaranżować niezbędne, bez których nie można obejść się bez, i po dodaniu innych mebli, jeśli jest taka potrzeba.

Wnętrze w delikatnych odcieniach mlecznych i beżowo-szarych

Wnętrze w delikatnych odcieniach mlecznych i beżowo-szarych

Rada! Pod sufitem jest dużo wolnej przestrzeni, która jest niezasłużenie zapomniana. Tam możesz umówić się półki, a nawet stojaki.

Chwile, które należy rozważyć: opinie projektantów

Łączenie dowolnych stref w jedno jest zawsze trudne, ponieważ każdy powinien mieć funkcjonalność. Ale jeśli nie ma innego wyjścia, musisz wyjść i wymyślić coś interesującego.

Pomyśl dokładnie

Jest to pierwsza wskazówka, którą poda wielu projektantów. Łącząc sypialnię z salonem na tak małej przestrzeni trudnym zadaniem jest także to, że cel lokalu jest inny. Sypialnia - kameralne miejsce, w którym zabronione jest wejście kogoś innego. Pokój dzienny - publiczny pokój, w którym możesz przyjmować różnorodnych gości, nawet zupełnie obcych.

Mała szafka ze światłem kryje za sobą łóżko

Mała szafka ze światłem kryje za sobą łóżko

Jest w tej różnorodności o szczególnej złożoności. Podobną opcję powinni wybrać ci, którzy bardzo rzadko przyjmują gości, tylko w tym przypadku wygodnie będzie przebywać w pokoju.

Do notatki! Innym problemem jest to, że trudno jest stworzyć pełnowartościową sypialnię. Oznacza to, że może i będzie nieco izolowany (partycje aby nam pomóc), ale nie będziemy w stanie wyciąć wszystkich dźwięków.

Rozbudowany układ pomieszczenia z podziałem na strefy za pomocą kolorów tapet na ścianie

Rozbudowany układ pomieszczenia z podziałem na strefy za pomocą kolorów tapet na ścianie

Opcja z sofa zamiast pełnego łóżka też nie jest to najwygodniejsze. Pierwszy - stale trzeba rozłożyć i zrobić pościel. Po drugie - kanapa nie może być nazwana najbardziej wygodnym miejscem na dobry odpoczynek.

Ważne! Gdy goście są umieszczani na łóżku, aby oglądać telewizję, nie jest to również najbardziej wygodna i higieniczna opcja.

Podział na strefy przede wszystkim

Podczas łączenia stref w jednym pomieszczeniu ważne jest właściwe oddzielenie jednego od drugiego. Pomoc przyjdzie:

 1. Zasłony - wygląda pięknie i elegancko, ale nie zapominaj, że będą musieli być regularnie myte, ponieważ szybko zyskują kurz. Lepiej mieć dwa zestawy (takie same lub różne).
 2. Drewniane przegrody - oryginalny i dokładny, ale nie zawsze odpowiedni w tym lub tamtym stylu.
 3. Szkło - wyglądają pięknie, przewiewnie, nie blokują przestrzeni, światło przechodzi przez nie w jednym i drugim kierunku. Problem polega na tym, że nie tylko nie dają izolacji akustycznej, ale nawet nie pozwalają ci przejść na emeryturę - wszystko jest widoczne za ich pośrednictwem.
 4. Stelaże, ekrany - czysto symboliczne rozróżnienie, które powstaje po prostu dla wizualnej separacji. Przez nich wszystko można zobaczyć i usłyszeć.
Popularna wersja podziału na strefy za pomocą szklanych partycji

Popularna wersja podziału na strefy za pomocą szklanych partycji

Rada! Kolejne urządzenie do zagospodarowania przestrzennego - pionowe z wybiegiem. Z góry wygodnie jest umieścić część dzienną, a łóżko powinno być ukryte pod nią. Najwygodniej jest zrealizować taki odbiór, jeśli pomieszczenie jest prostokątne, wydłużone.

Wygodne jest również podział na strefy za pomocą zasłon

Wygodne jest również podział na strefy za pomocą zasłon

Właściwe miejsce na łóżko

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie salonu z sypialni. Oczywiście trudno to zrobić, ale jeśli nie chcesz widzieć gości we własnym łóżku, musisz to zrobić najpierw. Najlepiej wysłać telewizor do salonu.

Rada! Jeśli lubisz oglądać telewizję w łóżku, powinieneś powiesić ją na uchwytach, które można obrócić o 180 °.

Łóżko nie będzie bardzo widoczne, jeśli zostanie umieszczone w niszy

Łóżko nie będzie bardzo widoczne, jeśli zostanie umieszczone w niszy

Porozmawiajmy teraz o położeniu łóżka. Optymalnie wyślij go do najdalszego kąta, najczęściej tego miejsca przy oknie. Tak więc będzie można uniknąć przepuszczalności sypialni, będzie to bardziej zaciszne, przytulne. Ponieważ miejsce przy oknie jest dość lekkie, należy zadbać o odpowiednią dekorację. Grube draperie - większość tego.

Funkcjonalność i jedność

Chociaż funkcje lokalu są różne, nadal muszą być zjednoczone wspólną "historią". Stylista powinien wybrać jedną, ponieważ harmonia jest bardzo ważna. Pamiętaj, z czym nie możesz sobie poradzić strefa zagospodarowania przestrzennego:

 1. Przydziel obszary funkcjonalne za pomocą różnych, niepasujących do siebie kolorów. To rozwiązanie obciąłoby ci oczy.
 2. Twórz różne style, które są bardzo różne.
 3. Jasne kontrasty w tym samym stylu.

Optymalne, aby sypialnia z salonem miała kilka różnych tonacji. Pokaż, gdzie jest to miejsce, można podzielić na strefy za pomocą mebli lub wspomnianych stref.

Oświetlenie

Do sypialni powinieneś stworzyć bardziej intymny scenariusz. Tutaj nikt nie zajmie się sprawami, które wymagają jasnego oświetlenia. Ale tutaj jest książka przed pójściem do łóżka, aby przeczytać, może chcesz. Opcja - powiesić w obszarze lampy snu, lampy podłogowe, można zamontować lampy sufitowe. Na życzenie - miejsce Podświetlenie LED.

Kolejny ważny aspekt. Ponieważ jedna strefa będzie przy oknie, a druga znajduje się w pewnej odległości od niej, stanie się przeszkodą dla naturalnego światła. Możesz wyjść z tej sytuacji, wybierając odpowiednie oświetlenie, a następnie nie zapomnimy również o zagospodarowaniu przestrzennym.

Centralne oświetlenie górne plus dodatkowe dno w każdej ze stref

Centralne oświetlenie plus dodatkowe dno w każdej ze stref

Ważne! Zakwaterowanie żyrandole centrum wspólnego pokoju to zły pomysł. Jeszcze bardziej jest reliktem, którego lepiej się pozbyć.

Jeśli chodzi o salon, to powinno być światło. Sam żyrandol - centralny element - można umieścić na suficie, ale w centrum tego konkretnego obszaru funkcjonalnego. Wskazane jest zamontowanie lokalnych źródeł światła, które można włączać i wyłączać w razie potrzeby.

Ciemne zasłony zasłaniają sypialnię

Ciemne zasłony zasłaniają sypialnię

Najlepsze oświetlenie nad łóżkiem

Najlepsze oświetlenie nad łóżkiem

Wniosek

Aby zaaranżować wszystko, co potrzebne do wygodnego życia, w sypialni-salonie na 17 metrów kwadratowych. m nie będzie trudne. Ważne jest, aby rozsądnie wybrać meble, nie zapomnieć o podziale na strefy i wybrać wysokiej jakości oświetlenie. Komfort w tym przypadku jest w twoich rękach, choć wszystko to może zostać powierzone projektantowi.

Przeznaczenie strefy z jasną kanapą

Przeznaczenie strefy z jasną kanapą

Wskazówki dla projektantów: jak zaplanować podział na strefy i wnętrze sypialni-salonu na 17 metrów kwadratowych. m

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 17 = 27