Apšviečiantis koridorių, galite kreiptis kūrybiškumu ir sukurti neįprastus kūrinius

Norėdami šviesti koridorių, galite kūrybiškai susikurti ir sukurti neįprastas kompozicijas

Koridorius butu - tai yra ta vieta, kur apšvietimui taikomi specialūs reikalavimai. Ir ne tik todėl, kad jo neegzistuoja langai, tai reiškia natūralią šviesą. Būtent iš koridoriaus žmogus palieka gatvę ir yra įsitikinęs, kad jo išvaizda viskas tvarkinga.

Turinys:

 • Kambario savitumas
 • Svarbi informacija
 • Apšvietimo tipai
 • Įvairių formų apšvietimo kambarių savybės
 • Veidrodinis apšvietimas
 • Įdomūs apšvietimo sprendimai
 • Techniniai aspektai
 • Svarbios rekomendacijos
 • Išvada
Naudodami šiuolaikines apšvietimo technologijas, galite sukurti neįprastus koridoriaus dekoravimo variantus

Naudodami šiuolaikines apšvietimo technologijas, galite sukurti neįprastus koridoriaus dekoravimo variantus

Vietos lempos, esančios ant grindų prie sienos, suteikia labai jaukią atmosferą koridoriuje

Vietiniai žibintai, esanti ant grindų prie sienos, suteikia koridoriui labai jaukią atmosferą

Originali kombinuotojo erdvinio apšvietimo koridoriuje versija

Originali kombinuotojo erdvinio apšvietimo koridoriuje versija

Kambario savitumas

Pasirinkus apšvietimo parinktį, koridorius yra labai problematiška buto vieta. Tačiau, nepaisant daugybės savybių, galite pasirinkti tinkamą apšvietimo sprendimą net ir labiausiai konkrečiam patalpų pavidalu.

Neįprastų apšvietimo galimybių pagalba sukurkite atmosferą, kuri jums tinka

Neįprastų apšvietimo galimybių pagalba sukurkite atmosferą, kuri jums tinka

Atkreipkite dėmesį! Apšvietimas prieškambario apartamentai gali būti ne tik patogus, bet ir unikalus, išskiriant visas patrauklias interjero puses.

Be to, kad Apšvietimas gali pateikti kambarį palankioje šviesoje, jis gali slėpti trūkumus, tam tikrą nesuderinamumą. Tinkamai parinkti apšvietimo įrenginiai sugeba suvienyti visas patalpas, kurios vienaip ar kitaip sujungiamos koridoriuje.

Ryškus koridorius su ryškiu apšvietimu dvigubomis lempos ant lubų ir atskiras apšvietimas šalia veidrodžio zonos

Ryškus koridorius su ryškiu apšvietimu suporuotų lempos ant lubų ir atskiro apšvietimo zonoje veidrodžiai

Svarbi informacija

Prieš eidami į parduotuvę ir pasirinkti lemputę, turite žinoti kai kurias atrankos taisykles, būtent:

 1. Apšvietimo galia neturėtų būti didesnė nei kitose patalpose. Siekiant sumažinti poveikį akims, geriau pasirinkti tą pačią spalvinę temperatūrą ir šviesos tipą (balta, geltona).
 2. Dim ir siauras koridorius sukuria depresinį įspūdį, ir aš nenoriu grįžti į tokį butą. Be to, blogas apšvietimas neleidžia jums atsižvelgti į jūsų išvaizdą prieš išeidamas iš namų.
 3. Siekiant užtikrinti pakankamą šviesą ir tuo pačiu metu nėra didelių sąskaitų už elektros energiją, verta naudoti energijos taupymo lempas.
 4. Labai ryškus šviesos dirgina akis ir neryškėja.
 5. Šviesos šaltinis turi būti parenkamas atsižvelgiant į bendrą buto interjeras.
 6. Šviesa koridoriuje, nepriklausomai nuo jo dydžio, turėtų būti paskirstyta tolygiai.
Neįprastas ilgo koridoriaus apšvietimo dizainas leidžia jums tolygiai užpildyti visą plotą šviesa

Neįprastas ilgio koridoriaus apšvietimo dizainas, kuris leidžia jums tolygiai užpildyti visą plotą šviesa

Atkreipkite dėmesį! Pakabinti plafonds koridoriuje yra netinkami.

Apšvietimo tipai

Pasirinkite patalpų koridoriaus (koridoriaus) apšvietimą pagal kambario dydį. Dažniausiai jie yra ilgi ir siaura. Turite maksimaliai nuslopinti šią funkciją, kuri vizualiai subalansuos erdvę.

Vienodos prožektorių apšvietimas ilgame koridoriuje su mūrijomis ant sienų ir labai atmosferos medinėmis sijomis po lubomis

Vienodo apšvietimo ilgais koridoriais su mūrinis ant sienos ir labai atmosfera medinės sijos pagal viršutinę ribą

Patarimai! Populiariausi šiandien vietoje žibintai Ji turėtų būti koridoriuje kuo tolygiau, taigi apšvietimas taps jaukus.

Ilgalaikio koridoriaus improvizuota galerija, kur taškinis apšvietimas harmoningas

Ilgalaikio koridoriaus improvizuota galerija, kur drožlės žibintai atrodo harmoningai

Koridoriuje, kaip ir bet kurioje kitoje patalpoje, reikia atlikti bendrą ir vietinį apšvietimą. Tik vieno tipo naudojimas neteisingas. Vietinis apšvietimas gali būti:

 • grindų lempos;
 • marškiniai;
 • prožektoriai, kurie atkreipia dėmesį į atskiras detales interjere. Pavyzdžiui, paveikslėlio apšvietimas, zonos šalia veidrodžio ir tt.
Gana erdvus koridorius su tamsiomis sienomis ir baltu baldu komplektu, kuris suteikia lengvumo erdvę ir neperkrauna jo

Gana erdvus koridorius su tamsiomis sienomis ir baltos spalvos baldų komplektais, todėl kambarį lengvina ir neperkrauna

Kalbant apie pagrindinį apšvietimą, verta pasirinkti tokį, kad jie būtų pritvirtinti prie lubų. Tinka ir tie, kurių šviesa nukreipta į lubas. Kai durys atidaromos, per daug masyvi, ilgi šviestuvai bus sumuštiniai kabinetas. Tarp žibintų yra:

 1. Šviestuvai.
 2. Dėmės
 3. Grindų lempos.
 4. Paslėptas apšvietimas.
Be šviesaus užpildymo svarbu prisiminti, kad geriau koridorių papuošti šviesiomis spalvomis, kad erdvė būtų vizualiai didesnė

Be šviesaus užpildymo svarbu prisiminti, kad geriau koridorių papuošti šviesiomis spalvomis, kad erdvė būtų vizualiai didesnė

Patarimai! Geriausias koridoriaus sprendimas yra išsklaidyta šviesa. Tam reikia pasirinkti pagrindinius ir vietinius šviestuvus su matiniu plaušeliu, kurie nukreipti aukštyn į lubas.

Dėl to, kad šviesa atsispindi nuo šviesos lubų, apšvietimas bus minkštas ir pakankamu kiekiu.

Sunkus koridoriaus su aukštos lubos dizainas - tai papuošti tamsiomis spalvomis, kur dėmesys bus didelis juodo stiklo plonasluoksnis

Sunkus koridoriaus su aukštos lubos dizainas - papuošti tamsiomis spalvomis, kur dėmesys bus didelis juodojo stiklo plonasluoksnis

Įvairių formų apšvietimo kambarių savybės

Apšvietimas taip pat turėtų būti pasirinktas atsižvelgiant į koridoriaus formą. Šiuolaikiniuose butuose yra tokio tipo koridoriai:

 • ilgai;
 • mažas;
 • kvadrato ar L formos.

Kiekvienas prieškambario tipas turi savo rekomendacijas ir laimingus sprendimus.

Ilgas koridorius

Tai buvo ilgas ir siaurus koridorius butas reikės specialių gudrybių (nuotraukoje) apšvietimo, jau yra keletas sienų sconces negali padaryti.

Siauras koridorius su prožektoriais ir didelis apatinis trikotažas, kuris atrodo labai įspūdingas, ir taip pat veikia kaip papildomas šviesos šaltinis

Siauras koridorius su prožektoriais ir didelis apatinis trikotažas, kuris atrodo labai įspūdingas, taip pat yra papildomas šviesos šaltinis

Apšvietimas padės ištaisyti erdvę ir vizualiai ją subalansuoti. Geriausias sprendimas yra prožektorius ne tik ant lubų, bet ir išilgai sienos 20-30 cm aukštyje nuo grindų.

Patogi grupavimas:

 1. 2 žibintai virš durų.
 2. Lubeliai "nurodo" visą ilgį ir to paties atstumo vienas nuo kito.
 3. Įrengti apšvietimo įtaisai spintelė. Tai nėra dizaino tobulinimas, bet funkcionalumo gerinimas.
Siauras koridorius ryškiomis spalvomis su daugybe žibintų, kurie vienodai apšviečia visą kambarį

Siauras koridorius ryškiomis spalvomis su daugybe žibintų, kurie vienodai apšviečia visą kambarį

Patarimai! Originalios didelės matinės lempos, keičiamos prožektoriais, atrodys originalios.

Jei koridorius yra siauras, o lubos yra didelės, verta naudoti kitą metodą - apšvietimą ant sienų sumontuoti be jokių lubų. Tokiu sprendimu koridorius bus vizualiai didesnis, o viršutinės ribos bus mažesnės. Jei per siaura, reikia sumontuoti apšvietimą, pvz., Sieną, tik vienoje sienoje.

Neįprastas sprendimas siauram buto koridorui yra sienos, puoštos plytų mūrijomis, kurias pabrėžia originalus apšvietimo dizainas

Neįprastas sprendimas siauroms koridorių apartamentams - sienos, puoštos mūra, kuris pabrėžiamas originaliu apšvietimo projektu

Jei planuojamas kelių tipų apšvietimas, verta juos tiekti iš skirtingų jungiklių - tai leis įtraukti ne visus vienu metu, bet atskirai.

Mažas koridorius

Tokioje patalpoje verta padalyti apšvietimą į bendrą ir vietinį apšvietimą. Centrinė sudėtis bus lubos liustra su matiniu abatiuriu. Jei koridorius montuojamas false lubos, tuomet tu gali aprūpinti prožektorius. Su vietiniu apšvietimu svarbu neperdegti, tada kambarys atrodys patrauklus.

Nedidelis Skandinavijos motyvų koridorius, kurį apšviesta viena lemputė kambario centre

Nedidelis Skandinavijos motyvų koridorius, kurį apšviesta viena lemputė kambario centre

Kvadratas, L formos koridorius

Kvadratas laikomas idealia forma, o koridoriuje ši taisyklė taip pat veikia. Kvadratinis koridorius yra patogu laikyti. Čia galima pakabinti originalią šviestuvą centre, ir tai bus pagrindinis šviesos šaltinis. Jei padaryta šiame kambaryje dviejų lygių pakabinamos lubos, tuomet tu gali organizuoti šviesą su LED juosta. Kitas originalus sprendimas bus ant lubų, esančių rotorinių žibintų kampuose, be centrinio prietaiso. Toks apšvietimas gali būti naudojamas vienu metu - tiek pagrindiniam, tiek vietiniam.

Erdvus koridorius šviesiomis spalvomis su kombinuotu apšvietimu

Erdvus koridorius šviesiomis spalvomis su kombinuotu apšvietimu

L formos koridorius yra padalinta į funkcines sritis, grupuojant juos skirtingų tipų apšvietimą. Pagrindinis yra ne toli nuo durų. Vietos zonos - šalia spintelės, veidrodžiai, dekoratyviniai elementai ir tt

L formos koridorius erdviuose apartamentuose ryškiomis spalvomis

L formos koridorius erdviuose apartamentuose ryškiomis spalvomis

Kontrastingų šviesių sienų ir tamsių grindų derinys sukuria lengvumo atmosferą, be perpildymo erdvių L formos koridoriuje

Kontrastingų šviesių sienų ir tamsių grindų derinys sukuria lengvumo atmosferą, be perkrautos erdvės L formos koridoriuje

Veidrodinis apšvietimas

Praktiškai kiekviename koridoriuje arba koridoriuje yra veidrodis, kurį reikia teisingai apšviesti, kad jį būtų lengviau pažvelgti. Ir tam reikia laikytis kelių taisyklių:

 1. Galite įtaisyti lemputę siena prie veidrodžio ar ant veidrodžio paviršiaus. Tai atspindės šviesos spindulius ir tokiu būdu padarys kambarį dar patrauklesnę akiai.

  Neįprastos sienelės abiejose veidrodžio pusėse su šviesą atspindinčiomis struktūromis, kurios išsklaido šviesą visoje patalpoje

  Neįprastos sienelės abiejuose veidrodžio pusėse su atspindinčiomis struktūromis, kurios išsklaido šviesą visoje patalpoje

 2. Jei prie veidrodžio yra pakankamai šviesos, galite išsamiai išnagrinėti save.

  Mažas koridorius ryškiomis spalvomis su ryškiu apšvietimu, esančiu sankryžoje su vienos iš sienų lubomis

  Mažas koridorius ryškiomis spalvomis su ryškiu apšvietimu, esančiu sankryžoje su vienos sienos lubomis

 3. Lengvosios šviesos srautas bus lengvai suvokiamas žmogaus akimis, jei žibintas yra viršutinėje rėmo dalyje.

  Mažas veidrodis su integruotu apšvietimu per visą rėmo perimetrą erdvioje šviesos koridoriuje

  Mažas veidrodis su integruotu apšvietimu per visą rėmo perimetrą erdvioje šviesos koridoriuje

 4. Geriausia pasirinkti paprastą lemputę su minkšta difuzine šviesa.

  Didelis veidrodis koridoriuje su masyvi fluorescencine lempa

  Didelis veidrodis koridoriuje su masyvi fluorescencine lempa

 5. Geras sprendimas bus rotacinė įranga arba tokia, kad jie turi ištraukiamas lanksčias kronšteinas.

Atkreipkite dėmesį! Šios zonos apšvietimas yra skirtas ne pakeisti pagrindinį apšvietimą, bet jį papildyti.

Prožektoriaus apšvietimas per vieną iš erdvinio koridoriaus sienų

Prožektoriaus apšvietimas per vieną iš erdvinio koridoriaus sienų

Įdomūs apšvietimo sprendimai

Funkcijos, kaip apšviesti koridorių, masė. Viskas priklauso nuo to, kokia stiliaus apdaila yra kambaryje, kokia yra savininko pageidavimai ir nuotaika. Pasirinkimai:

Originali žvakidė su daugybe žibintų, nukreiptų į skirtingas kryptis, kad maksimaliai apšviesti visą erdvę

Originali žvakidė su daugybe žibintų, nukreiptų į skirtingas kryptis, kad maksimaliai apšviesti visą erdvę

 • Didžiausias koridoriaus apšvietimas butu (nuotrauka) gali būti, naudojant armatūra, kuri tvirtai pritvirtinta prie lubų. Šis švytėjimas ateis ne tik iš lempos, bet ir iš sniego baltos lubos.
Originalus sprendimas baltos lubos koridoriuje, kuris susideda iš geltonos šviesos perėjimo tarp pakopų

Originalus sprendimas baltos lubos koridoriuje, kuris susideda iš geltonos šviesos perėjimo tarp pakopų

 • Karnizo įrengimas ir LED juostelės įrengimas gali išplėsti nedidelio koridoriaus erdvę.
Karnizas išilgai viso koridoriaus su LED juostine juostele, tvirtinamas prie jo, yra puikus sprendimas išryškinant originalią galeriją

Karnizas išilgai viso koridoriaus su LED juostine juostele, tvirtinamas prie jo, yra puikus sprendimas išryškinant originalią galeriją

 • Pradinis sprendimas yra permatomų pakabinamų lubų naudojimas. Tokiu atveju apšvietimo įrenginiai bus paslėpti už jo, o šviesa ateis iš viso lubų paviršiaus.
 • Įrengdami prietaisus, iš karto būtina nustatyti funkcinių zonų vietą ir jų apšvietimą. Vietiniai žibintai gali padaryti koridorių jaukus.
Gana jaukus kambario koridoriaus butas su poromis žibintų dideliuose baltuosiuose matiniuose atspalviuose, kurie puikiai skleidžia šviesą visoje erdvėje

Gana jaukus kambario koridoriaus butas su poromis žibintų dideliuose baltuosiuose matiniuose atspalviuose, kurie puikiai skleidžia šviesą visoje erdvėje

 • Taškeliai yra modernus sprendimas. Maži halogeniniai šviesos šaltiniai gali būti dedami ant karnizo drabužių spinta. Labai patogu rasti rūbų spintoje, be to, šis sprendimas yra labai stilingas.
Siaurame koridoriuje su papildomu apšvietimu, įmontuotu į baldų komplektą

Siauras koridorius su papildomu apšvietimu baldų komplektas

Techniniai aspektai

Elektros laidai turi būti atitinkamų įgūdžių turintis asmuo. Be tinkamų įgūdžių, geriau ne eksperimentuoti su elektra.

Mažas koridorius su neįprastaiu liustu, pagamintas iš bendro kambario stiliaus

Mažas koridorius su neįprastaiu liustu, pagamintas iš viso kambario stiliaus

Montuojant laidus, būtina gaminti atsargas. Tai reiškia laidų tiekimą, jei reikia pridėti įrenginius. Ir tai taikoma ne tik lempos linijinei, bet ir jungikliams.

Skaitymo sritis siaurame mažo buto koridoriuje

Skaitymo sritis siaurame mažo buto koridoriuje

Kalbant apie jungiklius, jie turi būti suplanuoti iš karto. Jei koridorius yra labai ilgas, verta apsvarstyti galimybę įjungti / išjungti dvi vietas. Siekiant patogumo, optimalus sprendimas - Prijunkite apšvietimo prietaisus prie judesio jutiklio: įėję į koridorių, jie užsidegs ir įjungs šviesą. Kai tik jutiklis sustabdo įrašų judėjimą, šviesa išnyksta.

Taškinis apšvietimas siaurame koridoriuje su aukšta lubine

Taškinis apšvietimas siaurame koridoriuje su aukšta lubine

Svarbios rekomendacijos

Iš kokio koridoriaus ar prieškambario, svečiai teisė savininkus, nes tai pirmasis kambarys, į kurį jie patenka. Norint sukurti teigiamą vaizdą nuo pirmųjų sekundžių, apšvietimo metu būtina išlaikyti tokias taisykles:

Nedidelis koridorius klasikinės spalvų schemoje, kurį apšviečia liuminescencinė lempa

Nedidelis koridorius klasikinės spalvų schemoje, kurį apšviečia liuminescencinė lempa

 1. Šviesa turi būti tokia pat kaip ir kitose patalpose.
 2. Vietinis ir pagrindinis apšvietimas turi būti derinamas.

  Buto koridorius su šiltu apšvietimu poros lempų formos, taip pat papildomų įrenginių funkcinėse srityse

  Buto koridorius su šiltu apšvietimu poros lempų formos, taip pat papildomų įrenginių funkcinėse srityse

 3. Jei lubos yra didelės, galite naudoti šviestuvai.
 4. Dėl mažų lubų, sienų skydai arba maksimalūs plokštieji lubų žibintai bus optimalus sprendimas.

Apšvietimas buto koridoriuje: išvada

Yra daug galimybių koridoriuje apšviesti butą. Viskas priklauso nuo kambario dydžio, formos. Labai įtakoja šviestuvų tipą, bendrą buto stilių ir apšvietimo galimybes.

Apšvietimas buto koridoriuje: erdvus koridorius šviesiomis spalvomis, apšviestas šviesiais fluorescenciniais žiburiais, kuris vizualiai padidina erdvę

Erdvus koridorius ryškiomis spalvomis, apšviestas ryškiais fluorescenciniais žiburiais, kuris vizualiai padidina erdvę

Kaip organizuoti teisingą apšvietimą buto koridoriuje: patarimai ir geriausios idėjos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − = 37