Tolstýanka je jednou z najbežnejších rastlín v domácnostiach a kanceláriách

Tolstyanka - jedna z najbežnejších rastlín v domácnostiach a kanceláriách

Každý z nás pravdepodobne videl alebo počul o zaujímavom, nenáročné rastline, ktoré sa nazýva "Peniaze strom". Je to tučná holka, ktorej šťavnaté listy priťahujú veľa milencov domácich rastlín. Ale vedeli ste, že to nie je len oko s evergreen leskom, ale vie aj ako kvitnúť? Zástupca rodiny Tolstojanov, pokrytých kvetmi, často spôsobuje veľký údiv medzi začínajúcimi rastlinnými chovateľmi. Takže sa zoznámte: tučná žena v domácnosti, mimoriadny zázrak.

obsah:

 • Odrody tukových obuvi
 • Tolstyanka: starostlivosť o domácnosť
 • Choroby tukov a ich liečba
 • Ach, koľko je roľník
 • Správny "účes"
 • Šťastie, peniaze, pažeráka a feng shui
Tuk alebo redsula má veľa druhov

Tolstýanka alebo redsula má veľa druhov

Tučný strom sa dokonale hodí do vášho interiéru

Tučný strom sa dokonale hodí do vášho interiéru

Crassula"Corymbulosa" симметричной формы и ярким окрасом

Mikina Corymbulosa so symetrickým tvarom a jasnou farbou

Crassula vo vnútri obývacej izby, zdobené v secesnom štýle

Crassula vo vnútri obývacej izby, zdobené v secesnom štýle

Tolstyanka: fotografie druhov

Mini-stromy zaujímavé oživenie interiéru každej miestnosti. Niekedy sú povolaní sukulenty, niekedy je to plazivé kvety. Jedna vec je zrejmé: ľudia ako tieto rastliny. Tolstýanka má viac ako 300 druhov, považuje sa za najobľúbenejšie.

Crassula"Red Edge"

Tučná červená hrana

Tolstýanka (typy, fotky)

 • ovál - najbežnejšia forma tuku, vzťahuje sa na ružičky. Tento variant je známy svojim množstvom odrôd, má listy v tvare elipsy, mierne načervenalé na okrajoch bez stopiek. Ich dĺžka môže dosiahnuť 5 cm, a šírka - 2,5 cm, strom sám často rastie o veľkosti 1 m. Obdobia kvitnú s ružovými alebo bielymi kvetmi. Niekedy sa tento druh tuku nazýva striebristý. Je považovaný za najprestížnejšie v starostlivosti.
Oválne tadela s červeným okrajom listov

Oválne tadela s červeným okrajom listov

Tolstayanka Oval má veľa odrôd

Oyster muffin má veľa odrôd

 • Strom Tolstyanka má dĺžku až do výšky 1,5 m, listy sú šedé s červeným pásikom vo forme okraja. Listy - dĺžka až 8 cm a šírka 5 cm, kvitnú v malých bielych kvetoch, ktoré sa neskôr trochu ružové. V tuzemských, izbových podmienkach nám žena s hustou kožou zriedkavo poteší kvitnutie, častejšie to sú len "mäsité" listy, ale ak rastlíte rastlinu v západnej časti miestnosti, môže sa vyskytnúť zázrak.
Mladý Bush mastný strom

Mladý kebus stromovej tučnosti

 • Crassula Schmidt - Bush s hustými listami, ktoré sa odlišujú od ostatných druhov: majú užší tvar a sú na koncoch nasmerované. Majú zelenú farbu so šedivým strieborným povlakom na vrchole a načervenalou pod ním, ako plachá dievča. Kvitne v červených karmínových farbách. Táto odroda je obľúbená predovšetkým Európami - pestuje sa ako ročný druh, zlikvidovaná po kvitnutí a potom sa vysadia nové jedinci.
Crassula Schmidt s tenkými dlhými listami

Crassula Schmidt s tenkými dlhými listami

Skvelý rozkvet Schmidtovej rožuly

Skvelý rozkvet Schmidtovej rožuly

 • Crassula plauroid - rastlina s tenkými a špicatými listami s iným radom miniatúrnych listov pozdĺž okraja. Je náchylný k rýchlej reprodukcii, rýchlo dáva veľa výhonkov, ktoré po pár týždňoch doslova vypadnú hrniec. Kvitne nepríjemné biele kvety malých rozmerov, perfektne toleruje pobyt v tieni, veľmi ľahko sa stará. Často sa používa ako rastlina na zakrytie prebytočnej pôdy v záhradách, ako sú zelené trávniky. Tiež slúži ako vynikajúce krásne pozadie pre iné kvety, dostane spolu s akýmikoľvek druhmi rastlín.
Crassula plauniform je veľmi často používaný v dizajne dizajnu krajiny

Crassula plauniform sa často používa v dizajne dizajnu krajiny

Crassula plauroid

Crassula plauroid

 • Crassula rocky - Creeping druhy, ktoré môžu byť roztiahnuté na 50 m dĺžky. Stonky sú tenké s rovnakými tenkými listami s červeným okrajom pozdĺž okraja. Na samotných listoch si môžete všimnúť červenavý povlak, rastú dvojicami so spoločnou tavnou základňou. Crassula rock niekedy dáva ružové malé kvety.
Kruhy rosulovej skaly vyzerajú len očarujúce

Kruhy rosulovej skaly vyzerajú očarujúco

 • Označená redsula - tenké plíživé listy opakvejčité, tvarované, zužujúce sa na špičku. Líšia sa mramorovými farbami, celkový tón je striebornozelený a tmavé. Kvitne s bielymi kvetenstvami štítnej žľazy.
Tolstyanka: odrody a tajomstvo kompetentnej starostlivosti o "peniaze strom"

Crassula bodkovaná

Kvitnúce trstiny

Kvitnúce trstiny

 • Štvorstranná redsula označuje semikruhy. Výhonky sú tenké, majú veľa koreňov vzduchu, stonky sa šíria pozdĺž pôdy. Rýchlo "creeps", ale tiež rýchlo zomrie, čo si vyžaduje pravidelné zasadenie ďalších odrezkov.
Trostyanka tetrahedral kvôli svietivosti nebola veľmi populárna

Kvadrogénny trident rýchlo rastie, ale aj rýchlo zomrie. Potrebuje ďalšie klepanie

Tolstyanka: starostlivosť o domácnosť

Zdá sa, že nie je nič ľahšie, ako udržať nenáročné tučné ženy. Má však niekoľko funkcií, ktoré je možné považovať za jej "Achillovu pätu" a zničiť ju počas niekoľkých dní. Napriek tomu, že starostlivosť o tučnú ženu je jednoduchá, vyžaduje disciplínu. Pozrime sa na kľúčové body.

zalievanie

Si nikdy nemôžeme naplniť sukulenty, proste hniť koreňový systém a listy začnú odpadávať krásne a len pár dní, proste "polyseet", namiesto opustiť svieža zeleň Osamelý holý stonku. To znamená, že pred výsadbou je potrebné zorganizovať drenáž a uistiť sa, že v spodnej časti hrnca sú otvory.

Tolstyanka vyžaduje starostlivé zavlažovanie

Tolstyanka vyžaduje starostlivé zavlažovanie

Tip! Ak v hrnci nie sú žiadne otvory, môžete ich napáliť červeným horúcim klincom alebo vyvŕtať vŕtačku.

Žiadna voda z vodovodu! Musí byť starostlivo prefiltrovaný. Ak je z kohútika iba voda, musí to byť aspoň deň na obranu.

Pravidelne je potrebné rozstrekovať krúžky z ruží

Kroviny potrebujú pravidelne postriekať

Tolstianka piť nielen cez korene. Vyžaduje tiež veľa striekania a utierania plechov. Denne je potrebné ju vyplachovať zo spreja a raz týždenne bude vyžadovať povinné kúpele pod teplou sprchou. V zime sa vodné procedúry pod vodou môžu vykonávať nie viac ako raz za mesiac. V takom prípade by vlhkosť nikdy nemala spadnúť do pôdy v banke. Ako byť?

Tip! Pred kúpaním tučnej ženy stojí za to pokrytie zeme a hrnca balíčkom alebo potravinovým filmom zospodu.

Tolstianka nie je zvlášť náladová v starostlivosti a je veľmi populárna medzi kvetinármi

Tolstyanka nenáročná v starostlivosti a je veľmi populárna medzi kvetinármi

Narastať tučnú ženu doma môže dokonca začiatočník

Narastať tučnú ženu doma môže dokonca začiatočník

Mokrá krása by sa nemala okamžite vrátiť na miesto, musíte mu dať čas prísť na seba a nechať ju vypustiť prebytočnú vodu. Starostlivo sledujte stav pôdy v banke pred zalievaním a kúpaním. Horná vrstva pôdy zvyčajne veľmi rýchlo vysuší, ale je to klamný moment. Ak vykopnete trochu hlbšie, uvidíte, že doslova pár centimetrov hlboko v zemi je stále mokrá.

Dôležité! Zalievanie rastliny môže byť, ak je suchá zem o hĺbku 4 cm!

Teplota a osvetlenie

Tuková dievčina nestojí na priamom žiare slnka

Tuková dievčina nestojí na priamom žiare slnka

Akýkoľvek druh tuku nemôže vydržať priame lúče slnka a optimálny stav je perličkový a rozptýlený ultrafialový (to sú juhovýchodné časti miestnosti). V lete nesmie teplota prekročiť +25 ° C, v zime - +10 ° С, jeho ideálny optimálny je od +15 do +20 ° С, preto by nemal byť umiestnený v blízkosti radiátorov. Nenechávajte ho pod horiacim slnkom na horných police balkón, ale cíti sa dobre na podlahe. Akýsi pokojný skromný, nerad sa v hustých udalostiach a ukázať.

Ak sa toto odvážne "dievča" niečo nepáčilo, okamžite o tom budete vedieť. Riedenie kmeňa, pád spodných listov naznačuje prievan, porušenie teplotného režimu alebo prepad. Pomocou metódy výnimky rýchlo zistíte a odstránite príčinu.

Crassula"Umbella"

Crassula Umbella

V lete môžete vziať rožolu na balkón, tam bude dostatočne pohodlné, okrem čerstvého vzduchu bude mať prospech len

V letnej sezóne si môžete vyzdvihnúť rožolu na balkón. Tam bude dostatočne pohodlná, okrem toho bude mať prospech čerstvý vzduch

Všeobecne platí, že táto pokojná rastlina miluje zlatý priemer a umírnenie: ventilovať, ale bez ponoru, navlhčiť, ale bez fanatizmu. Jediná vec, ktorú kategoricky nedokáže obstáť, je prach, ktorý musí byť odstránený ihneď po vzhľade.

Pôda a transplantácia

Crassula v dekorácii dekoratívneho plotu

Crassula v dekorácii dekoratívneho plotu

Dobre vhodný priestor pre všetky kaktusy - obsahuje zložky listov a sodíkov, piesok, popol, humus, múčka a hlinkou v správnom množstve a pomere. Ak nechcete pestovať kaktusy, potom kúpte pôdu s neutrálnou reakciou alebo slabo kyslou odrodou.

Transplantácia by sa mala vykonávať počas rastu, niekoľkokrát do roka, hrniec by mal byť väčší ako prvý o 5-7 cm.

Pri výsadbách musíte správne vyzdvihnúť pôdu

Pri výsadbách musíte správne vyzdvihnúť pôdu

Tip! Vzhľadom k tomu, že tukové ložisko má silný koreňový systém, kmeň rastie rýchlo, stojí za to kupovať ťažké keramické nádoby, pretože ľahké verzie plastov sa môžu prevrátiť pod hmotnosť závodu.

Choroby tukov a ich liečba

Bez ohľadu na to, aký typ mastnej osoby máte, fotografie pod mikroskopom ktoréhokoľvek z nich, ktoré predstavujú zanedbané stavy na jasnosť, povedzte, že hlavný škodca je tu - huba. To môže zabrániť vzniku zabráni pretečeniu, a ak to malo "hriech", je nutné urýchlene odstrániť rastliny s koreňmi, osušte a transplantované do iného pôdu a korene na liečbu tieto špeciálne protiplesňový prostriedok. Takéto výrobky sa predávajú v akomkoľvek obchode pre záhradkárov.

Menej časté sú "tromi spoločníkmi" - pochválenie, múčnatci alebo mäsitý červ, ktorý sa okamžite odráža na jarnej forme listov: stávajú sa hnedou alebo bielej. Aby sme sa zbavili nežiaducich predstaviteľov fauny, je možné, aby sa predávali špeciálne riešenia, ktoré sa predávajú v obchodoch pre domáce rastliny. Aby ste sa nemali mýliť, môžete urobiť fotografiu a požiadať o radu predajcu.

Ach, ako hustý je hlúpy!

Tolstyanka: odrody a tajomstvo kompetentnej starostlivosti o "peniaze strom"

Jasné púčiky ruží

Zadaním častí adresárov z popisu najobľúbenejších odrôd rozumieme, že kvetina je hustá - skutočne kvetina, aj keď v našom dome je to len zelený strom. Botanika ubezpečuje, že to nie je mýtus, ale realita, tak prečo tlstá žena tak zriedka kvitne? Fotografie rastlín na obaloch av zoologických záhradách jednoducho prevyšujú biele a ružové kvetenstvo a doma môžeme čakať milosť po celé roky a nikdy nečakať.

S náležitou starostlivosťou, bude trstina určite poteší vás s jej kvitnutím

S náležitou starostlivosťou, bude trstina určite poteší vás s jej kvitnutím

Crassula"Falcata"

Crassula Falcata

Veľkolepé biele a ružové trstiny

Veľkolepé biele a ružové trstiny

Je to len otázka starostlivosti. Pestovatelia rastlín tvrdia, že len vtedy, keď je hrniec správne osvetlený a umiestnený na juhovýchode a správny zavlažovací systém + stieranie môžete získať vyhľadávané "rajové kabíny". Pre väčší úspech môže byť prísna madam "utišená" - kŕmiť špeciálne hnojivá prísne podľa pripojených pokynov.

Správny "účes"

Pravidelne je potrebné vytvoriť korunu vašej rožuly

Pravidelne je potrebné vytvoriť korunu vašej rožuly

Skôr alebo neskôr prerastené tuky budú vyžadovať vytvorenie koruny. Zúriace "víchrice" musia byť vyrovnané, inak bude na nej "hlava" chaotická porucha. Na každej vetve by nemali byť viac ako 4 listy a ak sa tvoria zbytočné, je potrebné sledovať ich vzhľad a nalepiť alebo odstrániť pinzetu v štádiu tvorby novej obličky. Neskôr je potrebné vyčistiť a prerastať vrcholy. Pre rovnomerný rast koruny musí byť hrniec otočený tak, aby všetky časti padali rovnomerne pod rozptýlenými lúčmi slnka.

Šťastie, peniaze, pažeráka a feng shui

Predpokladá sa, že "peňažný strom" si je dobre vedomý finančnej situácie majiteľov a môže prilákať blahobyt

Tolstyanka: photo - Okrem feng shui má mastná žena liečebné vlastnosti: čistí vzduch, zmierňuje napätie a napätie, zlepšuje mikroflóru

Tolstyanka má liečivé vlastnosti - čistí vzduch, zmierňuje napätie a napätie

Jade je často nazývaný "strom šťastie", "peniaze strom" a tak ďalej. Pre obyvateľov našich zemepisných šírkach Crassula viac "peniaze strom", pretože jeho listy sa podobajú mincí, dokonca aj Číňania zaznamenali vytvorením feng shui rituály, zamerané na prilákanie peňazí. Nemôžeme vždy nájsť čínske mince so štvorcovými otvormi v strede a červenou niťou, aby zavesili vyhľadávané "magnety" na prilákanie nevýslovného bohatstva. Ale pýcha našla cestu von a nie z tejto pozície! Hlavná vec je dobrá starostlivosť a vždy môžeme nahradiť nesprávne mince potrebnými kusmi papiera, skrútením mini-svitkov z nich a pre väčšiu presnosť rozptýlenie bežných drobností. Hlavnou vecou v tejto činnosti je viera a správne posolstvo energie vesmíru na splnenie túžby.

Tolstyanka spoločné nie je bežné! Táto dáma s vyváženou povahou sa vyznačuje klasickou krásou bez excesov, nenáročná v každodennom živote, ale vyžaduje disciplínu od svojho pána. Ak budete postupovať podľa jednoduchých pravidiel starostlivosti, bude vám to potešení nielen s krásnymi kvetmi, ale aj ako energetický kanál, ktorý priťahuje materiálnu pohodu.

Tolstyanka: odrody a tajomstvo kompetentnej starostlivosti o “peniaze strom”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 − = 70