Luxusný pohľad na kvetinový záhon, vďaka klasickému kovanému plotu

Kované ohradenie vyzdvihuje luxus záhonov

Je ťažké si predstaviť krásne krajina pozemku bez kvetov. Ak chcete, aby boli atraktívnejšie, umožní sa oplotenie kvetinové záhony a postele, s ktorými môžete poskytnúť originálny estetický efekt. K dnešnému dňu je na predaj široký sortiment obrubníkov, navyše je možné ich vyrábať samostatne.

obsah:

 • Účel oplotenia
 • Typy oplotenia pre záhradu
 • Najbežnejšie oplotenie materiálov pre postele
 • Uzavreté kvetinové záhony vlastnými rukami
 • Alternatívne materiály
Dokončenie betónového oplotenia"диким" камнем

Dokončenie betónového plotu s "divokým" kameňom

Pôvodný plot pre vysoké lôžko zrezaného kovu

Pôvodný plot pre vysoké lôžko zrezaného kovu

Miniatúrne kvetinové záhony zdobené farebnými krabicami

Miniatúrne kvetinové záhony zdobené farebnými krabicami

Dekoratívne oplotenie pre kvetinové záhony vyzdobí akékoľvek miesto

Dekoratívne oplotenie kvetinového záhonu vyzdobí akékoľvek miesto

Nekomplikovaný a pekný plot z prírodného kameňa

Jednoduchý roztomilý plot z prírodného kameňa

Účel oplotenia

Záhradné ploty na kvetinové záhony a postele majú niekoľko účelov a hlavnou vecou je oddelenie plantáží od spoločného priestoru, čo vám umožňuje ušetriť skladieb od znečistenia pozemnými nábrežami, ako aj vizuálne izolovať samotné lôžka na spoločnom území. Ďalšou funkciou oplotenia je estetická výzdoba kvetinových záhonov. Sú to určitý prvok, ktorý zdôrazňuje celkovú kompozíciu.

Navyše, oplotenie sa používa na zabránenie rastu kvetinového lôžka, čo môže poškodiť celkový vzhľad zmesi. Špeciálne vytvorené bariéry vám umožňujú zablokovať korene rastlín, ktoré im neumožňujú prechádzať sa cez určité územie.

V závislosti od účelu aplikácie a vykonaných funkcií sú ploty rozdelené na dekoratívne (výšku do 7 cm) a funkčné (od 10 cm). Prvý typ sa používa výlučne na delenie miesta do určitých zón.

Hlavné oplotenie tehál určuje zónu záhonov

Hlavné oplotenie tehál určuje zónu záhonov

Tip! VVýška plotu závisí od jeho účelu, ako aj od druhu rastlín. Mala by dobre vykonávať svoje ochranné funkcie a súčasne otvoriť prehľad oplotených farieb.

Štýlové oplotenie pre nízke kvetinové záhony

Štýlové oplotenie pre nízke kvetinové záhony

Typy oplotenia pre záhradu

Pred inštaláciou plotu pre kvetinový záhon musíte určiť účel postele. Môže ísť o zeleninové plodiny, ročné alebo trvalé kvety, ako aj niektoré vysadené kroviny. Rovnako je potrebné rozhodnúť o štruktúre záhonov. Môže byť na jednej úrovni s celkovým reliéfom lokality alebo môže byť mierne zvýšená. Ak hovoríme o zdvihnutých lôžkach, potom sa dostanú do značnej výšky nad úrovňou terénu spoločného miesta.

Domáca záhrada oplotená drevenou doskou

Domáca záhrada oplotená drevenou doskou

V závislosti od toho vyberte typ plotu. Môžu sa líšiť v spôsobe inštalácie:

 • odnímateľné - obrubníky by mali byť ľahké, nastavené iba na čas použitia kvetinového lôžka, v prípade potreby môžu byť použité inde;
 • stacionárne namontované v oblastiach dlhodobé využitie lôžok a sú vyrobené zo silného mrazu odolného materiálu, pretože sú v cieli nielen pri použití kvetinových záhonov, ale aj v off-sezóny.

Najbežnejšie oplotenie materiálov pre postele

Ak chcete zakúpiť záhradné ploty na postele a postele, potom je potrebné rozhodnúť, ktorý z tých, ktorí sú na trhu, sa vám bude najlepšie hodiť. K dnešnému dňu je sortiment obrubníkov pre postele dosť vysoký a môžu sa nachádzať aj v obchode s tovarom pre domácnosť, a to v špecializovaných aj internetových obchodoch. Najbežnejšie na trhu sú tieto:

 • Plastové ploty na kvetinové záhony a postele, pozostávajúce z úsekov, ktoré sú zostavené do jedného plot, majú malú výšku, líšia sa tvarom a farbou, majú špeciálne nožičky na inštaláciu na zem;
 • kované železné oplotenie môžu mať rôzne výšky, vhodné na ochranu záhonov aj na celú prednú záhradu;
Dekorácia malého záhonového kvetu vo forme kovaného plotu

Dekorácia malého kvetinového záhonu vo forme kovaného plotu

 • Železobetónová hranica sa používa na ochranu stacionárnych lôžok, je nízka, svojou vlastnosťou je odolnosť proti teplotným zmenám. Má rôzne formy;
 • kúpiť plastové ploty pre postele a lôžka môže byť tiež vo forme pásky, ktorá je určená pre nízke plantáže. Vykopáva hlboko do zeme a umožňuje vytvárať bariéru pre rast kvetov z koreňa. Flexibilná forma umožňuje ochranu záhonov bez ohľadu na ich tvar;
 • Drevené ploty môžu mať atraktívny vzhľad a tvar, líšia sa farbou a výškou. Ide o klasickú verziu oplotenia.
Vďaka drevenému plotu pre kvetinové záhony je zdôraznený vplyv celistvosti a jednotnosti dedinského štýlu

Vďaka drevenému plotu pre kvetinové záhony je zdôraznený vplyv celistvosti a jednotnosti dedinského štýlu

Aké ploty na posteľ a kvetinové záhony si môžete kúpiť, môžete sa rozhodnúť sami, vzhľadom na ich vlastnosti, kvalitu a výhody. Ak z nejakého dôvodu nemôžete uskutočniť nákup, môžete si to urobiť sami.

Tip! Ak oplotenie nemusí vykonávať ochranné funkcie a je určené len na vymedzenie lokality, potom je možné na tento účel použiť rastliny a vytvoriť malý zaistenie. Pre tento účel je najlepšie zvoliť krátku, ročnú a trvalú Bush rastliny s jasnými farbami.

Živé mini-plot pre domáce záhon

Živé mini-plot pre domáce záhon

Uzavreté kvetinové záhony vlastnými rukami

Chcete, aby vaše záhradné kompozície vyzerali unikátne bez toho, aby ste museli vynaložiť veľa peňazí na scenériu? Starajte sa o zdobenie záhrady sami. Existuje veľa možností a techník, s ktorými môžete vytvoriť oplotenie postelí a postelí vlastnými rukami. Zoberme si najčastejšie z nich.

Rovnako ako v prípade zakúpených hraníc, je potrebné najprv určiť úroveň zeme v kvetinovom lôžku, aby ste si vybrali výšku plotu. Ďalej vyberieme materiál na vytvorenie plotu. Vyberte si, čo máte k dispozícii. Môže to byť drevo, tehla, prírodný kameň alebo iné materiály.

Drevené ploty sa líšia typom pôvodného dreva:

 • popruh;
 • guľatiny a trámy;
 • okrajová doska;
 • barov.
Prútený plot pre záhradnú kvetinovú záhradu

Prútený plot pre záhradnú kvetinovú záhradu

Tip! DAby ploty týchto materiálov, ktoré budú slúžiť dlhšie, by malo byť požadované pre liečbu antikorózny materiál, ktorý bude robiť plot viac odolná voči vlhkosti, teplotné zmeny, rovnako ako sa zabránilo predčasnému vzhľad huby.

Úhľadný a atraktívny plot malých rozmerov od plotu

Úhľadný atraktívny malý plot od plotu

Z laty môžete vytvoriť plot požadovanej výšky. Môže mať akýkoľvek pôvodný tvar, ktorý možno získať napríklad použitím lamiel rôznych dĺžok alebo rôznych spôsobov spojenia dosiek. Takáto obruba môže byť inštalovaná na povrchu zeme, v prípade potreby ju rozobrať a vyčistiť v mimosezóne.

Takzvaná palisáda je vytvorená z guľatiny a trámov. Avšak, na rozdiel od veľkoformátových náprotivok, topy na protokoloch pre malé rastliny najlepšie ponechať tupý. V tomto prípade je lepšie zaostriť polotovar. To im umožní ľahko skóroval hlboko do zeme, čím nielen na vonkajšej strane plota, ktorý je ideálny pre záhony, ktoré sa nachádzajú na prízemí, ale aj podzemné prekážku koreňového systému rastlín.

Drevený plot - ekologická a prírodná dekorácia vášho webu

Drevený plot - prírodná ekologická dekorácia vašej stránky

Okrajová doska je tiež vynikajúcim materiálom na oplotenie. S jej pomocou môžete vytvoriť záhony rôznych tvarov. Obzvlášť populárne je dnes vytvorenie pyramídových kompozícií troch alebo viacerých vrstiev. Štruktúra z dosky perfektne drží pôdu v kvetinových záhonoch, čo vám umožňuje vytvoriť vysoké postele. Pri stavbe pyramídy sa vyrábajú niekoľko kvetinových záhonov rovnakého tvaru, ale rôznych veľkostí a umiestnené jeden na druhom, takže medzi týmito rastlinami je vzdialenosť.

Kvetinový záhon v tvare pyramídy, vyrobený vlastnými rukami

Kvetinový záhon v tvare pyramídy, vyrobený vlastnými rukami

Použitie tyčí na oplotenie bolo známe už niekoľko storočí. Tkanie sa dokonale hodí do dnešných dní krajinný dizajn moderných pozemkov. Môžete si vytvoriť priadzu hranicu pre záhon sami. K tomu budete potrebovať malé kolíky a dokonca aj vetvy viniča alebo vrbov. Vetvy týchto rastlín sú pomerne silné, ale veľmi sa ohýbajú, čo zjednodušuje prácu. Aby boli vetvy viac flexibilné, musia byť namočené v horúcej vode a pracovať s nimi predtým, než sú predlisky suché.

Wattle je elegantný plot, ktorý možno zdvihnúť do akejkoľvek výšky

Wattle je elegantný plot, ktorý možno zdvihnúť do akejkoľvek výšky

Tehlové tehly majú iný dizajn, výšku a charakteristiky. Na ochranu lôžok, ktorých výška sa zhoduje s úrovňou terénu, je postavená malá obruba. V tomto prípade sa na zdobenie používa jedna vrstva tehál, ktorú je možné inštalovať ľubovoľným spôsobom: vertikálne, horizontálne a taktiež pod uhlom, ktorý umožňuje vytvoriť rám obrazu pre kvetinový záhon.

Ak je potrebné oplotenie vysokej záhonovej kosti, potom sa murivo zapadá do niekoľkých vrstiev. Pri zvýšených posteliach je z nej vytvorená stena bez medzery. Pri montáži veľkých plôch s výškou 30 cm sa pod murovaním naleje malý podklad. Umožní to, aby sa stenochke postavila pevne a vytvorila ďalšiu bariéru pre koreňový systém.

Tehlový plot pre záhon s účinkom starnutia

Tehlový plot pre záhon s účinkom starnutia

Vyzdobiť záhony z tehál je možné pomocou rôznych techník. Preto je potrebné povrch pripraviť jeho omietaním cementovou maltou. Ďalej môžete vytvárať vzory so zvyškami dlaždíc, keramika alebo sklo a iných materiálov pomocou mozaika. Môžete tiež vytvoriť efekt prírodného kamenného kameňa. Za týmto účelom naneste silnú vrstvu omietky a do zmrazenia vytvorte zodpovedajúci reliéfny vzor.

Prírodný kameň vyzerá skvele dizajn krajiny. Preto sa môže použiť aj na vytvorenie oplotenia. Pomocou prírodného kameňa môžete vytvoriť rôzne tvary. Ak je to potrebné stohovanie niekoľkých vrstiev materiálu, je nutné utesniť prvky spolu s cementovou maltou, alebo so špeciálnym lepidlom.

Ak sa vyššie uvedené materiály nenachádzajú na farme, môžete vytvoriť plot z postele a postele s vlastnými rukami z improvizovaných prostriedkov.

Harmonická kombinácia oplotenia z betónu a dekoračného kameňa

Harmonická kombinácia oplotenia z betónu a dekoračného kameňa

Oplotenie postelí a postelí z alternatívnych materiálov

Vytváranie skladieb z improvizovaných materiálov má veľa pozitívnych stránok. Prvý z nich je, samozrejme, úspory nákladov, pretože si môžete vytvoriť plot, bez výdavkov penny. Pri správnom prístupe budú tieto štruktúry vyzerajúce veľkolepé a originálne. V tomto prípade robíte osobitný príspevok k ochrane životného prostredia, bez toho, aby zaslanie svoje staré vybavenie domácnosti na skládke.

Priestor pre postele a postele: Lacný a veľmi zvláštny plot z plastových fliaš

Lacný a veľmi podivný plot z plastových fliaš

Vytváranie plotov pre kvetinové záhony môžete použiť:

 • plastové alebo sklenené fľaše;
 • prázdne plechovky;
 • staré jedlá;
 • pneumatiky a ďalšie.
V dome ľubovoľnej milenky budú vždy existovať materiály na vytvorenie pôvodného oplotenia

V dome ľubovoľnej milenky budú vždy existovať materiály na vytvorenie pôvodného oplotenia

Tvar kvetinových záhonov a možnosti inštalácie bariéry je možné zvoliť podľa vlastného uváženia a zobraziť fantáziu.

Tip! Ak chcete zdobiť postele pozdĺž cesty, môžete použiť kvetináče s vnútornými kvetmi, ako napr pelargónie, begónie, callas a ďalšie.

Krabičky na postele a postele: 70+ luxusných nápadov, ktoré premení vašu záhradu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =