Nástenná inštalácia maľovaného peria

Nástenná inštalácia maľovaného peria

Ak chcete pridať byt alebo domácu pohodu, odporúčame premýšľať nad dekoratívnym dizajnom priestoru na drobnosti, napríklad malonákladová prírodného materiálu s vlastnými rukami. Takéto detaily umožnia urobiť krásny, ale spočiatku "prázdny" obývacia izba útulnejšia, teplá a pohodlná. Krásne remeslá vyrobené z prírodných materiálov sú pre interiér mimoriadne nepostrádateľné v štýle eko, ale v každom inom dizajnovom koncepte je miesto pre domáce dekorácie.

obsah

 • drevo
 • okruhliaky
 • Plody a semená
 • Listy a kvety
 • škrupiny
 • perie
 • Majstrovské triedy v oblasti výroby

Remeslá vyrobené z prírodného materiálu s vlastnými rukami: rôzne materiály

Najčastejšie remeslá vyrobené z prírodného materiálu v lete a na jeseň, pretože v tejto dobe nájdete veľa užitočných vecí takmer pod nohami. Niektoré materiály sú však dostupné kedykoľvek počas roka, takže ani studená zima, ani skorá jar by nemali byť prekážkou tvorivosti.

drevo

Drevené remeslá vždy nájdu dôstojné miesto v interiéri a vo forme môžu byť veľmi odlišné, pretože strom sa používa v rôznych variantoch:

 • Prutiki a vetvičky - najdostupnejšie prostriedky na vytváranie ručne vyrábaných predmetov. Z nich môžete vykonávať zvieratá, hviezdičky, srdce a vo všeobecnosti akékoľvek formy, ktoré sú pre deti veľmi vzrušujúce. Suché vetvy a paličky môžu byť zdobené rám pre fotografiu alebo zrkadlo, a tiež nakresliť panel, ktorý ich naplní určitou siluetou. Z kvetov v ekologickom štýle sa získava zaujímavá kvetináč, ktorý je vyrobený z tyčiniek navzájom prepojených.
Držiteľ fotografií a pohľadníc z pobočiek

Držiteľ fotografií a pohľadníc z pobočiek

Srdce zo suchých drevených tyčiniek

Srdce zo suchých drevených tyčiniek

Váza na kvety v ekologickom štýle

Váza na kvety v ekologickom štýle

 • Rozložené stromy a "konope" tiež predstavujú široký priestor pre kreativitu. Z nich môžete vykonávať väčšie predmety, ako napríklad hodinky, kazety alebo stojany s ceruzkami. Takáto práca vyžaduje ruky a zručnosti mužov pri práci s nástrojmi, ale ženy môžu tiež použiť spili na vytvorenie dekoratívnych ozdôb. Rozdelenie malých konárov môže byť navzájom prilepené a vytvárať rôzne remeslá. Roztomilé prívesky sa získavajú väzbou malých pľuzgierov na laná na veľkú základňu okolo obvodu. Rovnakým spôsobom je potrebné formalizovať staré podlahové svietidlo alebo luster.
Panel z kôry stromu

Panel z kôry stromu

Nástenná miniatúra"Домики"

Miniatúrna stena "Domy"

Závesné regály s drevenými policami

Závesné regály s drevenými policami

Dekoratívny nápis na taniere

Dekoratívny nápis na taniere

Sledujte zo stromu

Sledujte zo stromu

 • Kôra a brezová kôra sú komplexnejšie materiály, pokiaľ ide o vytváranie majstrovských diel. rôzny košíky a brezové kôry sú vždy umelecké diela, ale je veľmi ťažké sa naučiť, ako ich vyrobiť. Na kôre stromov môžete vytvoriť miniatúrne maľby, doplňujúce "kreslenie" kôry s vhodnými detailmi.

okruhliaky

Z kameňov rôznych farieb a tvarov sa získajú vynikajúce remeslá. Môžete si vytvoriť pohodlnú podložku, stojan na horúci, dekoratívny panel alebo originálnu sošku.

Dekoratívny panel kameňov

Dekoratívny panel kameňov

Tip! Najpopulárnejšie medzi kameňmi sú štrk, pretože má ploché plochy, vďaka čomu je veľmi jednoduché pripevniť k základni lepidlo.

Dokonca aj obyčajné maľované kamene vyzerajú veľmi jasne a zábavne a ak si od nich stále vytvoríte kompozíciu, získate jedinečný interiér. Niektorí dizajnéri používajú oblázky na zdobenie vertikálnych alebo vodorovných plôch v byte, napríklad časti stien, krby a okenné parapety.

Kamenná dekorácia v tabuľke

Kamenná dekorácia v tabuľke

Háčiky na uteráky

Háčiky na uteráky

Interiér s kamienkami

Interiér s kamienkami

Zaujímavý nápad na výzdobu

Zaujímavý nápad na výzdobu

Plody a semená

Z hodín práce na základnej škole si každý pamätá detské remeslá vyrobené z prírodného materiálu, pre ktoré používali kužele, žalude, škrupiny orechov, semien, kávové zrná a tak ďalej. Spolu s deťmi z týchto známych na všetky materiály, môžete vytvoriť slušný dekoratívny doplnok pre váš domov. Častejšie z ovocia a semien sú miniatúrne postavy alebo trojrozmerné obrázky. Ak priložíte k "kytici" rôzne druhy ovocia z suchých vetvičiek, môžete vhodne nahradiť vianočný stromček.

Rastlinná váza

Rastlinná váza

Tip! Akýkoľvek zhromaždený prírodný materiál (oblázky, šišky alebo drevené palice) by mal byť vysušený pred vytvorením vlastných diel. Ak sú časti mokré, životnosť plavidla sa výrazne zníži.

Svietniky z citrusov

Svietniky z citrusov

Kvet z strukovín

Kvet z strukovín

Listy a kvety

Padajúce listy rôznych farieb a sušených kvetov umožňujú vytvoriť najjasnejšie kytice, kompozície a dekoratívne vence. Takéto podzimné remeslá z prírodného materiálu sa dobre kombinujú nie s bežnými vázami, ale s originálnymi nádobami: škrupinou melónu, kokosovou škrupinou alebo tekvicovou škrupinou. Vyzdobiť slávnostná tabuľka, Môžete doplniť také podzimné kompozície so sviečkami, zrelou zeleninou a ovocím. Listy a mechy sa používajú na vytváranie aplikácií a niekedy sa taká krása ukáže, že nie je hriechom, aby ju nahradila obrazom súčasného umelca.

Aplikácie listov a kvetov

Aplikácie listov a kvetov

Aplikácie listov a kvetov

Aplikácie listov a kvetov

Zloženie listov

Zloženie listov

nášivka"Бабочки" из листьев

Aplikácia "Butterflies" z listov

škrupiny

Ďalším unikátnym materiálom na vytváranie ručne vyrábaných predmetov sú mušle. Jednotlivé exempláre sú samé osebe zaujímavé z hľadiska dekoratívnosti a výrobky z nich nenechajú nikoho ľahostajné. Ak máte to šťastie, zhromaždiť zbierku mušlí v mori, nenechávajte je v taške, a predložiť verejnosti, vydávanie obrázok alebo suspenzie v námornom štýle.

Decor of shells

Decor of shells

Dekoratívny veniec škrupín

Dekoratívny veniec škrupín

Plátky zlacenia

Plátky zlacenia

Zloženie škrupín vo forme srdca

Zloženie škrupín vo forme srdca

Ozdoby škrupín škrupín

Ozdoby škrupín škrupín

Kobylky - dekoratívne dekorácie sviečok

Kobylky - dekoratívne dekorácie sviečok

Dream catcher

Dream catcher

Mobilné z mušlí

Mobilné z mušlí

perie

Perie sa zvyčajne používajú ako súčasti iných remesiel: robia chvosty, účesy alebo kmeň stromov. Môžete ich však použiť aj samostatne, ak ich viažete na malé "kytice" a umiestnite ich do priehľadných nádob. Takéto "vtáčie" dekory prinesú do interiéru nové emócie.

Tienidlo lampy

Tienidlo lampy

Lampové odtiene

Lampové odtiene

Fountain Wall Decor

Fountain Wall Decor

Inštalácia peria

Inštalácia peria

Podlahové svietidlo zdobené perím

Podlahové svietidlo zdobené perím

Lustre zdobené perím

Lustre zdobené perím

Majstrovské triedy v oblasti výroby

Je veľmi jednoduché vytvoriť si článok z prírodného materiálu, pretože sa to učí v škole. Ak sa pokúsite, môžete vytvoriť skutočné umelecké dielo. Nižšie opisujeme podrobnosti o výrobe niektorých krásnych drobností.

Farebný panel

Zaujímavý panel môže byť vyrobený z rôznych prírodných materiálov. Pre neho sú vhodné suché listy, slama, orechy a sušené kvety. Samotný príbeh môže byť absolútne čokoľvek. Panel sa vytvorí nasledovne:

 1. Najskôr vytvorte rám, ktorý dokáže pôsobiť driftmi pôvodných tvarov alebo niekoľkými vetvičkami navzájom prepojenými. Panel môže byť okrúhly, v tomto prípade môže vinič pôsobiť ako rám.
 2. Základom pre panel je tkanina alebo obyčajný papier. V niektorých prípadoch môžete vytvoriť mriežku zo slamy, ktorá úmyselne necháva prázdne miesta v obraze.
 3. Z listov, kvetov a iných prírodných materiálov k dispozícii, môžete vytvoriť kompozíciu, a v prípade bázy vyrobené zo slamy by zaujímavé riešenie sa spájajú prvky na existujúce mriežky.
 4. Poslednou etapou bude vytvorenie spojovacích prostriedkov (z lana alebo drôtu), cez ktoré môže byť panel zavesený na stenu.
Panel z konárov a trávy

Panel z konárov a trávy

Kvetináče z vaječného plášťa

Miniatúrne hrnce sú vyrobené z vaječných škrupín, avšak táto práca vyžaduje veľkú presnosť kvôli krehkosti materiálu:

 1. Po prvé, musíte prasknúť surové vajce a všetok obsah vylejte do misy. Hrany môžu byť rovnomerne vyfrézované, ale môžu byť ponechané roztrieštené.
 2. Ďalej vyriešime problém stability budúcej vázy. Na tieto účely buď stojan na vajcia, alebo obal z nich. Ak neplánujete používať iné zariadenia, môžete použiť hlinku, ktorá sa vloží do flakónu a spojí dno budúcej vázy.
 3. Po registrácii kontajnera ho môžete naplniť nájomníkmi. Môže pôsobiť ako váza, kde vo vode stoja malé divoké kvety a hrniec, kde môžete pestovať zeleninu, mech alebo malé sukulenty.
Hrnce vajec

Hrnce vajec

Tip! Okrem kvetináčiek zo škrupiny sa získajú vynikajúce svietniky. Akékoľvek remeslá zo škrupiny budú vhodné počas veľkonočných sviatkov.

Svietnik z piva

Ak chcete vytvoriť svietnik z malého konope alebo rezu, musíte vykonať niekoľko jednoduchých akcií:

 1. Akékoľvek drevené časti by mali byť predbežne ošetrené impregnáciou, aby sa zachránili pred vznikom hniloby a hmyzích škodcov.
 2. Ďalej v strede pahýľa alebo kdekoľvek v jadre (v závislosti od nápadu) je potrebné vyvŕtať pomerne široký a plytký otvor, do ktorého sa zapadne štandardná plochá sviečka. Ak nemáte schopnosť pracovať s vrtákom, môžete použiť bežný nôž, ale práca bude trvať dlhšie.
 3. Potom musíte spracovať okraje a výrez produktu pomocou brúsneho papiera.
 4. Na výzdobu môžete produkt namaľovať alebo nechať v jeho prirodzenom stave, ale lakovať ho rezmi. Okraje výrobku môžu byť zviazané s obrubou alebo zabalené do jutového lana.
Svietnik z piva

Svietnik z piva

Tiež vyzerá zaujímavo svietnik pre niekoľko sviečok, vykonávané podobným spôsobom na dlhý úder. Ak si myslíte, že sa pripája k stene alebo k stojacemu stojanu, často si môžete vychutnávať romantické večery.

Ak chcete vytvoriť niečo úplne jedinečné, niečo, čo nikto nikdy neurobil, nechajte svoju predstavivosť bežať divoko. Niekedy sa najznámejšia vec môže objaviť takým neobvyklým spôsobom, že vás zaujíma, ako by kedykoľvek mohla prísť do niečí hlavy.

Remeslá vyrobené z prírodného materiálu s vlastnými rukami (76 obrázkov): originálny dekor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

73 + = 83