Ekli yaz mutfaklı bir ağaçtan mini banyo

Ekli bir yaz mutfağına sahip ahşaptan yapılmış küçük bir sauna

Bir mini banyo oluşturun - bütçe seçeneği için en iyi çözüm kır evi. Ayrıca, çok küçük bir hatta bile sığabilir banliyö bölgesi. Kendin kontrol et!

İçindekiler:

 • Vakıf yapmak
 • Duvar montajı
 • Zemin yapmak
 • Bir yapının ısınması
 • çatı
 • iletişim
 • Banyo için soba
Çatı katı tarzında mini banyo

Loft tarzı seçeneği

Küçük bir banyo iç

Küçük bir sauna iç

Banya-varil, gölün kıyısında kurulu

Göl kıyısındaki küvet

Küçük boyutlarda rus banyo

Küçük boyutlarda rus banyo

İyi bir sonuç elde etmek için, odadaki tüm düğümleri ve iletişimleri düzgün bir şekilde oluşturmak gerekir, proje hakkında dikkatli düşünmek gerekir. Bunu yapmak için kendinize bir dizi faktör belirlemeniz gerekir:

 • inşaat için tahsis etmeye hazır olduğunuz alanın büyüklüğü;
 • Drenaj sisteminin organizasyonu için toprak özellikleri ve seçenekleri;
 • iletişim ihtiyacı;
 • binada oda sayısı;
 • ne sıklıkla kullanılacak?
 • hangi malzemeden yapılacaktır;
 • çatı malzemeleri;
 • ısı yalıtımı seçenekleri.
Modern tarzda bir mini banyo tasarımı

Modern tarzda tasarım

Ahşap üzerine sauna elektrikten tasarruf edecek

Yakacak odun tasarrufu

Uzayda sınırlı iseniz, o zaman bir mini yapmak yeterlidir.kendi elleriyle banyo. Tüm yıl boyunca kullanmayı planladığınızda, kıyafetleri değiştirebileceğiniz bir giyinme odasının varlığını düşünmek faydalı olacaktır. Bazen buhar odası bir çamaşır odası ile birleştirilir. Bütün bunlar odanın büyüklüğünden kaynaklanıyor.

Bir seçenek olarak, banyo yapmak için treyleri kullanabilirsiniz. konteyner veya bir kamyon kutusu. Ulaşım kolaylığı için, bazen yapı bir platform veya treylere yerleştirilir.

Mobil banyo, seyahat etmeyi seven insanlar için harika bir seçenektir

Mobil versiyon, seyahat etmeyi sevenler için mükemmel bir seçenektir

Vakıf yapmak

Mini'nin planı ve boyutlarıevler için banyolar vakfı incelemeye başlamak gerekir. İskelet duvarlı küçük bir oda için güçlü bir temele ihtiyaç yoktur, ancak görünümü hamamın konumuna ve sahadaki toprağın türüne bağlı olacaktır.

İnşaatın başlamasından önce, bölgeyi temizlemek ve seviyelemek

İnşaatın başlamasından önce, bölgeyi temizlemek ve seviyelemek

Başlangıç ​​olarak, inşaatın gerçekleştirileceği alanı temizlemek ve kaldırmak gerekir. Kazı işlemini kolaylaştırmak için ot çimenlerinden kurtulduktan sonra işaretler yapıyoruz. Hesaplama ile köşegeni belirlemek ve köşeler arasındaki mesafeyi ölçerek kontrol etmek gerekir: bunlar eşit olmalıdır, bu durumda doğru açılara sahip olacağız.

İnşaat için sitenin yerleşimi

İnşaat için sitenin yerleşimi

Temel için kanal açma

Temel için kanal açma

İpleri mandallar arasında çekeriz, daha sonra temelin genişliğine kadar bir mesafeye çekilir ve dört mandal köşelerde sabitlenir. Kumlu toprak 40 cm, killi toprak için - 25 cm alınır.Ayrıca, bir siper kazma, derinliği yaklaşık 50 cm'dir.yapınız bir bölüm sağlarsa, bunun altında bir temel inşa etmek de gereklidir. Açmanın dibinde, kum 10 cm.lik bir tabaka halinde döşenmekte, bazen düzleştirilmesi ve iyice kurcalanması gereken çakıl kullanılmaktadır.

10 mm çapında bir metal çubuk alarak, bir betonarme yapı için bir kafes yapılır. Levhaları veya kontrplakları kullanarak, yüksekliği 20 cm olan bir ahşap yapı inşa ediyoruz. Metal ızgara Zaten santimetre çemberinin genişliği 10 olmalı, özel tuğlalar kullanılarak döşenmelidir. Bir sonraki adım, çözümün hazırlanmasıdır. Bitmiş çözelti siper içine dökülür ve üst mala ile düzleştirilir, daha sonra vaksayı katılaştırmak için belirli bir süre beklemek gerekir. Betonarme yapı üzerinde su yalıtım malzemesi yerleştirmek gerekir.

Betonarme inşaat için kafes

Betonarme inşaat için kafes

Temel dökme için kalıp

Temel dökme için kalıp

Mini banyo kemer temeli

Kurdele temeli

Bazen bir sütun temel kullanılır: bu durumda, dökme sürekli bir tabaka değil, segmentlerdir. Destekler her bir metreye yerleştirilir. Ağır bir fırın kullanmayı planlıyorsanız, aynı zamanda temeli de doldurmalısınız.

Sütun temeli küçük binalar için uygundur

Sütun temeli küçük binalar için uygundur

Duvar montajı

Çatıda bir çiçek yatak ile güzel sauna

Çatıda bir çiçek yatak ile orijinal fikir

Taştan yapılmış küçük bir banyo

Küçük bir taş banyosu

Inşaat için ahşap banyo Duvarlar için bir kayış hazırlamak gereklidir. Bunu yapmak için, kirişin boyutunu kesin ve eklemin kenarlarını işlemek. Bitmiş temelde su yalıtımı yapılır, bunun üzerine kirişler kenarların oluklara düşecek şekilde döşenir, aynı zamanda her bir dış köşeye vidalanır. İlk sırayı topladıktan sonra diyagonal kontrol edilir ve hizalanır. Ardından tasarım kendinden diş açan vidalarla sabitlenir, temeldeki kirişler ankraj cıvataları ile sabitlenir.

Vakfın su yalıtımı

Vakfın su yalıtımı

İlk satırların yüklenmesi

İlk satırların yüklenmesi

Bir sonraki sıra, bir öncekine yerleştirilir ve metal köşelerle sabitlenir, seviyeye ayarlanır. Pencere açıklıkları için, testere kesimi yapmak ve açıklığı ilave yatay köprülerle güçlendirmek gerekir. Aynı kapı ile yapılır. Bazen çerçeve yapımında, duvarların duvarları ayrı ayrı monte edilir ve daha sonra tabana sabitlenir.

Bir mini hamamın yapımında tomruk dökümü örneği

İnşaat sırasında günlükleri döşeme örneği

Zemin yapmak

Kendi elleriyle zemin montajı

Kendi elleriyle zemin montajı

Binanın içindeki toprağı iyice sıkıştırmak, üstüne bir kil döktüğü bir hidrobarrier ile kaplıdır. Daha sonra gelecekteki katlar için gecikmeler yapılır. Gecikmeler arasında yalıtım için mineral yünü konabilir, yukarıdan bir filmle kaplanır. katlar yakın kıvrılmış panolar tarafından dikilir. Buhar odasındaki odada, suyu belirli bir yerde tahliye edecek bir eğim oluşturmalısınız. İnşaatın yapıldığı bölge soğuk kış aylarında farklılık göstermiyorsa, zemin yalıtımı yapılamaz. Buhar odasının altında, zemin üstte tahtalarla kaplı suyu birleştirmek için belirli bir eğimle beton dökülür.

Beton zemin yalıtımı şeması

Beton zemin yalıtımı şeması

Bir ahşap zeminin ısınma planı

Bir ahşap zeminin ısınma planı

Bir yapının ısınması

Çoğu zaman, banyo duvarının dış kısımları, bir astar veya kaplama ile üstte dikilen ısı yalıtım malzemeleriyle izole edilir. İç çalışma için, vapur döşemek için gereklidir. İzolasyon kullanımı için genişletilmiş polistiren veya mineral yün: bunun için çok sıkı bir şekilde döşenmelidir, üst kısım hidrobarier ile kaplanır ve ağaçtan astar dikmek. Oturabileceğiniz buhar odasına raf yerleştirmeyi unutmayın. Cilalı plakalardan yapın. Kendinden kılavuzlu vidalarla veya galvanizli çelik çivilerle sabitlenir. Boyutlar doğrudan odanın altında seçilir.

Mineral yünlü banyo duvarlarının ısı yalıtım şeması

Mineral yünü ile duvarların ısı yalıtımı şeması

çatı

Mini saunaların tavanının bardan montajı

Çatının keresteden montajı

Tek bir çatı için küçük bir çatı uygundur: kirişler, Metal köşelerle bağlanan sandık, yukarıdan yapılır ve zemin döşenir. Tavan, her zamanki yer döşemesi ile inşa edilir, daha sonra hidro-bariyer serilir ve mineral yünü veya strafor ile yalıtılır. Bazen tavan kirişleri inşa edilir, bunlar astar ile dikilir.

iletişim

Bir ahşap banyoda kablo tesisatı yapılması özel dikkat gösterilmelidir.

Bir ahşap banyoda kablo tesisatı yapılması özel dikkat gösterilmelidir.

Bir mini banyo geliştirmenin ilk aşamasında bile iletişimin yerini belirlemek gerekir. Özel metal manşonlarda döşenirken, kablolama cilt altına gizlenmelidir. Kablo çift örgü ile alınmalıdır. Ayrıca topraklamak için de gereklidir. Aydınlatma için seçim Mühürlü armatürler. Hem tavana hem de duvara monte edilebilirler.

Her banyo düzeninde havalandırma önemli bir unsurdur.

Her banyo düzeninde havalandırma önemli bir unsurdur.

Fırının ısısından suyun ısıtılacağı bir tankın kullanılması daha mantıklıdır. Havalandırmanın düzenlenmesi önemli bir noktadır, bunun için tavanda tavan çatısı altında çıkışlı havalandırma ızgaraları yapılır. Suyun boşaldığı bir drenaj deliği oluşturmayı unutmayın. Olağan dışı bir boyutta olmalı, özel bir filtre olarak hizmet eden gözenekli bir taş, içine gömülür.

Banyo için soba

Güzel bir tasarıma sahip bir mini banyo için elektrikli fırın

Elektrik tasarım fırın

Kendiniz yapabilir veya hazır bir versiyon satın alabilirsiniz. İkincisi sizin için daha güvenli ve daha güvenilir olacaktır. Modern inşaat pazarı büyük bir ürün yelpazesini temsil ediyor elektrikli fırınlar, Farklı boyutlarda olan ve odada gerekli sıcaklığı oluşturabilen. Ne tür bir fırın satın almanız gerektiğini hesaplamak için odanın hacmini belirlemeniz ve TEN'in gücü ile 1 m kübik - 1 kW oranında karşılaştırmanız gerekir. Fırın hazırlanmış bir tabana kurulur. Su yalıtımı yapmayı ihmal etmeyin.

Bir mini banyo oluşturma projesi ucuzdur, ancak yapı birkaç on yıl sürebilir ve neredeyse buhar odasının normal versiyonundan farklı değildir.

Mini banyolar: Hazır modern projeler ve tüm inşaat aşamalarına genel bakış

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

29 + = 33