Rahatlama ve dinlenme ayrı bir dünya olarak ahşap banyo

Rahatlama ve dinlenme ayrı bir dünya olarak ahşap banyo

Eğer başlarsan banyo inşaatı, son aşamada yüklemeniz gerekecek kapı. Seçime yaklaşımı, özellikle buhar odasındaki giriş yapısına gelince çok dikkatli olmalıdır. Operasyonda, yüksek sıcaklıkta buhar konsantrasyonu banyo işleminin sabit bir uydusudur, çünkü odanın içindeki ve dışındaki sıcaklıkta ani değişiklikler ile ilişkili çeşitli yüklere maruz kalacaktır. Kapıyı ısıtmak için buhar odasını sıkıca yalıtırken, vurgulamak gerekir. banyo iç ve stil. Düzgün bir şekilde monte edilmiş tasarım, bir atmosfer yaratabilir, bu odadaki zevk tercihlerinizi karşılayacak duruma dikkat çeker.

  • seçim 
  • Tasarım özellikleri
  • Üretim malzemesi
  • Profesyonellerden ipuçları
Doğal bir ağaç banyo yaparken en olumlu duyguları çağrıştırıyor

Doğal bir ağaç banyo yaparken en olumlu duyguları çağrıştırıyor

Banyo için ahşap bir kapı seçerek

odun - Yüksek yük koşullarında bile pratikte kullanılabilecek güvenilir bir malzeme. Kapı çerçevesiyle birlikte her şeyi satın almanızı öneririz - bu, kanvasın kapi kaplamasına tam olarak yapışmasını ve böylece tam bir ısı yalıtımı elde etmesini sağlayacaktır. Aksi takdirde, banyonun kullanımını olumsuz yönde etkileyecek büyük ısı kayıpları olabilir.

Önemli! Isı korumanın maksimum etkisini elde etmek için, buhar odasındaki giriş yapısı küçük boyutlardadır.

İstenirse, herhangi bir iç mekan olarak ahşap bir kapı kolayca gizlenebilir

İstenirse, herhangi bir iç mekan olarak ahşap bir kapı kolayca gizlenebilir

Çoğu zaman 1.5 metreden fazla olmayan bir yükseklik vardır, ayrıca bir engel için de yüksek bir eşik kullanılır. Kapı dışarıdaki banyoda açılır ve bu çözüm ısının korunmasını ve kaybını önleme amacını taşır.

İpucu! Çift kabuklu kullanmayın ahşap kapılar Bunun sebebi, ek termal enerji kayıplarına yol açabilir.

Kapı kanadı tasarım özellikleri

Görünüşünde, banyo için kullanılan tasarım alışık olduğumuz sıradan iç kapıdan biraz farklı olabilir, ancak yine de bir fark vardır. Bu sadece üretimi için kullanılan malzemeler değil, aynı zamanda tuvalin tasarım özellikleridir.

Banyo için ahşap bir kapının özellikleri:

Kapı çerçevesinin yürütülmesi En uygun çözüm, masif ahşaptan yapılmasıdır. Aspen, meşe, vb. Olabilir. "Başak" tutturma özel marangozluk yapıştırıcısı (toksik olmayan) ve dübel yardımı ile mobilya tarzında yapılır.
Boşlukların tamamen yokluğu İç kapılardaki kasa hücreleri petek malzemelerle doldurulmalıdır. Bu karton veya lif levha olabilir. Toksik özelliklere sahip olmayan ve yanmayan bazalt pamuk yünü ile banyoya doğrudan yapıyı doldurmanız önerilir.
Çerçeve Kabin Karkas kaplama için, insan solunum sistemi üzerinde yararlı etkileri olan ağaç türlerinin kullanılması tercih edilir ve ılımlı miktarlarda iğne yapraklı reçine salınır. Bu, ıhlamur, titrek kavak vb. Olabilir. Çalışma sırasında deri yıprandığında, çerçevenin kırılmayacağı ve menteşelerden kapıyı çıkarmaya gerek olmadığı durumlarda değiştirilebilir.
 Parobarer Özel bir film cilt altına uzanır. Kullanımının amacı sıcak buharı geçmemek ve kapı kanadı ile yalıtımı nemin yanı sıra yüksek sıcaklıklardan korumak değildir.
Isıya dayanıklı cam ekler Farklı ebatlara sahip olan bir bezin teçhizatı, güvenliğe katkıda bulunur ve ayrıca tüm yapıya bir kolaylık sağlar.

Üretim malzemesi

Banyo için kapı üretiminde kullanılan en popüler malzeme ıhlamur. Özellikleri nedeniyle, böyle bir yapının operasyonu oldukça uzun bir süre boyunca gerçekleşebilir. Böyle bir kapı sıcaktan buharlı, yüksek sıcaklıkların ve farklı nem seviyelerinin etkilerinden dolayı deformasyona maruz kalmaz.

Notuna! Kireç ağacı yüksek ısıya maruz kalmaz, şişmez ve neredeyse reçine bırakmaz.

Banyoda iç kaplama için varyant - ısıya dayanıklı camdan camlı ahşap kapı

Sauna iç dekorasyon seçeneği - ısıya dayanıklı camdan bir cam ucu olan ahşap bir kapı

Uygulamada ayrıca (ancak daha az sıklıkla) diğer malzemeler, örneğin, Kanada sedirleri veya kapıları yapmak için kullanılır. kül. Bu malzemeler daha uzun hizmet ömrüne sahiptir, çürümeye, deformasyona karşı dayanıklıdır ve en önemli fark, kireç ağacına kıyasla nispeten yüksek bir maliyettir.

Metal aksamlı hafif külün orijinal kombinasyonu

Metal aksamlı hafif külün orijinal kombinasyonu

Notuna! Bugüne kadar, birçok geçerli meşe. Bu malzeme ısıyı mükemmel şekilde korur ve mukavemet özelliklerinden ötürü oldukça uzun bir süre kullanılır. Ana dezavantaj ağırdır.

Bir saunada odundan yapılmış bir kapının ve bir jambonun içinde camın en uygun kombinasyonu

Bir saunada odundan yapılmış bir kapının ve bir jambonun içinde camın en uygun kombinasyonu

Profesyonellerden bir kapı seçmek için ipuçları

Banyo için kapıyı doğru bir şekilde seçebilmek için öncelikle arzularınızı ve maddi olanaklarınızı kararlaştırmanız gerekir.

İpucu! En uygun ve ekonomik, katı ıhlamurdan yapılmış bir ürün olacaktır.

Görünüm, renk, stil, elbette, ayrıca önemlidir ve bu gibi anlar üretici ile ayrı ayrı görüşülür. Satış için hazır bir tasarım satın alabilir veya bireysel üretim için ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda başvurabilirsiniz. Özel yapım yaparken, açıklığa mükemmel bir şekilde uyan bir ürün alacaksınız ve ek olarak sıkıştırmak için çalışmaya gerek kalmayacak (bitmiş bir kapıyı satın alırken bu tür bir ihtiyaç ortaya çıkmayabilir).

Güvenliği hatırla!

  1. Doğru olanı seçmek gerekiyor aksesuarlar, Banyo çalışması sırasında kapı kolu ısınır. Isıtılmış malzemeden yapılmışsa, yanma riskiniz vardır, bu yüzden kullanın kapılar için kolları Metal veya taş banyosunda kesinlikle yasaktır.
  2. Tasarımın mümkün olduğunca aleve dayanıklı olması önemlidir. Servis ömrünü uzatmanın yanı sıra yüksek sıcaklıklara ve ateşe karşı direncinde artışa katkıda bulunan özel bileşiklerle de işleyebilirsiniz.Bu kriter belki de en önemlisidir, çünkü hem mülk sahibinin hem de misafirlerinin mülkünde olmanın güvenliğinin bir garantisidir.

Tabi ki seçim ahşap kapı bir banyo için tadı, istekleri, ihtiyaçları ve mal sahibinin maddi olanaklarına bağlıdır, ancak ana şeyi hatırlamak gerekir - ürünün ana özelliği yüksek sıcaklıklara ve ayrıca yüksek hava nemine karşı dirençtir. Doğru seçimi yapın ve hamamdaki konaklamanız mümkün olduğunca rahat olacaktır!

Buhar odası bir zevktir: banyo için doğru ahşap kapıları seçmek nasıl?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 64 = 69