Kúpeľ z lepených trámov so manzardom

Kúpeľ z lepených trámov so manzardom

Projekty v kúpeľoch lepených trámov sú teraz veľmi obľúbené. Povieme vám o vlastnostiach takejto budovy, ako aj o tom, aké materiály by ste si mali vybrať a koľko etáp mali rozdeliť stavebný proces. Potom môžete ľahko vytvoriť vlastnú budovu pre saunu a saunu sami.

 • Drevo ako stavebný materiál
 • Lepené lúče
 • Projekty sáun z laminovaných dyhových drevín
 • Proces výstavby
 • Steny a dekorácie budovy
 • Pomoc špecialistov 
Moderná priestranná vaňa s veľkou verandou

Moderná priestranná vaňa s veľkou verandou

projekty sáun z laminovaných dyhových drevín: miniatúrny kúpeľ laminovaného dyhového dreva

Miniatúrny kúpeľ laminovaného dyhovaného dreva

Moderný kúpeľ z dreva

Moderný kúpeľ z dreva

Útulný fínsky kúpeľ s namaľovanými trámy

Útulný fínsky kúpeľ s namaľovanými trámy

Neobvyklý banya-barel z lepených trámov

Neobvyklý banya-barel z lepených trámov

Drevo ako stavebný materiál

Projekty sáun z lepených trámov skutočne zažijú vrchol svojej popularity, ale čo vieme o tomto type budov. V súčasnosti je neuveriteľne veľké množstvo stavebných materiálov. Napriek tomu je z ekologického hľadiska jednoznačne najlepší materiál drevo. Dokonca aj naši predkovia pri hľadaní ideálnych surovín na výstavbu prístreškov uprednostnili strom. Okamžite je jasné, prečo je to tak. V skutočnosti je táto štruktúra veľmi častá a má všetky vlastnosti, ktoré predlžujú životnosť štruktúry. Ale ak bol skôr hlavný typ konštrukcie nasekané domy, potom v našej dobe je neuveriteľné množstvo stavebných výrobkov z dreva.

Malá drevená vaňa

Malá drevená vaňa

Štýlová moderná sauna vyrobená z čierneho dreva

Štýlová moderná sauna vyrobená z čierneho dreva

A tu však stojí za povšimnutie medzi vlastnosťami dreva ako stavebného materiálu:

 • veľmi vysoká hodnota koeficientu konštrukčnej kvality;
 • vysoká chemická odolnosť;
 • plasticity;
 • Absencia sezónnych obmedzení pri vykonávaní stavebných prác.

Výhody môžu byť uvedené veľmi dlho a mnoho ľudí, ktorí chcú stavať vidiecky dom alebo kúpeľ, zastavia svoju voľbu na dreve. Napriek tomu je najkvalitnejším druhom produktu zo stromu lepený lúč.

Vane z baru je krásne a módne

Vane z baru je krásne a módne

Štýlová sauna s okrúhlym oknom

Štýlová sauna s okrúhlym oknom

Lepené lúče

Bez ohľadu na to, koľko výhod má strom ako stavebný výrobok, má tiež negatívne dôsledky:

 • vytváranie prirodzených chýb;
 • mechanické schopnosti závisia od teploty a vlhkosti;
 • praskanie.

Na vyriešenie týchto problémov vedci neustále vyvíjajú nové typy výrobkov z tohto materiálu. Takže raz a tam bol taký stavebný materiál ako lepený lúč. A v jednom bode vyriešil veľa problémov konštruktívnej povahy: ako zvýšené zmršťovanie a tvorba trhlín. Každá z častí vníma zaťaženie a zmršťovanie rôznymi spôsobmi, čo pomáha predchádzať zničeniu.

Luxusný kúpeľ laminovaného dyhovaného dreva

Luxusný kúpeľ laminovaného dyhovaného dreva

Ruský kúpeľ laminovaného dyhovaného dreva

Ruský kúpeľ laminovaného dyhovaného dreva

Pokiaľ ide o technológiu výroby, nie je príliš zložité, ale má aj určité odtiene. Hlavným materiálom pre vytvorenie sú ihličnaté dreviny, ako borovica. Ale každý okres každej krajiny má určitú zalesnenosť, ktorá určuje potrebu určitého druhu dreva. Takže v kurze sú tiež cedry a smrek. Pokiaľ ide o samotnú výrobnú technológiu, pre ňu sú vymenované viaceré stupne. Najprv sa do píly posielajú hotové záznamy, aby sa z nich vytvorili dosky s určitými parametrami. Potom, aby sa produkt chránil pred účinkami rôznych faktorov, je možné ich spracovať špeciálnymi prostriedkami. Na výstupe sú oddelené časti budúceho stavebného materiálu, ktoré sa nazývajú lamely. Každá lamela je prenesená do obchodu, kde sa pomocou veľmi výkonných lisov a lepidiel spojuje potrebný počet dosiek.

A tak, aby stavba perfektne vnímala zaťaženie, susedné dosky by mali mať opačný smer každoročných krúžkov. Okrem toho, aby sa udržala schopnosť dreva dýchať, úhľadne lepené, so schopnosťou udržiavať voľné póry. Pri odhadovaní uvedených funkcií možno poznamenať, že nie je prekvapujúce, akú popularitu využíva tento moderný stavebný materiál v našej dobe. A najčastejšie budovy z laminovaných dyhových drevín sú kúpele.

Kompaktná sauna z lepených trámov je vhodná pre malú oblasť

Kompaktná sauna z lepených trámov je vhodná pre malú oblasť

Rámová sauna z laminovaného dyhovaného dreva

Rámová sauna z laminovaného dyhovaného dreva

Projekty sáun z laminovaných dyhových drevín

Najlepšie je lepená drevená kúpeľ projekt pre prímestské oblasti v našej dobe. A nie je to prekvapujúce, pretože domáca kúpeľ je nielen vynikajúcou príležitosťou na odpočinok po náročnom týždni, ale aj živá zábava s rodinou a priateľmi. Ale ak je všetko dobré v štádiu plánovania, potom, keď príde čas na projektovanie, prichádzajú hlavné ťažkosti. Často ľudia jednoducho nevedia, odkiaľ začať, ako vypočítavať a ako to robiť, aby fungovali verne veľmi dlho.

Nebuďte naštvaný, pretože v našej dobe v sieti nájdete množstvo špecialistov, ktorí prezentujú svoje projekty a ceny pre nich v jednej sekcii. Takže môžete odhadnúť množstvo práce a náklady, ktoré budete musieť priviesť k vytvoreniu požadovanej štruktúry. Katalógy občas obsahujú neuveriteľné množstvo informačných fotografií. A ak nemáte istý nápad, potom na takýchto stránkach nájdete inšpiráciu a naučte sa základy navrhovania od profesionálov.

Veľký moderný kúpeľ z dreva

Veľký moderný kúpeľ z dreva

Útulná malá sauna na brehu jazera

Útulná malá sauna na brehu jazera

Tip! Dokonca aj keď ste sa rozhodli navrhnúť budovu vlastní, je potrebné požiadať o radu od kvalifikovaného inžiniera, aby navrhol, aby vám presne, ako by ste mali začať dizajn a ako pracovať.

Projekty domov a kúpeľov z lepených trámov sú najťažšie etapy v konštrukcii konštrukcie. Koniec koncov, výstavba sama trvá veľmi málo času a je skôr ako budovanie domu od dizajnéra.

Malá drevená sauna vyrobená z lakovaných trámov

Malá drevená sauna vyrobená z lakovaných trámov

Drevený kúpeľ z laminátového dyhovaného dreva

Drevený kúpeľ z laminátového dyhovaného dreva

Proces výstavby

Prvá vec, ktorú musíte zistiť, akú formu chcete uviesť do budúcej kúpeľne, aké priestory vytvoríte v budove, koľko ľudí bude musieť vyhovieť. Malo by sa tiež vziať do úvahy, že kúpel je predpokladom s vysokou vlhkosťou a drevo, ktoré nie je chránené pred parou a vodou, môže trpieť pleseň a huby. Keď premýšľate o týchto odtieňoch a určujete obvod štruktúry, môžete prejsť do štádia návrhu. Samostatne, musíte vytvoriť projekt nadácií a potom projekty požadovaných podlaží.

Po vytvorení projektu je potrebné vykonať podrobnú plánovaciu prácu. V tomto štádiu sa musíte rozhodnúť, koľko materiálu je potrebný, aké nástroje budú potrebné na to. Je tiež potrebné nájsť dodávateľa, ktorý za výhodnú cenu bude schopný kúpiť požadované množstvo stavebných materiálov a zároveň bude mať dostatočne vysokú kvalitu. Tu spätnú väzbu známych môže prísť na záchranu, ale aj po tom, čo ste si prečítali potrebnú literatúru o tejto téme, môžete tiež posúdiť kvalitu dreva. Rôzne firmy vyrábajú hotové sady, ktoré si jednoducho kúpite a zbierate ich. Napriek povesti firmy, v ktorej ste zakúpili materiály, je potrebné starostlivo skúmať drevo a ošetriť ďalšiu vrstvu ochranných náterov.

Tepelná izolácia dláždeného kúpeľa: vláknitá izolácia, penová parotesná bariéra, opláštenie z obloženia.

Tepelná izolácia dláždeného kúpeľa: vláknitá izolácia, penová parotesná bariéra, opláštenie z obloženia.

Etapy pokladania strechy

Etapy pokladania strechy

Pokiaľ ide o výstavbu, najprv určite typ základov, ktoré budete používať. Opäť platí, že sa jedná o veľmi dôležitou súčasťou konštrukcie, pretože kvalita založenie závisí nielen na životnosť budovy, ale aj snáď život odpočinku v tomto kúpeli ľudí. Každý majster uprednostňuje iný druh nadácie. Tento proces však závisí aj od druhu pôdy, od úrovne podzemných vôd a granulometrického zloženia. V dôsledku toho si môžete vybrať buď svetlé svetlo, alebo základňu. Ak ste si vybrali kazetu, je to naozaj správne rozhodnutie. Ak len preto, že takýto základ bude odolávať systému akejkoľvek váhy. To znamená, že ak nie ste schopní vypočítať skutočnú hmotnosť objektu čo najbližšie, je to taká nadácia poskytne vám s garantovanou odolnosť a pevnosť.

Pri inštalácii je tento typ nadácie je potrebné brať do úvahy hĺbku pôdy zmrazovania, odborníci radia, aby ho nainštalovať pod z tejto hĺbky 20 cm. Pretože v našom regióne počet odmrazovaním a zvrátiť pôdy zmrazenie výrazne líši v zime, potom sa táto preventívne opatrenia pomôže znížiť zaťaženie nadácie ,

Zahrievanie kúpeľa vo vnútri

Zahrievanie kúpeľa vo vnútri

Pokladanie základov pre kúpeľ dreva

Pokladanie základov pre kúpeľ dreva

Keď sa vezmú do úvahy všetky charakteristiky miestnych pôd, môžete začať označovať terén a rozbiť ho pozdĺž osí budovy. Preto je potrebné vykopať základovú jamku s požadovanou šírkou, výškou a dĺžkou. Po chvíli je čas položiť základový vankúš do základovej jamy, presne pozdĺž osi. Vytváraním hydroizolácie môžete ľahko pokračovať v inštalácii podkladových blokov priamo na vankúšoch.

Tip! Na upevnenie základových blokov je potrebné použiť cement najvyššej kvality.

Základňa je postavená na základe piesku a štrku a dokončuje sa proces jeho tvorby s vhodným poterom, ako aj vrstva betónu, ktorá zabezpečuje ochranu pred vonkajšími deštruktívnymi faktormi.

Konštrukcia kúpeľa z baru

Konštrukcia kúpeľa z baru

Strešné vane z kovových dlaždíc

Strešné vane z kovových dlaždíc

Steny a dekorácie budovy

Potom, čo ste vykonali prácu súvisiacu s vytvorením základov vašej budovy, môžete začať vytvárať veľmi "telo" kúpeľa. Tento výraz sa vzťahuje na steny so všetkými ich odtieňmi, výčnelkami a dierami. Hlavným systémom upevnenia drevených stien je tzv. Rezanie. Toto sú otvory na koncoch zberaných guľatiny, do ktorých sa vkladajú opačné guľatiny. Spodná časť každého zväzku by mala byť tlmená nepriepustnosťou. Je to nevyhnutné, pretože steny budovy s týmto účelom sú stále vystavené vode a pare. Mimochodom, po návrate do stavby stojí za zmienku, že prepojenie protokolov je tiež jedinečným procesom a má vlastné odrody. Zároveň je však potrebné pripomenúť, že dĺžka steny by nemala prekročiť 6,5 m, pretože drevo neumožňuje prebytok tejto rýchlosti.

Samozrejme, po tom, čo boli steny postavené, je potrebné postaviť strechu. Začína sa systémom krokvy, tento proces sa nijako nelíši od toho, čo je podobné budova murovaných budov. Ak chcete postaviť kúpeľ s podkrovím, ktorý môže slúžiť ako sklad, musíte brať do úvahy všetky odtiene strešných nosníkov. Poslednou etapou bude vytvorenie prepravky a upevňovacia doska. A tiež nezabudnite na hydroizoláciu, ktorá chráni vašu štruktúru pred zrážkami kedykoľvek počas roka.

Štýlová čierna farba v prevedení kúpeľa z baru

Štýlová čierna farba v prevedení kúpeľa z baru

Konštrukcia malého kúpeľa z laminovaného dyhovaného dreva

Konštrukcia malého kúpeľa z laminovaného dyhovaného dreva

Tip! Nezabudnite na to Žľaby a rímsy na drenáž. Dokonca také drobnosti ako nesprávne odstránenie zrážok môžu v budúcnosti viesť k závažným problémom.

Aby bola stavba kompletná, musí byť dokončená inštaláciou okien, dverí a tiež inžinierskych pomôcok. A ak proces inštalácie okien netrvá veľa času, potom s inštaláciou odvodnenia a zásobovanie vodou je dobrá práca. Najprv je to nevyhnutné, pretože hlavná funkcia tejto budovy úplne vyžaduje neprerušené zásobovanie vodou v správnom čase a potom rozumné odvodnenie. Tu je potrebné pozvať profesionála, pretože takéto komplexné inžinierske komunikácie vyžadujú zložitý výpočet. Podobne stojí za to robiť inštalačné prípravky, ako s dodávka elektrickej energie.

Stodola vyrobená z laminovanej dyhy

Stodola vyrobená z laminovanej dyhy

Banya, ozdobený domom

Banya, ozdobený domom

Pomoc špecialistov

Ak ste z vyššie uvedených fáz výstavby ste si uvedomili, že ste pripravení vytvoriť budovu s vlastnými rukami, želáme vám úspech vo vašich snahách. V prípade, že si nie ste úplne istí, že budete môcť kvalitatívne vykonávať stavebné práce, nemusíte sa odradiť. V súčasnej dobe existuje veľa stavebných firiem schopných čo najskôr vytvoriť projekty na kľúč, ako aj vykonávanie všetkých stavebných prác. Len budete musieť skontrolovať hotové materiály a koordinovať ich so špecialistami.

To je veľmi výhodné, vzhľadom na skutočnosť, že každý projekt môže byť vytvorený podľa vašej túžby. Napríklad, podľa štatistík stavebných organizácií, v dnešných projektoch Fínsky dom a sáun z laminovaného dyhovaného dreva. Ak máte svoje vlastné predstavy o konštrukcii, môžete ich ľahko vyjadriť návrhárovi, spracovávať všetky údaje a tiež informovať o výške nákladov na túto konštrukciu. Mnohé organizácie majú v archíve hotové projekty, ktoré si môžete ľahko uložiť v štádiu návrhu.

Sauna z dreveného laminátu s malým bazénom

Sauna z dreveného laminátu s malým bazénom

Drevené lavice

Drevené lavice

Útulná fínska sauna vyrobená z laminovaného dyhovaného dreva

Útulná fínska sauna vyrobená z laminovaného dyhovaného dreva

Moderná sauna v secesnom štýle s malou terasou a grilom

Moderná sauna v secesnom štýle s malou terasou a grilom

A napriek tomu, ak potrebujete vytvoriť jedinečný dizajn, môžete to urobiť s pomocou špecialistov. Takže na výstupe dostanete oboje budova s ​​grilom, a sauna s terasou. Často ľudia prichádzajú do projektových organizácií, aby vytvorili projekt, ktorý má nielen podkrovie, ale napríklad niekoľko poschodí, z ktorých jedna môže slúžiť ako miesto pre zdieľanie filmov alebo len pre relaxáciu s priateľmi. Takže dvojpodlažné kúpele tiež veľmi populárne. A nebojte sa experimentovať. Vyberte si najvhodnejšiu voľbu pre seba a nezvyšujte kvalitu.

Projekty sáun z lepených trámov: 70 + komfortné možnosti pre vidiecky dom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 62 = 68