Postup ponorenia do studenej vody po parnom kúpeli bol viac ako jedno storočie

Ponorenie do studenej vody po parnom kúpeli - storočná tradícia

Po návšteve kúpeľ Dôležitou etapou je ponorenie do studenej vody. Je zriedkavé miesto sauna v blízkosti rezervoára, tak využite alternatívu a urobte písmo alebo bazén. Druhá možnosť je nákladná a časovo náročná na udržanie, ale písmo je oveľa jednoduchšie. Môžete si to urobiť sami alebo zakúpiť prázdne miesto v obchode so stavebnými materiálmi.

 • Rozmanitosť moderných písiem
 • materiály 
 • Plastové písmo a ako ho nainštalovať?
 • Kritériá správnej voľby
Vidiecky dom s útulným posedením

Vidiecky dom s útulným posedením

Prvý účel písma je pre krstný obrad v chráme, ale v modernom svete sa používal v saune na namáčanie studenej vody po horúcej parnej kúpeli. Najčastejšie písmo je malé, čo vám umožní zostať v malej miestnosti.

K poznámke! Niekedy existujú možnosti umiestnenia písma v blízkosti sauny na ulici. Môže sa stať súčasťou dizajn závodu a súčasne vytvoriť pohodlné podmienky pre použitie kúpeľa.

Rozmanitosť moderných písiem

Výrobky sa vyznačujú typmi umiestnenia a materiálmi, z ktorých sú vyrobené. Ak hovoríme o spôsoboch inštalácie, závisí to od funkcií a funkčných charakteristík. Existujú také varianty písma, ktoré sa líšia v návrhu a spôsobe inštalácie:

 • Najjemnejší typ písma. Táto verzia dizajnu je zabudovaná do steny alebo stropu miestnosti. Pomocou lana alebo špeciálnej páky si človek môže odlievať vodu zo zaveseného kontajnera, ktorý sa otočí a potom sa vráti do svojej pôvodnej polohy a naplní sa vodou. Tento typ je ľahko inštalovateľný, má malú veľkosť a nevyžaduje veľa drahých materiálov a nástrojov.
Pozastavené písmo

Pozastavené písmo

Tento dizajn je ideálny pre malé izby

Tento dizajn je ideálny pre malé izby

 • Hĺbkový typ písma. Je to malý, ale hlboký bazén, ktorý je vybavený schodisko. Najčastejšie sa to deje v samostatnej miestnosti alebo na ulici v blízkosti budovy kúpeľ.
Malá terasa s nádržou na vodné procedúry po kúpe

Malá terasa s nádržou na vodné procedúry po kúpe

 • Jasné zobrazenie písma. Jedná sa o nádrž s vodou naplnenou na zemi alebo na podlahe. Komunikované. Táto možnosť je vyrobená z plastu, kovu alebo dreva. Môžete ho nainštalovať na ľubovoľnom mieste.

Rozdiel v fontoch z materiálov výroby

Informácie! Existuje päť druhov surovín, z ktorých sa vyrábajú písma: kov, betón, drevo, plasty a kompozitné materiály.

Pre hĺbkový typ je vhodnejší betón. Otvorené písmo sa často skladá z kovu, dreva, plastu alebo kompozitu. Podlhovastá verzia môže kombinovať niekoľko stavebných materiálov súčasne.

 1. Najjednoduchšie v prevádzke sú plastové a kompozitné materiály.
 2. Drevo je surovina šetrná k životnému prostrediu, ale pri jeho používaní bude potrebná špeciálna starostlivosť.
 3. Betón umožňuje vytvárať produkty s dlhou životnosťou.

Ak sa pozriete na každý materiál samostatne, môžete vidieť výhody a nedostatky každého z nich.

 • Oceľové modely. Hoci výrobcovia vyrábajú tento tovar v rôznych formách a konfiguráciách, nemôžu byť nazývané populárne. Je to spôsobené ťažkosťami pri preprave a inštalácii. V estetickom zmysle sa zriedka zapadajú vnútorný kúpeľ, čo zhoršuje vzhľad. Z pozitívnych momentov možno dlhodobo vyčleniť schopnosť udržať teplotný režim vody dostatočne nízky.
Oceľová konštrukcia v modernom interiéri

Oceľová konštrukcia v modernom interiéri

 • Betónové výrobky. To je obľúbená možnosť, ktorá vám umožní vytvoriť akýkoľvek tvar podľa vášho vkusu. Tento dizajn udrží vodu v tom istom režime teploty dlhší čas a zvýšená trvanlivosť umožňuje používať písmo dlhší čas. Z minus môžeme zaznamenať náklady na prácu inštalácie.
 • Plastové výrobky pre saunu. Nevýhodou týchto modelov je schopnosť rýchlo sa zahriať, čo je však kompenzované množstvom výhod - nízkymi nákladmi, jednoduchou dodávkou a montážou, jednoduchou inštaláciou, vysokou pevnosťou a dlhou prevádzkou.
Mozaiková výzdoba vyzerá veľmi pekne

Mozaiková výzdoba vyzerá veľmi pekne

Výroba plastových výrobkov pre saunu

Výroba plastových výrobkov pre saunu

 • Kompozitné typy písiem. Ide o kombináciu plastov a sklenených vlákien. Môžu sa predávať v demontovanej a jednotnej forme. Materiál výroby dodáva výrobku vysokú pevnosť, zatiaľ čo má nízku hmotnosť. Jednoduchá inštalácia je ďalšou výhodou v prospech týchto možností.
Moderné písmo s hydromasážnym systémom

Moderné písmo s hydromasážnym systémom

 • Drevené modely. Najviac ekologická verzia písma, ale takýto produkt je ťažké urobiť sám. Toto je klasická verzia písma pre sauny, ale pomerne nákladné v porovnaní so zvyškom. Náklady závisia od veľkosti nádrže a od kvality stromu. Vo výrobe takéto druhy stromov ako dub, buk, céder alebo smrekovec. Avšak stále existujú nevýhody takýchto modelov - zložitosť výroby a náročná údržba v procese prevádzky.
Drevený ručný kúpací výrobok

Drevený ručný kúpací výrobok

Plastové písmo a ako ho nainštalovať?

V závislosti od typu vybraného produktu sa vyskytne proces jeho montáže v miestnosti alebo v jej blízkosti.

Tip! Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je inštalácia plastového písma. Po vybratí a zakúpení modelu môžete pokračovať v jeho inštalácii.

Za týmto účelom je pripravené miesto, po ktorom je vytvorený drevený rám podľa rozmerov vybraného výrobku. Nainštalujte nádrž do rámu tak, aby lamely a steny písma mali prázdny priestor medzi nimi. Ak je vonkajšia časť rámu šitá stromom, vytvorí to dojem, že font je vyrobený z dreva.

Pri inštalácii betónovej nádrže sa práca vykonáva rovnakým spôsobom, ako keď vytvorenie bazénu.

 1. Pre začiatočníkov je základná jama vykopaná nie menej ako 1,5 m hlboká.
 2. Na dne je položená kovová sieť vo výške 5 cm od zeme a pevná výstuž na stene.
 3. Potom je nainštalovaný debnenie a je postavený odtok. Naplňte betón pre dno a steny výrobku naraz, aby ste získali monolit.
 4. Po odstránení debnenia vytvárajú tvárné práce, preto sa používajú najčastejšie keramické dlaždice. Na konci procesu, rebrík a ďalšie príslušenstvo.
Inštalácia debnenia

Inštalácia debnenia

Príprava roztoku

Príprava roztoku

Stacionárne písmo betónu

Stacionárne písmo betónu

K poznámke! Drevená nádrž, ktorú si môžete urobiť sami, nie je tak jednoduché, musíte mať určité nástroje a mať určité vedomosti.

 1. Najprv sa vytvorí dno: pomocou svorky sa lamely navzájom spájajú do obdĺžnika.
 2. Po vysušení obrobku je rezaný do určitého tvaru a určený na rezanie. Na vytvorenie stien potrebujete špeciálne lamely, ktoré sú navzájom spojené a zasunuté do drážky na zaistenie dna.
 3. Pomocou oceľového pásu je utesnenie kontajnera v kruhu. Povrchy sú brúsené šmýkaním vo vnútri a mimo nádrž.
 4. Na konci procesu, schody a ďalšie príslušenstvo.
Náčrt na výrobu dreveného písma

Náčrt na výrobu dreveného písma

Kritériá správnej voľby písma pre saunu

Ak chcete vybrať správny produkt, ktorý bude trvať dlhú dobu, musíte venovať pozornosť množstvu odtieňov.

Drevené výrobky nielenže nevypúšťajú škodlivé látky, ale tiež pomáhajú skrášľovať vašu krajinu

Drevené výrobky nevyžarujú škodlivé látky a efektívne zdobia krajinu

 1. Najprv musíte určiť počet ľudí, ktorí môžu byť v fonde. Nekupujte príliš veľa za kapacitu, ak ju budete používať, bude to málo ľudí. To povedie k zvýšeniu náklady na vykurovanie vody, čo bude úplne nerozumné.
 2. Je tiež potrebné vybrať miesto pre umiestnenie písma. Môže sa vykonávať v interiéri aj vonku. Výrobky sa predávajú v hotovom stave alebo vyžadujú dodatočnú montáž na mieste.
 3. Je potrebné určiť tvar nádrže. Výber závisí od túžby majiteľa kúpeľa, ale je potrebné vziať do úvahy oblasť územia a porovnať ho s písmenom. Dôležitým bodom je, že pri absencii rohov sa odstráni stagnácia vody.

  Tip! Venujte pozornosť výrobnému materiálu a rozhodnite sa o jeho voľbe. Každý má svoje výhody a nevýhody. Pri porovnaní s vašimi potrebami si môžete vybrať ideálnu voľbu.

 4. Je potrebné brať do úvahy frekvenciu používania nádrže a spôsob ohrevu vody. Najčastejšie používané plynové kúrenie, elektrina alebo palivové drevo. Budete sa musieť rozhodnúť, ako rýchlo potrebujete vykurovať vodu a čo je ekonomicky výhodnejšie využívať.
 5. Je potrebné dodatočné vybavenie. Na trhu je dodávané množstvo ďalších doplnkov, ktoré zaisťujú pohodlnejšie používanie písma. Môže to byť lavice, Kroky a opierky hlavy, kryty a kryty. Okrem toho si môžete zakúpiť rôzne filtračné systémy, osvetlenie a oveľa viac.
Drevená výzdoba vyzerá veľmi atraktívne

Drevená výzdoba vyzerá veľmi atraktívne

Hĺbkový typ písma s funkciou ohrevu vody

Hĺbkový typ písma s funkciou ohrevu vody

Tiež je dôležitá prítomnosť určitých funkčných vlastností. Prečítajte si pravidlá prevádzky a starostlivosť o písmo, so sezónnou aplikáciou, ktorú musíte postarať o správne ukladanie.

Dôležité! Prvotným predpokladom je prítomnosť záruky výrobcu. Uistite sa, že sú k dispozícii pri zakúpení produktu, a tiež určiť, do akej miery sú distribuované a čo nie.

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené body si môžete vybrať dokonalý výrobok, ktorý vám bude slúžiť dlhšiu dobu. font bude dopĺňať interiér kúpeľa, zaručuje komfort pri použití parného kúpeľa a cítiť sa skvele!

Varianty písma pre kúpeľ: kritériá správnej voľby a jemnosti inštalácie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 7 =