Jasny i przestronny minimalizm

Jasny, przestronny minimalizm

Własny dom jest zawsze dobry. Ale czasami może być potrzebna większa przestrzeń, aby stworzyć większy komfort. W takim przypadku możesz wyposażyć budynek w jeszcze jedno piętro. W tym przypadku powierzchnia użyteczna w obudowie wzrośnie, a jednocześnie cenne tereny przylegające do domu nie będą używane. Wybierając taką opcję ekspansji, warto zastanowić się, jak przejść między poziomami. Oczywiście, do tego, jedyną opcją jest schody na drugie piętro. Nie buduj windy w tym celu! Nie jest tak łatwo znaleźć odpowiedni rodzaj schodów. Różnią się formą, materiałem i wieloma innymi cechami. Głównymi czynnikami wpływającymi na wybór są wymiary pomieszczenia, dalsze funkcje drabiny i kwota środków przeznaczonych na jej utworzenie.

 • Plusy
 • Przeciw
 • Funkcje
 • Wybór materiału
 • Rodzaje struktur
 • Cechy konstrukcyjne
 • Przestrzeń pod schodami
 • Tworzenie własnego projektu
Nowoczesne wnętrze przedpokoju z lustrem

Nowoczesne wnętrze przedpokoju z lustrem

Stylowe kontrastowe wnętrze

Stylowe kontrastowe wnętrze

Fakt! Najczęściej jest to drabina w kształcie litery U. Ma swoje plusy i minusy. Może różnić się opcjami budowy i, oczywiście, sposobem wytwarzania.

Rozważmy wszystkie te aspekty bardziej szczegółowo.

Klasyczne wnętrze z dużą ilością drewna

Klasyczne wnętrze z dużą ilością drewna

Szkło i drewno idą dobrze

Szkło i drewno idą dobrze

Plusy

Jego popularność ma kształt litery U. schody nabył ze względu na szereg pozytywnych cech, z których można zauważyć, co następuje:

 1. wysokie bezpieczeństwo ruchu;
 2. łatwość obliczeń i montażu;
 3. mieć atrakcyjny wygląd;
 4. można umieścić w dowolnym pomieszczeniu;
 5. mieć wysoki poziom siły i niezawodności.

Niedawno rozbudowa funkcji tej struktury stała się bardzo popularna. Przy odpowiednich obliczeniach i montażu może stać się dodatkową przestrzenią do przechowywania. Jak to zrobić, rozważymy później.

Przeciw

Biorąc pod uwagę niedoskonałości takich konstrukcji, warto zwrócić uwagę na to, że taki projekt zajmuje więcej miejsca w porównaniu z innymi, ale jeśli jest ustawiony prawidłowo, można zmienić ten moment na plus. Ważne jest również, że ta wersja zajmuje trochę więcej materiału niż inne modele. Zapewnia to jednak jej trwałość i bezpieczeństwo działania.

Przestronny apartament w prywatnym domu

Przestronny apartament w prywatnym domu

Wnętrze w stylu Art Nouveau

Wnętrze w stylu Art Nouveau

Funkcje

Ten projekt ma swoje własne cechy, związane przede wszystkim z jego konstrukcją. Ważne jest, aby obserwować kąt, który powinien wynosić 45 °. Jednocześnie należy określić i obserwować najwygodniejszy etap i długość lotów.

Zwróć uwagę! Jeśli w domu znajdują się lokatorzy z niepełnosprawnością układu mięśniowo-szkieletowego, to ten model jest najbardziej odpowiedni dla nich. Ale przy tworzeniu projektu warto zastanowić się nad tym faktem i obliczyć poziom nachylenia tak, aby wynosił on 50 °.

Wybór materiału

Ta różnorodność ma szeroki zakres zastosowań. Dlatego materiały do ​​jego produkcji są wykorzystywane na wiele sposobów. Do aranżacji zewnętrznych podjazdów, żelazne przejście, ponieważ są najbardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych i są mniej nieporęczne niż na przykład kamień, które z kolei są idealne do dekoracji wejścia do budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej, ponieważ są one w stanie wytrzymać duże obciążenie nałożone na nich na codzień w takich miejscach.

Marmur w nowoczesnym wnętrzu

Marmur w nowoczesnym wnętrzu

Z zacisznego miejsca przy oknie miło jest cieszyć się scenerią

Z zacisznego miejsca przy oknie miło jest cieszyć się scenerią

W przypadku budynku mieszkalnego potrzebujesz bardziej wyrafinowanego i estetycznego materiału. Dlatego najbardziej popularnym w tym przypadku jest drzewo. Jest bezpieczny dla środowiska, łatwy w obróbce, pozwala dopasować projekt do każdego wnętrza, a co najważniejsze ma przystępną cenę w porównaniu ze szkłem.

Do notatki! Szklane schody są dzisiaj innowacją. Wykonane są z wielowarstwowych mocnych przezroczystych płytek. Doskonale wyglądają absolutnie w każdym wnętrzu, ale różnią się wysokim kosztem.

Metal z kutymi elementami i patyną nadaje się do klasyki

Metal z kutymi elementami i patyną nadaje się do klasyki

Obfitość szkła jest nieodłącznym elementem nowoczesnego stylu

Obfitość szkła jest nieodłącznym elementem nowoczesnego stylu

Rodzaje struktur

W ich strukturze klatki schodowe w kształcie litery U są podzielone na dwa typy:

 1. Wyposażony w platformę, która znajduje się w punkcie zwrotnym między przęsłami;
 2. Są one wyposażone w stopnie zamiast platformy, które pozwalają na bardziej stromy skręt.
Mała platforma pomiędzy przęsłami zwiększa już niewielki obszar konstrukcji

Mała platforma pomiędzy przęsłami zwiększa już znaczny obszar konstrukcji

Ważne! Istnieją również kierunki rotacji. Jeśli jest dostarczony po lewej stronie, jest to konstrukcja leworęczna i odwrotnie. Na prawej drabinie skręt znajduje się po prawej stronie.

Wyróżniają się również rodzaj kroków. Otwarte mają odległość między stopniami, a gdy model jest zamknięty, w tym miejscu umieszczony jest specjalny pasek. Jako praktyczny, aby skorzystać z funkcji zamkniętych schodów, rozważymy dalej.

Cechy konstrukcyjne

Ważną rolę w tworzeniu typu estetycznego odgrywa balustrada. Są obowiązkowym elementem technicznym. Oczywiście możliwe jest instalowanie modeli bez nich, ale takie opcje będą miały niski poziom bezpieczeństwa. Ponadto są również głównym elementem estetycznym. Forma obiektu zależy od jego formy i metody projektowania.

Do notatki! Również klatka schodowa, wyposażona w schody na zaproszenie, wygląda szczególnie imponująco. To podium, które znajduje się przed pierwszym etapem pierwszego przęsła.

Przestrzeń pod schodami

Jedną z wad, które projektanci stwierdzili dla tego rodzaju drabin, była duża przestrzeń, która w żaden sposób nie była zaangażowana. Dzięki temu nowoczesni specjaliści mogą sobie z tym poradzić. Radzą korzystać z tej strefy funkcjonalnie. Jak już wspomniano powyżej, obecnie coraz popularniejsze staje się używanie go jako przestrzeni dyskowej. Obszar, który pozostaje pod nim, może być wykorzystany z zyskiem. Jest na to kilka sposobów.

Regał i miękkie krzesło w stylu wiejskim

Regał i miękkie krzesło w stylu wiejskim

Rada! W niektórych krokach możesz umieszczać skrzynki. Ich fasadowa część będzie działała jak kratka przy zamkniętych schodach. Możesz również umieścić pod szafkami na schody, półki, a nawet zbudować całą spiżarnię.

Mogą to być wysuwane segmenty z półkami lub solidnym stojakiem. Może być typu zamkniętego lub otwartego. W takich miejscach można przechowywać książki, rzeczy osobiste, a nawet urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia i wiele więcej. Przestrzeń może być również używana jako miejsce odpoczynku, umieszczając tam kanapę, mała sofa lub nawet hamak. Tam, w razie potrzeby, możesz umieścić małą huśtawkę dla małego dziecka.

Minimalizm oznacza przestrzeń

Minimalizm oznacza przestrzeń

Rada! Możliwe jest zapewnienie tej strefie naturalnego oświetlenia dzięki prostemu oknu i ustawieniu tam zielonego kąta, umieszczając ulubione rośliny. To nie jest cała lista opcji, jak korzystać z tej strefy. Wszystko zależy od twoich umiejętności i preferencji.

Tworzenie własnego projektu

Oczywiście, aby samodzielnie wykonać drabinę, trzeba mieć praktyczne doświadczenie z takimi surowcami jak drewno i posiadać narzędzia, z którymi jest on przetwarzany. Jeśli masz takie doświadczenie, to taki obiekt wcale ci nie przeszkadza. A jeśli nie, to możesz niezależnie opracować projekt, obliczyć wszystkie niezbędne wymiary i projekt.

Obliczanie struktury w kształcie litery U na drugie piętro

Obliczanie struktury w kształcie litery U na drugim piętrze

Najważniejsze jest prawidłowe wykonanie obliczeń. Muszą zaczynać się od definicji długości struktury. Definiuje się ją jako różnicę wysokości sufitu i podłogi. Ponadto, otrzymana kwota jest podzielona przez liczbę przęseł. Następnie, w oparciu o średni krok, określa się wielkość kroków i ich liczbę.

Ważne obserwuj kąt prosty. Nie powinna być mniejsza niż 45 °. Bardziej strome schody byłyby niewygodne w użyciu.

Pożądane jest określenie obecność poręczy. Ich wysokość powinna wynosić co najmniej 0,9 m. Jeśli nie masz doświadczenia w konstruowaniu takich projektów, przed wykonaniem pracy skonsultuj się ze specjalistą.

Schody w kształcie litery U na drugie piętro: rodzaje konstrukcji i cechy doboru materiałów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 + = 92