Výber správnej postieľky je zárukou zdravého spánku vášho dieťaťa

Výber správnej postieľky je zárukou zdravého spánku vášho dieťaťa

Deti rastú veľmi rýchlo, a to spôsobuje, že rodičia s nimi rastú, vytvárajú nové nápady v interiéri a navrhujú osobný priestor detí. Jedným z kľúčových momentov takéhoto usporiadania je lôžko. Koniec koncov, dieťa nielen spí na to, ale získava novú silu, odpočíva po rušnom dni, čítanie a niekedy aj hranie. A keď vaše dieťa vyrastie, naučilo sa chodiť a dokonca aj prebehnúť po dome, je na čase vybrať si dobrú detskú postieľku nárazníky. A pred starostlivosťou rodičov je veľa otázok týkajúcich sa výberu tohto nábytku. Zvážte, aké nuansy stojí za to venovať pozornosť pri príprave kúpiť, a ako si vybrať.

 • Aké body si vyžadujú osobitnú pozornosť?
 • Stojí za to, aby nábytok rástol?
 • Najobľúbenejšie typy postelí
Interiér detskej izby v štýle shebbie-chic

Interiér detskej izby v štýle shebbie-chic

Aké body si vyžadujú osobitnú pozornosť?

Hlavná požiadavka na detskú postieľku pre dvojročné dieťa je určite bezpečná. Je dôležité, aby celkový dizajn bol spoľahlivý a ak Dvojlôžková posteľ, takže strany hornej vrstvy boli dostatočne vysoké.

Hoj do vnútra miestnosti pre chlapca

Hoj do vnútra miestnosti pre chlapca

Na dekoráciu malých miestností, svetlé farby

Na dekoráciu malých miestností, svetlé farby

Chevron v dizajne dieťaťa

Chevron v dizajne dieťaťa

Útulná izba v secesnom štýle

Útulná izba v secesnom štýle

materiál

Najlepším riešením je vybrať lôžko, ktoré bude vyrobené z drevného poľa. Takýto nábytok umožňuje, aby vzduch prechádzal dobre a umožnil pokožke "dýchať". Okrem toho je v prírodnom dreve špeciálny zápach a jeho jedinečná energia.

Tip! Ak chcete ušetriť peniaze, môžete si vybrať posteľ, ktorej hlavné telo je vyrobené z prírodných surovín a jednotlivé časti sú vyrobené z MDF. Koniec koncov, tento materiál je najoptimálnejšou náhradou prírodného dreva.

V najpopulárnejších salónoch sú takéto postele prezentované v širokej škále materiálov - dub, smrek, breza, buk, borovica.

Rozmerové charakteristiky

Rodičia, ktorí sa rozhodli premiestniť svoje dieťa na samostatné lôžko, sa budú páčiť väčšine moderných riešení.

Dôležité! Pre pohodlný spánok je dôležité dodržiavať režim, podľa ktorého by mala dĺžka 20 cm prekročiť ľudský rast.

Väčšina moderných výrobcov je pripravená ponúknuť štandardné parametre veľkosti pre kotvisko. Má dĺžku 200 cm a šírku 90 cm. Samozrejme, tieto opatrenia sú pre dospelých. Ale takýto produkt si môžete kúpiť pre dieťa.

Tip! Majte na pamäti, že všetky deti sú individuálne, takže veľa detí vo veku 2-5 rokov bude nepríjemné spať v takej posteli. Pre tento vek stojí za to uprednostňovať výrobky menšej veľkosti. Napríklad 140 x 70 cm alebo 150 x 80 cm.

Detská postieľka so zásuvkou

Detská postieľka so zásuvkou

kvalita soklová podlažná lišta

že nárazníky boli prítomné nielen "za kliešť", ale naplnili si svoju okamžitú funkčnú úlohu, je dôležité, aby ich výber zodpovedne. Mali by mať optimálnu výšku, to znamená, že nie je príliš dlhý (to bude zasahovať do dieťaťa a jeho spánku) a nie príliš krátke (takže dieťa nespadne z postele).

Tip! Najlepšie je, že sú mäkké a vyrobené z prírodného vysokokvalitného materiálu.

Klasické kolky so stranami sú zastúpené v širokej škále a sú vysoko kvalitné, najmä ak sú vyrobené z hodných materiálov.

Štýlový interiér škôlky v pastelových farbách

Štýlový interiér škôlky v pastelových farbách

matrace

Je potrebné zvážiť skutočnosť, že je to jedna z najdôležitejších zložiek každej lôžka. Preto musí byť výrobok prísne vyrovnaný, ortopedický, Mali by mať hrúbku nie viac ako 6 cm. Zvláštnu pozornosť si zasluhuje plnivo.

Tip! Najlepšie je uprednostniť prirodzený kokos alebo hobliny, ktoré majú vrstvu latexu. Takéto výrobky budú mať dobrý environmentálny výkon a pomerne prijateľnú hodnotu.

Udržať formulár nezmenený matrace, je dôležité, aby ste to pravidelne preniesli na druhú stranu. Mimochodom, môžete poskytnúť špeciálne vymeniteľné tkaninový kryt, ktorý v prípade potreby podlieha procesu prania. Matrac musí byť pevný a je dôležité, aby nemal pružinu. Takýto dizajn je potrebný na zabezpečenie prevencie chorôb stavcov.

Stojí za to, aby nábytok rástol?

Najväčší počet otázok spôsobuje nábytok pre deti vo veku 3-4 rokov, pretože je problematické nájsť posteľ pre tento vek. Na jednej strane by mala detská postieľka plne zodpovedať rastu dieťaťa, na druhej strane nie každý rodič je pripravený kúpiť nový nábytok za pár rokov.

V tejto situácii, tzv rastúci nábytok, ktorá, ako dieťa vyrastie, postupne stúpa a zmení sa do druhu podkrovie.

Tip! V tomto prípade môže byť priestor pod takým lôžkom použitý ako a ihrisko.

Moderní výrobcovia dlhodobo organizujú výrobu takýchto štruktúr. Najviac sa hodia na fidgety, ktorí radí, šliapať, hrať hry.

Minimalizmus v dizajne miestnosti pre dieťa

Minimalizmus v dizajne miestnosti pre dieťa

Pri výbere detskej postieľky treba venovať osobitnú pozornosť

Pri výbere detskej postieľky treba venovať osobitnú pozornosť

Žltá farba je ideálna na zdobenie detskej izby

Žltá farba je ideálna na zdobenie detskej izby

Tip! Je možné kombinovať takú štruktúru lôžka s športový komplex, lanovkou, hojdačky alebo švédsky múr. V tomto prípade sa miestnosť zmení na raj pre vaše dieťa.

Najpopulárnejšie typy detských postieľok od dvoch rokov

Podnikaví dizajnéri už dlho vyvinuli niekoľko bežných variácií tohto nábytku a vezmeme do úvahy najoriginálnejšie riešenia.

Postele pre deti mladšieho veku musia mať ochranné hrany

Postele pre deti mladšieho veku musia mať ochranné hrany

 1. poschodová Toto je najlepšie riešenie pre malú miestnosť. Je dôležité venovať pozornosť stranám, najmä v druhom poschodí, a kvalite kroky, ktoré musia mať protišmykovú vrstvu.

  Podkrovie ušetrí cenný priestor

  Podkrovie ušetrí cenný priestor

 2. Jednotlivé modely ideálne pre deti, ktoré chcú vyjadriť svoju osobnosť. Pre dievčatá to môže byť domček pre bábiky a pre chlapcov - raketu alebo auto. Hlavná vec - zapojiť let fantázie.

  Detská postieľka vo forme trénera

  Detská postieľka vo forme trénera

 3. Klasický nábytok Predpokladá sa, že okraj typu mriežky je umiestnený iba v oblasti hlavy a nie pozdĺž celého obvodu výrobku. Takéto riešenia poskytujú ďalšie podrobnosti - boxy, kolesá.

  Kované prvky pomôžu zdôrazniť klasický štýl

  Kované prvky zdôrazňujú klasický štýl

 4. Transformácia produktov funkčné a ekonomické z hľadiska priestoru. Pri hľadaní možností výrobcovia ich vybavia zásuvkové skrine, police a dokonca písacie stoly.
Bed-transformátor - ideálny pre malé miestnosti

Bed-transformátor - ideálny pre malé miestnosti

Tu je výber moderných výrobkov pre deti každého veku a rastu. Kompetentný prístup k výberu zaručuje vášmu dieťaťu šťastné detstvo a silné zdravie!

 

Detská postieľka so stranami pre dvojročné dieťa: výberové možnosti pre starostlivých rodičov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − 6 =