Asiller ve aristokratların kalelerinde Fransız iç mekanları bir kartvizit

Asiller ve aristokratların kalelerinde Fransız iç mekanları bir kartvizit

İlgi alanı kilitler ve saraylar, Birkaç yüz yıldır var olan bu güne indirgenmemiştir. Etkileyici binalar uzun zamandır lüksün vazgeçilmez bir özelliği olarak kabul ediliyor ve her turist için mutlaka görülmesi gereken bir yer. Bu güzelliği düşünmek için, Avrupa'ya gitmek gerekli değildir: evde şatonun tarzında bir iç mekan yaratmak ve her gün manzaranın tadını çıkarmak yeterli!

  • Chateau karakteristik özellikleri
  • Grandiose oturma odası
  • Romantik Yatak Odası
  • Lüks mutfak
Eski tarzın modern uygulaması

Eski tarzın modern uygulaması

Chateau karakteristik özellikleri

  • Fransızca "shato" dan çeviri, aristokrasinin bir kalesi, sarayı veya kır evi anlamına gelir. Chateau geç birleşimidir Gotik ile yeniden doğuş.

Fransız chateau'nun ayırt edici özelliği:

  1. kule, süzülmüş çatı ve zemin katının zorunlu varlığı;
  2. Özel bir teknikle işlenmiş değerli ağaç türlerinin kullanımı. Tüm ürünler cilalanmalı, dikkatle cilalanmalı veya boya ile dekore edilmelidir;
  3. Sonunda taş, ipek ve seramik fayans. Dokulardaki çeşitlilik ve doğal elementlerin kalitesi, gerekli lüks ve arıtmanın atmosferini yeniden yaratmaya yardımcı olur;
  4. pastel renkler - Bu tarzda herhangi bir odanın zorunlu bir özelliği. Nazik ve soylu tonların tüm paletleri, beyazın kullanılmasıyla bir renkten diğerine sorunsuzca akar;
  5. Tüm özelliklerin bir kombinasyonu, iç mekanı şahane tarzında çok hafif, sakin ve rafine hale getirir. Böyle bir odada kalmak, geçmişle olan bağlantısının, özellikle atmosferin hissedildiği çok sayıda izlenim veriyor.

İpucu! Şato stilini oluştururken, tasarımcının ana görevi, sıcaklık, konfor ve aristokrat sofistike atmosferi iletmektir. Bu, fark edilmesi güç olan doğal malzemeler veya çok yüksek kaliteli analogları gerektirir.

Doğal son kat malzemelerin kullanımı, stilin ana özelliğidir.

Doğal son kat malzemelerin kullanımı, stilin ana özelliğidir.

Grandiose oturma odası

Tarzın heyecanı içinde, çizim odasının duvarları genellikle lüks ipek kumaşlarla bezenmiştir. Zaman göz önüne alındığında, kalitatif bir taklitle değiştirilebilir. Bu mükemmel uyum için ipek iplikler ile duvar kağıdı mutlaka pastel tonları.

İpucu! Mükemmel çözüm, şetonun iç kısmında sıklıkla kullanılan Şam desenidir.

Tavanın merkezi dekore edilmiş olmalı büyük avize, dövme bir yapı seçilmesi tavsiye edilir birkaç boynuzlu bronz altında. Görünüşü yanan mumlara benzemeli ve çirkin gözüküyor.

Pencereler zenginle dekore edilmiştir saten veya kadife perdeler. Kumaş, saten kurdele veya yaldızlı kordondan yapılmış ortada özel toplama ile daha iyi bağlanır.

Oturma odası mobilyaları bir kanepe grubu tarafından sunulmalıdır: TV'nin karşısında rahat bir kanepe ve koltuklar bulunmaktadır. Aralarında mükemmel uyuyor sehpa. Onun arkasında misafirlerini alıp çay veya kahve içebilirsiniz. Seçmek için tavsiye edilir koyu ahşap sıcak kahverengi tonları tablosu. Gerekli kullanılabilirlik iplik, lüks ve anıtsallığı yansıtıyor. Kanepenin yanında, üzerine koyabileceğiniz küçük bir masa bulunabilir. lamba ipek gölgede, gerekirse bir kitap almak da uygundur.

Orijinal dekor unsurlarının varlığı odanın temel havasını taşır

Orijinal dekor unsurlarının varlığı odanın temel havasını taşır

İpucu! Dekoratif panellerin arkasında çeşitli teknoloji nesneleri gizlenmelidir. Oturma odasının merkezinde yer alan stilize bir ortaçağ kalesinde büyük bir televizyona sahip olsaydı, Rönesans atmosferi bozulur.

Zarif oturma odası görüntüsü

Zarif oturma odası görüntüsü

Romantik Yatak Odası

Duvarları süslemek için, Orta Çağların yaşamından ve kırsal motiflerden manzaraları tasvir eden gizli bir tasarıma sahip duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Bir renk şeması olarak, pastel her zaman tarzın ana karakteristik özelliği olarak baskındır. Sessiz ve soylu tonlar, özellikle huzur atmosferinin rahat ve konforlu dinlenmesini sağlayan yatak odasında önemlidir.

Önemli! Yatak odasındaki merkezi figür büyük miktarda yataktır. dekoratif yastıklar.

Dekorasyon için de kullanılır karyola eteği, Eski günlerde uyku sırasında ısıyı korumak için yaratıldı. Bugüne kadar, kanopi dekorasyon ve stil yaratma için daha fazla tasarlanmıştır.

Incelemek pastel renkler yardımcı olacak başucu masaları, banquettes ve çekmeceli dolap. Yatakta uygun süslemeli bir halı olmalıdır. panjur Yumuşak bir perdeyle desensiz sakin ışık tonlarının ipeklerini seçmek tercih edilir. Kullanabilirsiniz ekran, Bu chateau geleneksel bir unsur olarak kabul edilir. Kabin ayrıca ahşap oymalar ile süslenmeli ve işlevi yerine getirmelidir. geniş soyunma odası.

Mükemmel tadı gösteren lüks iç

Mükemmel tadı gösteren lüks iç

İpucu! Shato tarzının önemli bir unsuru ayna, alanı artırmak, ışık oynamak ve süslemek için kullanılır.

Ayrıntıların seçiminde son derece ihtiyatlı olmak gerekir, çünkü her biri baskın olacaktır.

Ayrıntıların seçiminde son derece ihtiyatlı olmak gerekir, çünkü her biri baskın olacaktır.

Lüks mutfak

Mutfak dekorasyon için esas olarak kullanılır mutfak seti ve yemek alanı yapılan ahşap. Yemek alanındaki mobilyalar güzel oyma bir büfe, asılı dolaplar ile temsil edilmeli, masa-ada ve çalışma yüzeyi olan çekmeceli bir masa. Chateau tarzı için ferahlık ile karakterize, bu yüzden çok mobilya ile mutfak sıkışık olamaz.

Uyumlu ve aynı zamanda mutfak alanının tasarımının karmaşık bir görüntüsü

Mutfak alanı tasarımının uyumlu ve aynı zamanda karmaşık versiyonu

Mutfakta mutlaka pahalı yemekler sunan mükemmel bir yemek alanı vardır. porselen, kristal ve gümüş Rönesans tarzında oyulmuş ayaklı yuvarlak masa bir narin ile kaplanabilir masa örtüsü ve koyu renkli ahşapların kavisli sırtlarıyla bir daire dört sıra halinde düzenleyin.

İlginç bir çözüm, yön şarapları üretimi bir bütün kültür olduğu için yön ile oldukça tutarlı bir "şarap" iç yaratmaktır.

İpucu! Ana motifler ve dekoratif öğeler olarak varil, üzüm küme ve bej gölgesi kombinasyonu zengin bir bordeaux ile. Böyle bir fikir, sarayın lüks üslubu haline gelmeyecek, tersine tam tersi, iç mekanı daha sade ve basit hale getirecek.

Doğru eşleşen mobilyalar bu karmaşık stili tamamlayacak

Doğru şekilde eşleştirilen mobilyalar böyle karmaşık bir stili tamamlayacak

İpucu! Özel bir portalda sobanın üstündeki kapağı dışarı çekin, oymalar ile süslenmiş ve yapıyı süsleyen. Dolaptaki tüm ev aletlerini temizlemek ve gerektiğinde sadece almak daha iyidir.

Karakteristik aksesuarlar, malzemeler ve tonlar zengin bir görünüm yaratır ve istenen aristokrat tonunu verir.

Karakteristik aksesuarlar, malzemeler ve tonlar zengin bir görünüm yaratır ve daireye aristokrat tonu kazandırır.

Şato tarzında iç mekanın sırları: saray romantizm ve Eski Avrupa’nın cazibesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

97 − = 89