Piękny dom w stylu nowoczesnego domu z muru pruskiego

Piękny dom w stylu nowoczesnego domu z muru pruskiego

Współcześni mieszkańcy metropolii coraz chętniej uciekają od miejskiego zgiełku, przynajmniej na weekend, by zanurzyć się w jedności z naturą, czystym powietrzem i śpiewem ptaków. W związku z tym ludzie, którzy chcą mieć dworek - przytulny, wygodny i jednocześnie nowoczesny. Mieszkańcy Niemiec są uważani za najbardziej praktycznych i oszczędnych, co wyraźnie odzwierciedla się w ich architekturze. Budynki niemieckich domów budzą zaufanie i powodują poczucie niezawodności i szczególny komfort cieplny. Dlatego mały dom w stylu niemieckim będzie najlepszą opcją budowy z dala od metropolii!

 • Architektura
 • Oczy i serce domu
 • Użyte materiały
 • Jaki kolor wybrać?
 • Gotyckie i pruskie
 • Trochę więcej o domach z muru pruskiego
 • W obliczu elewacji
Duży domek na brzegu rzeki

Duży domek na brzegu rzeki

Główne cechy, które posiada takie budownictwo mieszkaniowe obejmują:

 1. stosowanie wyłącznie naturalnych i przyjaznych dla środowiska materiałów;
 2. poprawne formularze;
 3. powściągliwy schemat kolorów;
 4. okna o umiarkowanym rozmiarze;
 5. brak poddasza;
 6. dekoracja fasady, składający się z prostych linii.
Domy w stylu domów z muru pruskiego mają bardzo długą historię

Domy w stylu domów z muru pruskiego mają bardzo długą historię

Harmonijne połączenie fasady i krajobrazu

Harmonijne połączenie fasady i krajobrazu

Architektura domu

Często zdarza się klasyczny niemiecki dom jedno-, dwa lub trzypiętrowy. Jego kształt jest prosty - budynek może być prostokątny lub kwadratowy. Nowoczesne firmy budowlane oferują dodatkowe rozszerzenia, mansardowy, wykuszowe okna lub w piwnicy, zwiększając tym samym powierzchnię mieszkalną. Ale w tym przypadku obserwuje się klarowność i poprawność form.

 • Ganek przy wejściu często robi się niski i mały. Bardzo rzadko tarasy. Ale jeśli są, mają też skromny rozmiar.
 • Praktycznie w każdym niemieckim domu nad jednym piętrem znajduje się balkon o właściwej geometrycznej formie. Dzięki tradycyjnej konstrukcji będzie on otwarty, ale ostatnio klienci coraz częściej wolą panoramiczne zamknięte balkony.
 • Pokrycia dachowe głównie kafelki z szerokimi, wyraźnymi zwisami, konfiguracja nie jest skomplikowana.
Budowa budynków szkieletowych odbywa się w krótkim czasie

Budowa budynków szkieletowych odbywa się w krótkim czasie

Dom szkieletowy z panoramicznymi oknami

Dom szkieletowy z panoramicznymi oknami

Oczy i serce domu

Drzwi wejściowe najczęściej prostokątny. Górna część jest przeszklona. W projekcie głównego wejścia zwyczajowo stosuje się tylko kontrastowy kolor.

Ważne! Okna mają również prostokątny kształt. Szkło jest podzielone prostopadłymi mostami o małej szerokości. Czasami używane okiennice, ale tylko jako element dekoracji elewacji.

Użyte materiały

Jak wspomniano wcześniej, Niemcy wolą używać tylko naturalnych materiałów. Do budowy tradycyjnych mieszkań jest często używany czerwona cegła, blok żużlowy, granit lub kamień naturalny.

Dla budynki ramowe możliwe są różne rodzaje drewna, klejona belka, DSP, itp. Częstym zjawiskiem było zainstalowanie pierwszego piętra niemieckiego domu z trwałego materiału (kamień, cegła) i wszystkie kolejne - z drewna. Klasyczne metody wykończenia to malowanie i stiuk.

Ważne! Parter jest wyłożony kamieniem naturalnym. Dla dachówka dachowa. W przypadku opcji budżetowej możliwe jest profilowanie.

Jaki kolor wybrać?

Jak we wszystkim innym, w architekturze domu Niemcy preferują ciche schematy kolorystyczne. Często w projektowaniu ścian używać bardziej powściągliwych pastelowe kolory, a drewniany wystrój z kolei nabiera bogatej czerni lub ciemności brązowy kolor. Tak więc istnieje szczególny kontrast struktury. Drzwi, okiennice i okna barwione na niebiesko, zielono lub czerwono. Dach ma bardziej powściągliwy zakres - od szarego do bordo-brązowego.

Kontrastująca fasada niemieckiego domu

Kontrastująca fasada niemieckiego domu

Żółte ściany wyglądają oryginalnie

Żółte ściany wyglądają oryginalnie

Piękne zagroda w stylu domów z muru pruskiego

Piękne zagroda w stylu domów z muru pruskiego

Gotyckie i pruskie

Architektura niemieckich pomieszczeń mieszkalnych ma kilka kierunków. Najbardziej popularne wśród nich są z muru pruskiego i gotycki. Wiele nawiązuje do stylu gotyckiego zamków. Ale bardzo często w całych Niemczech są małe domy z ostrymi dachami i wąskimi trójkątnymi daszkami. Takie struktury charakteryzują się wydłużonymi oknami. A przy wejściu na pierwszym miejscu złap oko kolumny z kamienia naturalnego lub czerwonej cegły.

Do notatki! Parter wzniesiony jest wysoko, licowany szorstkim kamieniem, często lekko ociosanym. Ten sposób dekoracji sprawia, że ​​dom jest wizualnie wyższy i, odpowiednio, bardziej reprezentacyjny.

Fachwerk uważany jest za najpopularniejszy w architekturze domu tego typu. Często nazywa się to uosobieniem stylu budynków w Niemczech. Bardzo łatwo się go nauczyć - belki dzielą elewację na małe regularne kształty. Podobnie jak w każdej niemieckiej strukturze, kąty będą równe lub ukośne. Nawet najprostsze wykończenie Fachwerk w domu zawsze wyglądają solidnie i niezawodnie.

Trochę więcej o domach z muru pruskiego

Ten typ architektury jest Struktury szkieletowe. Uważa się, że jest to najnowocześniejsza technologia wznoszenia budynków. Kręgosłupem konstrukcji będą solidne drewniane słupy, poziome belki i skośne ukośne. Luki są szyte z materiałem pochłaniającym ciepło.

Wypełnianie cegłą między belkami

Wypełnianie cegłą między belkami

Zastosowanie nowoczesnych technologii w stylu niemieckim

Zastosowanie nowoczesnych technologii w stylu niemieckim

W dawnych czasach domy z muru pruskiego wznoszono na drewnianych kolumnach o zmiennym przekroju. Pustka była wypełniona substancją ze słomy i gliny. Po pewnym czasie Niemcy zaczęli używać bardziej wytrzymałego materiału - spalonej czerwonej cegły lub kamień naturalny. Rzadziej budynek powstał z desek.

Ważne! Dzięki nowoczesnym technologiom instalacja domu z muru pruskiego stała się bardziej dostępna i mniej czasochłonna. Rama pokoju jest zmontowana z laminowane drewno fornirowane, a pustka w nim jest wypełniona pianką betonową, DSP, płytami warstwowymi i innymi rodzajami izolacji.

Wnętrze poddasza domu z ramą

Wnętrze poddasza domu z ramą

Czarno-biała fasada domu wiejskiego

Czarno-biała fasada domu wiejskiego

Zalety połowicznego oszalowania są następujące:

 1. technologia mocowania i instalacji minimalizuje możliwość przekrzywiania domu;
 2. dzięki dowolnej długości belki klient może samodzielnie określić objętość pomieszczenia;
 3. drewniana rama Ma niewielki ciężar i nie wywiera dodatkowego nacisku na podstawę;
 4. umiejętność budowania struktur na niskim fundamencie;
 5. dzięki strukturze ramy zwiększa zdolność do ukrywania przed wzrokiem ciekawskich wszystkich komunikatów w pokoju.
Szklane ściany - bardzo odważna decyzja

Szklane ściany - bardzo odważna decyzja

Domy z klatek znów są bardzo popularne

Domy z klatek znów stają się popularne

W obliczu elewacji

Styl ryglowy wygląda szczególnie imponująco na tle pozostałych. W tym stylu, bardziej szorstki dźwigar, Im bardziej imponujący jest cały projekt. Kiedy dekoracja fasady zbieraj deski o określonych rozmiarach. Powinny mieć minimalną liczbę węzłów i inne wady.

Do notatki! We współczesnym świecie płyty poliuretanowe stały się doskonałą alternatywą dla drewna. Używając ich nie musisz martwić się o szkodliwe efekty opadów, mikroorganizmów czy błędów. Dowolny Podszewka może być wykonana na cegle, izolacji lub tynku.

Szorstka belka na białym tle wygląda bardzo imponująco

Szorstka belka na białym tle wygląda bardzo imponująco

Do tej pory budowa jednego z typów wiejskich domów w stylu niemieckim nie jest przytłaczającym marzeniem, ale prawdziwą okazją do ucieczki od zgiełku. Tutaj znajdziesz inspirację, nową siłę i jedność z naturą. Dzięki prostocie i nowoczesności to stylistyczne rozwiązanie jest jednym z najbardziej dostępnych i szybko tworzonych. Po wejściu do własnego niemieckiego domu prawdopodobnie nie będziesz chciał wracać płaski nawet w centrum metropolii!

Burger Happiness: projektujemy wiejską rezydencję w stylu niemieckim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − = 18