Wnętrze przyszłości

Wnętrze przyszłości

Futuryzm we wnętrzu to nie tylko oryginalny styl, ale wariant racjonalne wykorzystanie przestrzeni, materiały. Trend ten pojawił się na początku XX wieku, a dziś poświęcono mu więcej uwagi. A zarówno projektanci, jak i zwykli ludzie, którzy starają się stworzyć oryginalny, niezwykły styl w swoim domu. Ten kierunek nie jest jeszcze rozkręcony, dlatego wymaga wyjaśnienia pewnych ważnych punktów.

 • Elementy stylu
 • Niektóre cechy futuryzmu w domu
 • Więcej o oświetleniu i meblach
 • Wniosek
Sypialnia z innym oświetleniem

Sypialnia z innym oświetleniem

Duża jasna łazienka z dostępem do balkonu

Duża jasna łazienka z dostępem do balkonu

Stylowe wnętrze z ciekawym oświetleniem

Stylowe wnętrze z efektownym oświetleniem

Projekt przestrzeni kosmicznej

Projekt przestrzeni kosmicznej

Elementy stylu

W futuryzmie nie ma ścisłych wymagań co do używanych kolorów. Pokój, mieszkanie lub cały dom może być wypełniony jasnymi odcieniami i spokojnym, pastelowy. W pierwszym przypadku jasność nie będzie zbyteczna, w drugim stylu podkreślone zostaną pewne szczegóły.

Do notatki! Meble powinny być wyjątkowe - płynące, dziwaczne formy. Często używane meble-transformator, blok. Może być zdemontowany i ponownie złożony w różnych konfiguracjach.

Błyszcząca podłoga we wnętrzu salonu

Błyszcząca podłoga we wnętrzu salonu

Kino domowe

Kino domowe

Podwieszane sufity ze zintegrowanym oświetleniem

Podwieszane sufity ze zintegrowanym oświetleniem

Rada! Projektanci zalecają używanie krzeseł i transformatory łóżkowe. Po pierwsze, wspierają stylistykę, a po drugie dobrze oszczędzają przestrzeń. Ostatni punkt jest bardzo ważny, jeśli pokój jest mały.

Jeśli chodzi o oświetlenie, często są ukryte. Najwygodniej jest budować takie urządzenia w meblach, sufitach, a nawet w podłodze. Obecnie producenci oferują wiele opcji żyrandol i oprawy oświetleniowe, że niemożliwe jest podkreślenie danego stylu.

Niektóre cechy futuryzmu w domu

Aby styl był futurystyczny lub przynajmniej podobny do tego, ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące punkty podczas rejestracji:

 • Minimum wszystkiego. Tak było minimalizm można nazwać podstawą futuryzmu. Powinno być niewiele mebli, akcesoriów, ozdób. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ten styl nie jest dekoracyjny.
 • Wielofunkcyjność. Dotyczy to nie tylko mebli, ale wszystkiego, co otacza osobę w pokoju. Puf może być zarówno tabelą, jak i krzesło - łóżko. Doskonale, jeśli meble można wepchnąć do ściany.
 • Gładkie linie. Projektanci zdecydowanie zaleca się porzucić płaskie ściany, ostre rogi. Czasami trudno jest osiągnąć uproszczoną formę, ale trzeba do tego dążyć. Jeśli dekoracja nie jest tak prosta, meble powinny być opływowe.
Stylowa łazienka z akcentową szafką pod zlewem

Stylowa łazienka z akcentową szafką pod zlewem

Stół do pokera we wnętrzu

Stół do pokera we wnętrzu

Ważne! Opływowe formy w meblach - to chyba najważniejsza cecha futuryzmu.

 • Przedmioty przyszłości, kosmos. To jest główny kierunek, który powinien być prowadzony. W każdym razie stylista pokoju, stworzony w duchu futuryzmu, nieco przypomina statek kosmiczny lub mieszkanie przyszłości.
 • Materiały pochodzą z przyszłości. Oczywiście nie ma mowy o żadnych tajnych wydarzeniach, ale nadal musimy zrezygnować ze standardowego drzewa. Odmowa będzie dotyczyć szkła, metalu, poliuretanu, węgla, skóry, aluminium, plastiku, włókna szklanego i innych. Na ścianach nie powinno być żadnej tapety barwienie lub plastikowe panele. Do podłogi używana jest czarna laminat, płytka, najlepszy podłoga wolna. Podążając za stylem, ważne jest, aby nie zapominać o bezpieczeństwie i przyjazności dla środowiska.
Miękkie zaciągnięcia o nietypowym kształcie dopełniają wnętrze przestrzeni

Miękkie zaciągnięcia o nietypowym kształcie dopełniają wnętrze przestrzeni

Błyszczące ściany w nowoczesnym wnętrzu

Błyszczące ściany w nowoczesnym wnętrzu

 • Połysk. Chociaż nie ma wyraźnych zakazów dotyczących używania tego lub innego koloru, istnieje jedna ważna kwestia - błyszczące powierzchnie i inne materiały odblaskowe. Dzięki tej technice będzie można przeplatać ze sobą wszystkie kolory i stworzyć efekt ich różnorodności.
 • Nowoczesna technologia, oświetlenie. W tym stylu musisz porzucić luminarza babci, a jeszcze bardziej starożytne modele technologii. Istotny będzie tutaj system "inteligentnego domu", w którym wszystkie urządzenia mogą być zarządzane zdalnie.
 • Wystrój. Może być obecny tylko w większości przypadków w formie multimedialnej. Jedyny wyjątek jest obrazy w stylu kubizmu, futuryzmu, fowizmu.
Niezwykły sufit w sypialni na poddaszu

Niezwykły sufit w sypialni na poddaszu

Sypialnia z wiszącym łóżkiem

Sypialnia z wiszącym łóżkiem

Ważne! Daleki od zawsze futuryzm to wszystkie te cechy naraz, całkiem możliwe jest dostosowanie go nawet do standardowego mieszkania w budynku wielorodzinnym. Oczywiście nie można przeoczyć stylu, aby pozostał rozpoznawalny.

Jeśli zdecydujesz się ściśle przestrzegać stylu, musisz zaplanować przed rozpoczęciem naprawy zaokrąglone drzwi, brak narożników i innych ważnych niuansów architektonicznych. Oczywiście, naprawy kosmetyczne w tym przypadku nie mogą zrobić.

Więcej o oświetleniu i meblach

Być może są to kluczowe momenty w projektowaniu tego stylu. Meble powinny być więc małe - tylko to, co niezbędne. To znaczy, łóżko, może to być również sofa, stół, krzesła. Powinieneś zapomnieć o jakichkolwiek dodatkowych elementach mebla - są tu niepotrzebne.

Rada! Należy przestrzegać prostoty formy: koła, kwadratu, owalu, elipsy - nic więcej.

Możliwe jest zastosowanie niestandardowych rozwiązań, takich jak:

 1. Okrągłe łóżko.
 2. Krzesło wykonane z tworzywa sztucznego, stworzone jakby z cząsteczek.
 3. Krzesło bez nóg w nowoczesnym stylu krzesła bujane.
 4. Tabela, który wchodzi w dekorację ściany i sufitu.
 5. Zakrzywione formy nóg meblowych, półek.
Pokój dziecięcy z oświetleniem zabudowanymi meblami szafkowymi

Pokój dziecięcy z oświetleniem, wbudowane meble gabinetowe

Meble z płynnymi liniami w salonie

Meble z płynnymi liniami w salonie

Rada! Jeśli nowe meble nie zostaną wybrane w nowym wnętrzu, ale dotychczasowy jest używany, należy zadbać o jego modernizację. W tym celu zmienić tapicerkę, aby usunąć drewniane elementy tak bardzo, jak to możliwe. Jeśli nie można usunąć wszystkiego, możesz odmalować je w kolorze białym, srebrnym lub czarnym.

Oświetlenie jest również osobną rozmową. Tutaj, oczywiście, musisz korzystać z najnowszych technologii - Oprawy oświetleniowe LED, oświetlenie miejscowe. Szczególnie oryginalny wygląd takich urządzeń:

 1. Świecznik-kulka, która wisi na wysokości 1,5 m od podłogi. Oczywiście nie jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie, ale futurystyczne.
 2. Żyrandol - latający spodek o ogromnej średnicy. Jest to bardzo wygodne w zakwaterowanie nad stołem na posiłki.
 3. Osobliwy asymetryczny kształt żyrandola bez wystroju, najczęściej w kolorze białym.

Wniosek

Futuryzm nie zdobył jeszcze wielu serc, ale każdego roku wzrasta liczba osób, które chcą sformalizować się w tym stylu swojego domu. Potwierdzenie tego - wiele różnych dostosowanych projektów i charakterystycznych dla kierunku mebli.

Styl futuryzmu we wnętrzu: odważne pomysły na wskazówki dla domu i projektanta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

41 − = 31