Projekt jadalni z wykorzystaniem elementów luksusu i technologii retro

Projekt jadalni z wykorzystaniem elementów luksusu i technologii retro

Steampunk we wnętrzu jest lakonicznym ucieleśnieniem Gotyckie klasyki, Wiktoriański luksus starej Anglii (jest to druga połowa XX wieku) i blisko stylowe poddasze utylitarne meble z artystycznymi impregnacjami art deco. Początkowo pojawiła się w latach 80. XX wieku jako zjawisko czysto literackie, a steampunk przeniknął do kina, mody i, oczywiście, nowoczesnego wystroju wnętrz. Spróbujmy dowiedzieć się, co reprezentuje ten oryginalny i oryginalny przepływ w projekcie.

  • Trochę o pojawieniu się steampunku
  • Miedź, mosiądz i żeliwo do łazienki
  • Oświetlenie w duchu retro
  • Wiktoriańskie meble
  • Akcenty w stylu vintage i antyczne
Ciekawy design salonu w stylu steampunkowym

Ciekawy design salonu w stylu steampunkowym

Trochę o pojawieniu się steampunku

  • Ojcem steampunka jest amerykański pisarz science fiction Kevin Wayne Jeter. To on użył wiosną 1987 roku steampunk (w tłumaczeniu z angielskiego steam-steam, punk - punk) jako bardziej pojemna i nieco ironiczna alternatywa dla istniejącego literackiego trendu cyberpunka.

Kluczową różnicą od steampunk cyberpunk stały nacisk na prawdziwym życiu, a przynajmniej warunkowo dopuszczalny technologii (Powered instalacje, sterowce i okręty podwodne) i wyciągnąć elementy wiktoriańskiego fikcji. Uderzającym tego przykładem jest powieść Herberta Wellsa "Wehikuł czasu".

Dlatego też, jeśli jesteś w wieku dojrzewania miał czytać jego powieści, kochany „Kapitan Nemo” Jules Verne, atmosfera światów Williama Gibsona i herbaty Mevil The rumowisko i śmiały projekt steampunk nie pozostawi obojętnym. Więc, gdzie zaczynasz?

Dekoracja ścian za pomocą mechanizmów

Dekoracja ścian za pomocą mechanizmów

Gigantyczna instalacja przy wejściu do salonu

Gigantyczna instalacja przy wejściu do salonu

Miedź, mosiądz i żeliwo do łazienki

Pierwszą rzeczą jest porozmawiać o kamieniu węgielnym steampunka - elementy żelaza na wykończeniu: eleganckie miedź, mosiądz, ciężki żeliwo lub nity metalowe ze śladami korozji. Wszystko to w tym samym czasie podkreśli steampunkowy nastrój wnętrza. 

Jeśli od dawna planujesz zmienić nudę akrylowa łazienka do masywnego żeliwo z rzeźbionymi nogami - to tutaj jest twój najwyższy punkt! Uzupełnij obraz błyszczącą miedzią podgrzewany wieszak na ręczniki, i używaj starych zaworów technicznych jako przełączników na mikserze. 

Do notatki! Dla lustra warto wybrać masywne ramy kute lub mosiężne w stylu vintage. Ponadto doskonałym dodatkiem do ścian będzie różnorodność kół zębatych, szczotkowanych płetw miedzianych oraz splątane sploty starych przewodów komunikacyjnych.

Tworzenie lustra z ramką obrazu

Tworzenie lustra z ramką obrazu

Styl steampunk z elementami art deco

Styl steampunk z elementami art deco

Oświetlenie w duchu retro

Idealna lampa do tego stylu - lampa retro Edison. Jeśli podczas realizacji projektu kładzie się większy nacisk na wiktoriańską Anglię, należy spojrzeć na vintage kute lampy z wolumetryczną odcienie.

Zamiast głównego źródła światła radzimy zawiesić masywną lampę, stylizowaną na starego sterowcę. Im dokładniej zostanie wykonany szkielet i szczegóły twojego latającego statku, tym bardziej autentyczne będzie wnętrze całego pomieszczenia.

Ogromny sterowiec zamiast tradycyjnego żyrandola

Ogromny sterowiec zamiast tradycyjnego żyrandola

Rada! Przez analogię do stylowe poddasze w steampunku każda otwarta komunikacja na ścianach i suficie wygląda bardzo ekologicznie. Dlatego zdecydowanie zalecamy, aby nie używać Rozciągnięte sufity i gipsowe konstrukcje gipsowe. Brutalizm, prostota i celowa niegrzeczność w finiszu - twój maszt - ciężki.

Kinkiety z rur wodnych

Kinkiety z rur wodnych

Lampy Edison pomogą podkreślić styl steampunk

Lampy Edison pomogą podkreślić styl steampunk

Futurystyczny żyrandol do oświetlenia sali

Futurystyczny żyrandol do oświetlenia sali

Wiktoriańskie meble

Zagraj w estetykę epoki pary, która pomoże obfitości skóry w tapicerce mebli. Skórzana sofa "Chesterfield" i parę nisko klasycznych krzeseł klasycznych - idealna firma dla steampunk.

Dobre skórzane meble

Dobre skórzane meble

Luksusowa Chesterfield kanapa na tle stara światowa mapa

Luksusowa sofa "Chesterfield" na tle starej mapy świata

Można zamiast tego używać starych stołów do szycia z surowymi gotyckimi elementami kucia w dekoracji stół konsolowy w salonie lub sypialni. To także świetne rozwiązanie zamiast krawężniki do TV pod warunkiem, że jest zawieszony na ścianie. 

Pomysł! Ekran plazmowy lub monitor komputerowy można oprawić pozłacaną lub miedzianą ramą, a także ścienny grzejnik lub panel sterowania klimatyzacją Stylizować się pod świetną jednostką kontrolną starego głębinowego okrętu podwodnego.

Jako kawa lub stolik kawowy możesz użyć ogromnego retro skrzynia lub walizka z dużą ilością metalowych zamków i nitów. O tym samym używanym przez operatorów filmowych podczas kręcenia serii filmów o świecie Harry'ego Pottera, Joan Rowling.

Pomysł! Rola niezwykłego półka na książki może wykonać kilka cienkich zakrzywionych rurek. Nie martw się, jeśli są stare i zużyte, to te okazy będą wyglądać najkorzystniej jako podstawa dla plumpowych folio ze złoconymi, wyświechtanymi korzeniami. 

Czarny zestaw kuchenny z mosiężnymi krawędziami

Czarny zestaw kuchenny z mosiężnymi krawędziami

Stolik kawowy z mechanizmem pełniącym rolę dekoracyjną

Stolik kawowy z mechanizmem pełniącym rolę dekoracyjną

Akcenty w stylu vintage i antyczne

Ostatecznie, każdy obraz wymaga akcentów, a wnętrza kompozycji w tym przypadku nie są wyjątkiem. Nawet jeśli przestrzegasz wszystkich naszych rad i pomysłów, ale zapomnij o wprowadzeniu paru charakterystycznych elementów niezbędnej epoki do steampunkowskiego designu - wszystkie wysiłki można sprowadzić do zera. Bądź cierpliwa z cierpliwością i przyjrzyj się tym, co Cię otacza. Być może nie musisz daleko szukać, a telefon w stylu vintage z eleganckimi, miedzianymi rączkami wisi w twoim wnętrzu garaż?

Od starożytnych rzeczy możesz udekorować bardzo stylowe wnętrze

Od starożytnych rzeczy możesz udekorować bardzo stylowe wnętrze

Rada! Na rynkach układy pcheł od zbieraczy RAG antykami, a nawet pracowników zajezdni tramwajowej może być za nic (i czasami wolny), aby kupić wspaniałe oryginalne akcesoria styl steampunk. Po minimalnej odbudowie mogą się stać prawdziwy klejnot twojego projektu! 

Warto również zwrócić uwagę na stare (długie, niedziałające) podkoszulki lub inne maszyny do pisania. Doskonale uzupełniają metalowe stojaki lub, jako opcja, staną się oryginalnym wystrojem konsole.

Fototapety w sypialni

Fototapety w sypialni

Zawieszone małe żyrandole do oświetlenia biurka

Zawieszone małe żyrandole do oświetlenia biurka

Jeśli jesteś fanem estetyki okrętów podwodnych i kapitana Nemo, możesz zainstalować fałszywe okna z czarnym lub ciemnoniebieskim szkłem na ścianie. Jeśli chcesz, możesz rozjaśnić, w ten sposób rozwiązując problem oświetlenie punktowe w części stref pokoju. W sąsiedztwie można umieścić masywne barometry ścienne w obudowie z miedzi, eleganckie skład rodzinnych zdjęć z efektem sepii w mosiężnych, miedzianych lub drewnianych ramach.

Uzupełnienie wynikającego zespół ściany lub blatu sczerniały z wykorzystaniem następujących kart, plamy i otarcia, rysunki sterowców lub szczegółowymi rysunkami parowozów futurystycznych. Mogą być pięknie zaaranżowane szafy i półki, powiesić na ścianach.

Duże zegarki mechaniczne będą doskonałym wystrojem Twojego wnętrza

Duże zegarki mechaniczne będą doskonałym wystrojem wnętrza

Antyczne szafy archiwalne w projekcie salonu

Antyczne szafy archiwalne w projekcie salonu

Rada! Nie zapomnij o klasycznych kulach z pozłacanymi elementami. Również dobre możliwości wykonania skórzanej karty z wytłoczeniem.

Ostatnia placówka różnorodności stylu może być ogromna oglądaj z cyframi rzymskimi i otwartym mechanizmem pracy. Wskazane jest oczywiście, że mimo starożytności pracują - wtedy możesz usiąść w swoich ulubionych wieczorkach wieczorami skórzany fotel, palić fajkę lub pić angielską herbatę, obserwować zmierzony kurs zegara i, oczywiście, planować swoje przyszłe przygody.

Styl steampunku we wnętrzu: estetyka silników parowych i blasku wiktoriańskiej Anglii

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 37 = 43