Neobvyklý zelený dom v centre Paríža

Neobvyklý zelený dom v centre Paríža

Starostlivosť o životné prostredie sa stáva neoddeliteľnou súčasťou života moderného človeka. Zachovanie prírody v mestských podmienkach je najnaliehavejším problémom, pretože moderné megatity sa doslova dusia kvôli nedostatku čistého vzduchu. Uvedomenie si skutočnosti, že príroda nie je len krása, ale aj zdravie, viedli k rozvoju ekologickej architektúry.

 • Obsahuje ekologickú architektúru
 • výhody
 • Populárni zástupcovia sveta
Rozprávkové domy zo Švajčiarska

Báječné švajčiarske chaty

Moderný dom s bazénom

Moderný dom s bazénom

Obsahuje ekologickú architektúru

Výstavba budov využívajúcich výlučne prírodné materiály je zameraná na zachovanie samotnej prírody a na prospech ľudského zdravia. Podľa niektorých informácií žije panelové domy, vyrobené zo syntetických materiálov, môže poškodiť telo. Zatiaľ čo drevo, hlina, kameň, sklo alebo slama sú úplne recyklované z prírody bez poškodenia živých organizmov. Environmentálna architektúra sa tiež líši prírodná energia vo forme slnka, vietor a recyklovaná dažďová voda.

Fasáda budovy zdobená lezeckými rastlinami

Fasáda budovy zdobená lezeckými rastlinami

Neprítomnosť zelene v teréne vo veľkých mestách je kompenzovaná jeho prítomnosťou na balkónoch a strechách

Neprítomnosť zelene v teréne vo veľkých mestách je kompenzovaná jeho prítomnosťou na balkónoch a strechách

Dom z prírodných materiálov

Dom z prírodných materiálov

Eko-architektúra je charakterizovaná racionálnym dizajnom, ktorý sa vyznačuje kompaktnými rozmermi a starostlivým prístupom k pôde pre výstavbu. Jedinečnosť projektu závisí od charakteristík terénu a dizajn sa vždy prispôsobuje pôvodným údajom, na rozdiel od bežného štandardného domu, kde je všetka vegetácia zničená.

Pri zohľadnení každého terénu získava eko-stvorenie individuálny vzhľad a priľahlé krajina sa stáva dekoráciou vďaka panoramatické zasklenie.

Organický dom pod kopulou

Organický dom pod kopulou

Výškové budovy s množstvom zelene na fasáde

Výškové budovy s množstvom zelene na fasáde

Zeimuls Youth Centre zhora

Centrum mládeže Zeimuls: pohľad zhora (Rezekne, Lotyšsko)

Existujú dva trendy v ekologickej architektúre: jednoduché riešenia a hi-tech. Prvý smer je charakterizovaný používaním najtradičnejších riešení s maximálnou jednoduchosťou a prirodzenosťou. A ekologická špičková technológia je komplexný inžiniersky nápad so zavedením najnovších technológií.

V súčasnosti je najmodernejším trendom v architektúre, zelená budova je obzvlášť populárna v rozvinutých krajinách. Spojené kráľovstvo a Spojené štáty budujú celé mestá a predstavujú najnovší vývoj.

výhody

Záujem o environmentálne materiály pokrýva stále viac oblastí. Túžba jesť prírodné jedlá, nosiť oblečenie vyrobené z prírodného materiálu a žiť ekologický domov stáva stále viac a viac módne a v dopyte. Preto sa eko-architektúra rozvíja na celom svete neuveriteľným tempom a priťahuje čoraz viac priaznivcov.

Ekologická architektúra je iná:

 1. bezpečnosť pre životné prostredie a ľudské zdravie;
 2. ekonomická spotreba elektriny a tepla;
 3. jedinečný vzhľad a mimoriadny dizajn;
 4. patria k inovatívnym technológiám.

Každý ekologický projekt je založený predovšetkým na schopnosti využívať bezplatné zdroje. Solárne panely, veterné turbíny a tepelné čerpadlá efektívne zvládajú svoju úlohu a pomáhajú výrazne znížiť náklady.

K poznámke! Budovy z prírodných materiálov dobre dýchajú a nechajú na vzduchu, čo umožňuje udržiavať optimálnu teplotu a okysličovať miestnosť v dome.

Populárni zástupcovia sveta

Nedávno boli príklady eko-architektúry veľmi zriedkavé, ich erekcia bola skutočnou udalosťou pre ľudstvo. Ale za posledných dvadsať rokov sa tieto budovy nachádzajú v mnohých krajinách po celom svete, čo potvrdzuje záujem o konštrukciu životného prostredia.

 • Dedina Ditikon, nachádzajúci sa vo Švajčiarsku, je projektom eko-architektúry od Petra Fecha. Vonkajšia podobnosť s obydliemi Hobitov z "Pána prsteňov" bola s obyvateľmi tak populárna, že dedina bola nazývaná švajčiarskou strednou zemou. Zvláštnosťou podzemnej konštrukcie je, že zastrešenie zo zeme a rastlín je vynikajúcou ochranou pred vetrom a dažďom. Domy sú bezpečné pre životné prostredie, spotrebujú menej elektrickej energie a vyzerajú naozaj báječné.
Ditikon obec s domami vo forme dugouts

Ditikon obec s domami vo forme dugouts

Nezvyčajná dedina Ditikon

Nezvyčajná dedina Ditikon

 • Nemocnica v Mexico City pod menom Manuel Guy Gilesales sa považuje za jednu z najmodernejších zdravotníckych zariadení. A to nie je len o moderné vybavenie alebo kvalifikáciu lekárov. V nemocnici súčasne zaobchádza s ľuďmi a čistí vzduch vďaka jedinečnej fasáde budovy. Čistenie obrazovky zo špeciálnej dlaždice vo vzhľade vyzerá ako mriežka, do otvorov, z ktorých je vzduch znečistený automobilmi. Obálka tiež pomáha znižovať spotrebu elektrickej energie a vytvára priaznivú mikroklímu v oddeleniach.
 • Vertikálna farma postavená v Holandsku, je určený na pestovanie kvetov a plodín. Mrakodrap sa nachádza na nábreží a priťahuje mnoho turistov vďaka nádhernému panoramatickému výhľadu. Priehľadná fasáda veže je vyrobená zo špeciálneho materiálu, ktorý sa odlišuje od skla s nižšou hmotnosťou a samočistiacimi vlastnosťami. Vnútri sú tiež priestory pre rôzne akcie, kaviareň a koncertnú sálu. Zberný systém dažďovej vody umožňuje zavlažovanie rastlín bez pomoci elektrických čerpadiel.

 • Skyscraper-uhorka v Londýne - je to projekt Normana Fostera, ktorý zaviedol inovatívny systém fasádna výzdoba. Technológia použitia rastlinných panelov je absorbovať vlhkosť zo vzduchu, ktorá sa distribuuje pomocou špeciálnych membrán a nasýti rastlinami vodou. Mrakodrap s hladkým obrysom, zdobený lišajníkom na fasáde, ako prirodzený koberec, pripomína uhorku v tvare a vyzerá veľmi neobyčajne v okolí betónových konštrukcií.
Moderné dugout s krásnym výhľadom z okna

Moderné dugout s krásnym výhľadom z okna

Hotel sa nachádza v lese Portugalska

Hotel sa nachádza v lese Portugalska

 • Organický dom v japonskom meste Osaka Je to práca talianskeho architekta Gaetana Pesceho. Budova, ktorá sa objavila na konci 20. storočia, bola skutočným prelomom medzi podobnými štruktúrami obchodnej štvrti. Jasný kontrast šarlátovej fasády s kvetináčmi na celom povrchu domu sa stal vynikajúcim stelesnením ekologickej architektúry a vyzdobil ulicu rôznymi druhmi krovia.

Nakoniec je potrebné poznamenať, že rozvoj ekologickej architektúry v postsovietských krajinách zaostáva ďaleko za vyspelými západnými krajinami. Výstavba moderného ekologického domu je drahšia ako zvyčajne, ale po 5 - 10 rokoch sa vďaka úspornej spotrebe energie plne zaplatí za svoje náklady.

Hojnosť zelene na domácnosti sa stáva populárnou vo svete

Hojnosť zelene na domoch je trendom po celom svete

Malá zeleň a stromy sú dobre zdobené budovy

Malé zeleň a stromy zdobia pôvodné budovy

Ekologická architektúra: prehľad úžasných projektov, ktoré sú v harmónii s prírodou

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − = 93