Interiér budúcnosti

Interiér budúcnosti

Futurizmus v interiéri nie je len originálnym štýlom, ale variantom racionálne využitie priestoru, materiálov. Tento trend vznikol na začiatku 20. storočia a dnes sa mu venuje viac pozornosti. A obaja návrhári a obyčajní ľudia, ktorí sa snažia vytvoriť originálny, neobvyklý štýl vo svojom dome. Tento smer ešte nie je rozptýlený, preto si vyžaduje objasnenie niektorých dôležitých bodov.

 • Prvky štýlu
 • Niektoré funkcie futurizmu v dome
 • Viac o osvetlení a nábytku
 • záver
Spálňa s rôznym osvetlením

Spálňa s rôznym osvetlením

Veľká svetlá kúpeľňa s prístupom na balkón

Veľká svetlá kúpeľňa s prístupom na balkón

Štýlový interiér so zaujímavým osvetlením

Štýlový interiér s nádherným osvetlením

Design priestoru v spálni

Design priestoru v spálni

Prvky štýlu

Vo futurizme neexistujú prísne požiadavky na použité farby. Izba, byt alebo celý dom môžu byť naplnené jasnými odtieňmi a pokojné, pastel. V prvom prípade jas nie je nadbytočný, v druhom štýle budú zdôraznené určité detaily.

K poznámke! Nábytok by mal byť špeciálne - tečúce, bizarné formy. Často používané nábytok transformátor, blok. Je možné ho demontovať a zmontovať v rôznych konfiguráciách.

Lesklá podlaha vo vnútri obývacej izby

Lesklá podlaha vo vnútri obývacej izby

Sála domáceho kina

Sála domáceho kina

Závesné stropy s integrovaným osvetlením

Závesné stropy s integrovaným osvetlením

Tip! Dizajnéri odporúčajú používať stoličky a posteľná transformátory. Po prvé podporujú štylistiku a za druhé šetria miesto. Posledný bod je veľmi dôležitý, ak je miestnosť malá.

Pokiaľ ide o osvetlenie, sú často skryté. Najvhodnejšie je stavať takéto zariadenia v nábytku, stropoch, dokonca aj v podlahe. V súčasnosti ponúkajú výrobcovia veľa možností lustre a svietidlá, že nie je možné zdôrazniť predmetný štýl.

Niektoré funkcie futurizmu v dome

Aby bol štýl futuristický alebo aspoň podobný, je dôležité pri registrácii brať do úvahy nasledujúce body:

 • Minimálne všetko. Bolo to minimalizmus možno nazvať základom futurizmu. Mal by byť malý nábytok, doplnky, ozdoby. To nie je prekvapujúce, pretože tento štýl nie je dekoratívny.
 • Univerzálnosť. To platí nielen pre nábytok, ale všetko, čo okolo človeka v miestnosti. pouf môže byť aj tabuľka a stoličky - posteľ. Vynikajúce, ak sa nábytok môže zasunúť do steny.
 • Hladké čiary. Dizajnéri dôrazne odporúčajú opustiť ploché steny, ostré rohy. Niekedy je ťažké dosiahnuť efektívnu formu, ale musíte sa o to usilovať. Ak nie je dekorácia taká jednoduchá, nábytok by mal byť zjednodušený.
Štýlová kúpeľňa s akcentovou skriňou pod drezom

Štýlová kúpeľňa s akcentovou skriňou pod drezom

Pokerový stôl v interiéri

Pokerový stôl v interiéri

Dôležité! Zjednodušené formy v nábytku - to je možno najdôležitejšou črtou futurizmu.

 • Predmety budúcnosti, vesmír. Toto je hlavný smer, ktorý by mal byť vedený. V každom prípade, štýlista miestnosti, vytvorený v duchu futurizmu, trochu pripomína kozmickú loď alebo byt budúcnosti.
 • Materiály pochádzajú z budúcnosti. Samozrejme, neexistuje otázka žiadneho tajného vývoja, ale stále musíme opustiť štandardný strom. A odmietnutie bude v prospech skla, kovu, polyuretánu, uhlíka, kože, hliníka, plastu, sklolaminátu a ďalších. Na stenách by nemala byť nijaká tapeta farbenie alebo plastové panely. Pre podlahu sa používa čierna laminát, dlaždice, najlepšie veľké podlahy. Podľa vzoru je dôležité nezabudnúť na bezpečnosť a šetrnosť k životnému prostrediu.
Mäkké obruče neobvyklého tvaru dopĺňajú interiér priestoru

Mäkké obruče neobvyklého tvaru dopĺňajú interiér priestoru

Lesklé steny v modernom interiéri

Lesklé steny v modernom interiéri

 • Lesk. Hoci neexistujú jasné zákazy používania tejto alebo tej farby, existuje jeden dôležitý bod - lesklý povrch a iných odrazových materiálov. Kvôli tejto technológii bude možné navzájom prepojiť všetky farby a vytvoriť efekt ich rozmanitosti.
 • Moderná technológia, osvetlenie. V tomto štýle je potrebné opustiť staré lampičky a ešte viac staré modely technológie. Dôležité je, že tu bude systém "inteligentného domu", v ktorom budú všetky zariadenia riadené na diaľku.
 • Dekor. Môže byť prítomný iba vo väčšine prípadov v multimediálnej forme. Jedinou výnimkou je fotografie v štýle kubizmu, futurizmu, fauvizmu.
Nezvyčajný strop v podkroví v spálni

Nezvyčajný strop v podkroví v spálni

Spálňa so závesným lôžkom

Spálňa so závesným lôžkom

Dôležité! Vzdialene od futurizmu sú všetky tieto prvky naraz, je celkom možné ho prispôsobiť aj štandardnému bytu v bytovej budove. Samozrejme, štýl nemožno prehliadnuť, aby zostal rozpoznateľný.

Ak sa rozhodnete prísne dodržiavať štýl, musíte naplánovať, kým sa oprava začne zaoblené dvere, chýbajúce rohy a iné dôležité architektonické nuansy. Samozrejme, kozmetické opravy v tomto prípade nemôžu robiť.

Viac o osvetlení a nábytku

Možno sú to kľúčové momenty v dizajne tohto štýlu. Nábytok by mal byť malý - len to, čo je životne dôležité. To znamená, že posteľ, môže to byť aj pohovka, stôl, stoličky. Mali by ste zabudnúť na akékoľvek dodatočné nábytkové predmety - sú tu zbytočné.

Tip! Jeden by mal dodržiavať jednoduchosť formy: kruh, štvorec, ovál, elipsa - nič viac.

Je možné použiť neštandardné riešenia, ako napríklad:

 1. Kruhová posteľ.
 2. Kreslo vyrobené z plastu, vytvorené ako z molekúl.
 3. Kreslo bez nohavíc v modernom štýle hojdacie kreslá.
 4. stôl, ktorá ide do dekorácie steny a stropu.
 5. Zakrivené formy nábytku nohy, police.
Detská miestnosť s osvetlením vstavaným skriňovým nábytkom

Detská izba s osvetlením, zabudovaný skriňový nábytok

Nábytok s tečúcou čiarou v obývacej izbe

Nábytok s tečúcou čiarou v obývacej izbe

Tip! Ak v novom interiéri nie je vybraný nový nábytok, ale je použitý existujúci interiér, je potrebné sa starať o jeho modernizáciu. Na tento účel, zmeniť čalúnenie, aby drevené prvky boli čo najviac odstránené. Ak všetko nemožno odstrániť, môžete ich premaľovať v bielej, striebornej alebo čiernej farbe.

Osvetlenie je tiež samostatný rozhovor. Tu, samozrejme, musíte použiť najnovšie technológie - LED svietidlá, bodové osvetlenie miestnych priestorov. Zvlášť originálny vzhľad týchto zariadení:

 1. Luster, ktorý visí vo výške 1,5 m od podlahy. Samozrejme, nie je to najefektívnejšie riešenie, ale futuristické.
 2. Luster - lietajúci tanier s obrovským priemerom. Je to veľmi výhodné ubytovanie nad stolom na jedlo.
 3. Kuriózny asymetrický tvar lustra bez dekorácie, najčastejšie v bielej farbe.

záver

Futurizmus zatiaľ nezískal veľa sŕdc, ale každý rok sa zvyšuje počet ľudí, ktorí chcú formalizovať v tomto štýle svojho domu. Potvrdenie tohto - veľa rôznych prispôsobených projektov a charakteristické pre smer nábytku.

Futuristický štýl v interiéri: odvážne nápady pre domáce a návrhárske tipy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 17 =