LED žiarovky môžu významne znížiť náklady na osvetlenie bez toho, aby sa ohrozila jeho kvalita

LED žiarovky môžu významne znížiť náklady na osvetlenie bez toho, aby sa ohrozila jeho kvalita

Dlhý čas LED diódy Používa sa na vybavenie dekoratívnych svetelných prvkov. Najčastejšie boli použité na vytvorenie nového roku girlandy alebo svetelné znaky. Ale vďaka výhodám týchto žiaroviek začali výrobcovia premýšľať o tom, ako ich vybaviť vysokokvalitnými zariadeniami, a dnes je to celkom možné. LED žiarovky rýchlo získavajú popularitu.

 • Technológia práce LED žiaroviek
 • Výhody a nevýhody
 • Príručka výberu
 • záver
LED svietidlá - nová etapa vo vývoji osvetľovacích zariadení

LED svietidlá - nová etapa vo vývoji osvetľovacích zariadení

Technológia práce LED žiaroviek

Všetky modely osvetľovacích svietidiel, ktoré sa doteraz vyvinuli s výnimkou diódových svetiel, konvertujú jednosmerný prúd, pre ktoré potrebujú viac energie. Tento proces sprevádza aj uvoľnenie väčšieho množstva tepla.

K poznámke! Srdcom LED-svietidiel - LED. Vďaka štrukturálnym vlastnostiam potrebujú oveľa menej energie a spotrebovaný prúd sa premení na svetlo bez ďalších produktov vo forme tepla.

LED lampy dokážu ušetriť až 85% energie spotrebovanej žiarovkami

LED lampy dokážu ušetriť až 85% energie spotrebovanej žiarovkami

Výhody a nevýhody

Popularita LED sa každoročne zvyšuje kvôli veľkému množstvu výhod. Dnes sú takéto lampy uprednostňované čoraz viac ľudí. Čo je to spojené?

 1. Prvá vec, na ktorú spotrebiteľ venuje pozornosť, je samozrejme, spotreby energie. Ako už bolo uvedené vyššie, na výrobu požadovaného množstva svetla je potrebná menšia spotreba elektrickej energie.
 2. Výrobcovia tiež zdôrazňujú, že ich výrobky majú dosť široký rozsah teploty svetla. To umožňuje vybrať správne vybavenie pre dom, ako aj pre verejné priestory, kanceláriu a dokonca aj sklad.
 3. Nemenej dôležité pevnosť. Poškodenie vonkajšieho plášťa je oveľa zložitejšie. A aj keby k tomu došlo, neexistujú žiadne nebezpečné dôsledky, ako v prípade vzoriek plynu. Stamina na druhej strane odkazuje nielen na fyzické zranenia, ale aj na poklesy napätia.
Štruktúra LED žiarovky

Štruktúra LED žiarovky

Typy chladiacich radiátorov

Typy chladiacich radiátorov

K poznámke! Nevýhody zahŕňajú náklady, ktoré sú oveľa vyššie ako bežné analógy. Ale vďaka výhodám sú náklady ľahko kompenzované.

Happy LED návod na použitie

Primerané úspory: ako vybrať správnu LED žiarovku pre váš dom?

Aby bolo možné vyhodnotiť všetky výhody a vlastnosti LED žiarovky, je dôležité vedieť, ako správne vybrať. V tomto prípade nie je to tak o kvalite vzoriek prezentovaných, ako o ich správnej aplikácii. Hore sme už spomenuli, že každé zariadenie má svoj vlastný účel.

 

Pozrime sa podrobnejšie na to, čo potrebujete venovať pozornosť:
 • sokel - je to súčasť prvku, cez ktorý sa lampa pripája k svietidlu. Môžu sa líšiť v ich podobe. Preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť tejto problematike. Pred zakúpením lampy by ste mali starostlivo zvážiť kazetu v osvetľovacom zariadení a vybrať príslušný model.
Typy a označenie soklov

Typy a označenie soklov

 • Nemenej dôležité je napätie. To tiež závisí na zariadení, ale spravidla je toto číslo 220 alebo 12V.
 • Ďalší indikátor je často zamieňaný s predchádzajúcim indikátorom. To je energie. Ale je to skôr opačný význam. Výkon - množstvo energie spotrebovanej zariadením. Meria sa vo wattoch. Na obale je označený jeden z nasledujúcich symbolov - W alebo W.

 • O význame teplota svetla už sme spomenuli vyššie. Ale je dôležité, aby ste pochopili, čo to je. Iste ste opakovane konfrontovaní s tým, že kúpil lampa svieti, alebo príliš svetlé a bolia oči, alebo naopak príliš fádne, nemohol nič vidieť. Izba je plná jasne bielej alebo žltej farby. Práve táto farba sa nazýva farebná teplota. Meria sa v stupňoch Kelvina (K). Čím menšie je ich počet, svetlo je žltšie a naopak - s väčším množstvom je neznesiteľne biele.
Rozsah teploty svetla

Rozsah teploty svetla

Tip! Pri kúpe vzorky pre domáce osvetlenie to je najlepšie zvoliť zariadenie, ktorého farebná teplota sa pohybuje v rozmedzí od 2 600 do 3 200. Pre usporiadanie pracoviska ako doma alebo v kancelárii si vyžaduje vyššiu rýchlosť v 3 700-4 200 K. To vám umožní cítiť pohodlne a na pracovný čas a počas odpočinku.

Zvyčajná žiarovka má teplotu 2 700 - 3 500 K. Vo všeobecnosti môžeme rozdeliť všetky ukazovatele na tri hlavné skupiny:

 1. teplý - 3 000 K.
 2. Neutrálna biela - 4000 - 4100 K.
 3. Studené svetlo - 5 000 K a viac.
Tri hlavné skupiny svetla

Tri hlavné skupiny svetla

Tip! Biela je vhodná na vybavenie všeobecného kancelárskeho osvetlenia. Zároveň však zariadenie, ktorého indikátor presahuje 5 000 K, sa používa vo veľkých výrobných alebo skladovacích zariadeniach.

 • Uvedený ukazovateľ je často zamieňaný s svetelný tok, ktorý sa zase meria v lúmenoch. Ale sú navzájom výrazne odlišné. Ak predchádzajúca farba je farba, svetelný tok je jej jas. Čím vyššie je číslo, tým jasnejšie svetlo. Ak vyberiete výrobky s príliš nízkou hodnotou, môže to spôsobiť únavu očí.
Žiarovka fluorescenčné LED svetlo Svetelný tok
Primerané úspory: ako vybrať správnu LED žiarovku pre váš dom? Primerané úspory: ako vybrať správnu LED žiarovku pre váš dom? Primerané úspory: ako vybrať správnu LED žiarovku pre váš dom? Primerané úspory: ako vybrať správnu LED žiarovku pre váš dom?
20 W 5-7 W 2-3 W ~ 200 Lm
40 W 10-13 W 4-5 W ~ 400 lm
60 W 15-16 W 8-10 W ~ 700 lm
75 W 18-20 W 10-12 W ~ 900 lm
100 W 25-30 W 12-15 W ~ 1200 Lm
150 W 40-50 W 18-20 W ~ 1800 Lm
200 W 60-80 W 25-30 W ~ 2500 Lm
 • tvar - nie menej dôležitý faktor. Koniec koncov, na vloženie svietidla do svietidla stačí len zhoda soklov a príslušenstva. Je dôležité vybrať zariadenie, ktoré je vhodné pre veľkosť a tvar. Najpopulárnejšie sú kruhové vzorky. Voľba musí byť vykonaná v súlade s jeho svietidlom.

Pri výbere veľa tiež venovať pozornosť značke. To je správne, pretože výrobky každého výrobcu majú svoje vlastné vlastnosti. Malo-známe spoločnosti vyrábajú štandardné vzorky. Vedúca spoločnosť pre dnešok - MAXUS LED.

Ich produkty sú vybavené špeciálnymi indikátormi, ktoré chránia zariadenia pred prepätím napätia. Zároveň má táto značka záruku, ktorej termín závisí od nákladov a vlastností produktov a môže byť 2, 3 a 5 rokov.

Primerané úspory: ako vybrať správnu LED žiarovku pre váš dom?

MAXUS LED je lídrom v oblasti osvetlenia

LED žiarovka Philips Hue LED lampa 10 W A60 E27 Starter Set Bridge 2.0. 3 sada obsahuje zabudovaný vysielač Wi-Fi, ktorý umožňuje pripojenie žiaroviek k sieti

LED žiarovka Philips Hue LED lampa 10W A60 E27 Starter Set Bridge 2.0. 3 Súprava obsahuje zabudovaný vysielač Wi-Fi, ktorý umožňuje pripojenie svetiel do siete

záver

LED žiarovky sú pohodlné a výnosné novinky dňa. Pri posudzovaní jeho výhod je dôležité venovať pozornosť všetkým technickým ukazovateľom, ktoré sú uvedené na obale. Doma najvhodnejšie sú:

 1. Minimálny výkon.
 2. Napätie je 220 wattov.
 3. Teplotná teplota je 2 600-3 200 K.
 4. Maximálny svetelný tok.
Uhol rozptylu - parameter, ktorý sa musí brať do úvahy pri výbere svietidla

Úhel rozptylu je parameter, ktorý sa musí brať do úvahy pri výbere svietidla

Úhel rozptýlenia môže posúdiť šírenie svetelného toku v priestore

Úhel rozptýlenia môže posúdiť šírenie svetelného toku v priestore

Tvar základne a soklu sa vyberá individuálne. Neukladajte na nákup LED lampy. To vám dá príležitosť znížiť náklady na elektrinu a nákup nových svetelné zariadenia.

Primerané úspory: ako vybrať správnu LED žiarovku pre váš dom?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 69 = 71