Klasyczna sypialnia w kolorze lawendy

Klasyczna sypialnia w kolorze lawendy

Projekt tak ważnej przestrzeni jak sypialnia, ma ogromne znaczenie. Zaczyna się każdego dnia i kończy tam. Tutaj człowiek spoczywa, a wszystko, co go otacza, musi być wypełnione spokojem i wygodą. Oczywiście styl ma znaczenie projektowanie sypialni - musi odpowiadać koncepcji uspokojenia i relaksu.

Spis treści:

 • Jasność zmieniająca neutralność
 • Dlaczego fioletowy?
 • Znaczenie psychologiczne
 • Wybór i kombinacja odcieni
 • Pomysły na projekt
 • Gdzie indziej mogę zastosować kolor: techniki
Jasne kolory i dużo światła - absolutna delikatność wnętrza

Jasne kolory i dużo światła - absolutna delikatność wnętrza

Jasność zmieniająca neutralność

Nie tak dawno, każdy jasny kolor w wystroju sypialni, w tym mebli, był postrzegany jako coś obcego. Zasadniczo używali spokoju, neutralności i dla wielu ludzi byli po prostu nudnymi kolorami. Jasne ściany, pościel wyjątkowo śnieżnobiały. Wszystko to było tak standardowe i typowe, że bardzo szybko się nudziło.

W rezultacie - prawdziwa rewolucja: przenikanie jasnego fioletu. Stało się to najbardziej postępową, a nawet prowokacyjną decyzją. A jego odcienie mogą być obecne w dekoracja ścienna, tekstylia do okien, tapicerka mebli, narzuty na łóżka, arkusze, inne akcesoria.

Ważne! Fioletowy kolor zrównoważony z bardziej znaną bielą. To tworzy doskonałą harmonię i równowagę. Chociaż dla wielu podobne połączenie jest dość dziwaczne.

Ta decyzja jest wybierana głównie przez młodych ludzi, którzy lubią eksperymenty i odważnie do nich chodzą. Czasami podobną opcję rozważają osoby w średnim wieku, ale najczęściej są to kreatywni ludzie, którzy doskonale wiedzą, jaki to styl.

Dyskretna gra kwiatów lawendy i śliwki tworzy atmosferę przytulności

Dyskretna gra kwiatów lawendy i śliwki tworzy atmosferę przytulności

Jest mało prawdopodobne, że dany projekt zostanie zrealizowany przez osoby, które nie mają absolutnie żadnego doświadczenia w projektowaniu. Trudno będzie zorganizować wszystko organicznie, a wynik będzie nieoczekiwany, delikatnie mówiąc. Jeśli oddasz to wszystko w ręce projektanta, wynik na pewno się podoba.

Dlaczego fioletowy?

Kolor, o którym mowa, jest kombinacja biało-fioletowa nadal dominujący, ponieważ biały odgrywa raczej rolę tła. Zdobądź kolory w wyniku zmieszania dwóch - niebieskiego i czerwonego w różnych proporcjach. Opcje cieni są naprawdę nieograniczone.

Jest to bardzo korzystne dla wykończenia sypialni, a wszystko dlatego, że nastrój pokoju może się różnić od ciemnej, prawie czarnej, do jasny liliowy, który jest trudny do odróżnienia od różowego. W rezultacie sypialnia może być brutalnie męska lub delikatnie dziewicza.

Takie możliwości są bardzo korzystne przy wyborze mebli i akcesoriów. Można zauważyć jeden wspólny odcień, ale nastrój jest inny.

Innym powodem, dla którego fioletowy powinien być preferowany, jest wiele odcieni:

 1. Fuksja.
 2. Śliwka.
 3. Liliowy - ciemny i jasny.
 4. Lawenda.
 5. Bakłażan.
 6. Fioletowy.
 7. Violet-niebieski.
 8. Violet-czerwony.

Z natury są bardzo różne, co pomaga wypełnić pokój nastrojem, jakiego potrzebuje gospodarz.

Jeśli podejmiesz projekt sypialni z wyjątkową odpowiedzialnością, wynik nie pozostawi nikogo obojętnym

Jeśli podejmiesz projekt sypialni z wyjątkową odpowiedzialnością, wynik nie pozostawi nikogo obojętnym

Ważne! Biało-fioletowa sypialnia pomaga przezwyciężyć nagromadzony stres dnia, uspokaja i dostosowuje się do całkowitego relaksu.

Znaczenie psychologiczne

Nie wtrącaj się także w zrozumienie symboliki koloru, zanim użyjesz go w swojej sypialni. Kolor ten jest opisany jako:

 • Inspirujące.
 • Mądry.
 • Domineering.
 • Szlachetny.
 • Kreatywne.
 • Do pewnego stopnia szorstki.

Był zawsze obecny w stroju królów, kapłanów. Również ten cień jest preferowany przez kreatywnych ludzi. Istnieją dowody na to, że równoważy zasady męskie i żeńskie, czyni je jedną całość. Właśnie dlatego intensywność koloru jest wysoka w sypialni małżeńskiej, zwłaszcza wśród nowożeńców, którzy wciąż są "przyciśnięci" do siebie nawzajem.

Sen"по-королевски"

Sen "w królewski sposób"

Psychologowie jednogłośnie zadeklarować, że fioletowy pomaga zwalczyć rozpacz, depresję, nerwicę, ale nie może tego wszystkiego chcemy pozbyć się przed pójściem do łóżka, odrzucając wszelkie zamieszania na ostatni dzień odpoczynku i spokojny?

Ważne! W odniesieniu do sypialnia dziecięca, następnie należy używać ładnie fioletu. Ponadto, nie trzeba w ten sposób rozróżniać pokoju, jeśli jego właściciel cierpi na alkoholizm, chorobę psychiczną.

Wybór i kombinacja odcieni

Wybierając fioletowy jako jeden z głównych do sypialni, musisz wybrać odpowiedni odcień. Jeśli wszystko jest jasne z bielą i nie trzeba być mądrym, jego towarzysz będzie musiał ciężko pracować. Ważne czynniki:

 1. Wielkość pokoju. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, możesz używać głębokich, bogatych tonów. Dla małe pokoje jest to niedopuszczalne, lepiej miękkie, powściągliwe. Jeśli zignorujesz to i wybierzesz jasny, na przykład fuksja, wtedy pokój będzie niewygodny ze względu na to, że będzie wydawał się jeszcze mniejszy.
 2. Oświetlenie. Im jaśniejszy kolor, tym ciemniejsze kolory mogą być używane. Dotyczy to zarówno naturalnych (z okien), jak i sztuczne oświetlenie. Możesz użyć ciekawej metody: bliżej okna lub źródła światła, aby zastosować ciemniejszy ton, a dalej - jaśniej.
 3. Natura właściciela. Jak pamiętacie, purpura wpływa na psychikę i musisz być z nią ostrożniejszy. W przypadku wrażliwych natur, fiolet jest najbardziej - dostosowuje się do pozytywu, energetyzuje. A dla pewnych siebie i potężnych opcji jest znacznie więcej.

Jeśli chodzi o połączenie, nadal w naszym wariancie biały przeważa w ilości. Ale jest mało prawdopodobne, aby był w stanie zgasić jasność purpury.

Ważne! Połączenie, które wybraliśmy, jest już uważane za klasyczne. Jeden ton - czysty, neutralny - może uwydatnić głębię sąsiedniego koloru.

Pomysły na projekt

Jeśli zdecydujesz się użyć tonów fioletu, możesz wybrać kilka oryginalnych opcji:

 1. Lilac tapety. Nie powinny być monotonne, nawet wielobarwne lub z oryginalnym reliefem, dozwolone są ozdoby. Obecnie projektanci są szczególnie popularni w kolekcjach z motywami etnicznymi w kolorze bzu.
 2. Użyj na przeciwległej ścianie powierzchnie lustrzane. Tak więc możliwe jest zaoszczędzenie światła, powiększenie pomieszczenia, uczynienie go powietrznym, lekkim.
 3. Fototapeta, wykonywane w retrospekcji tonu docelowego. W tym przypadku dozwolone są zarówno naturalne krajobrazy, jak i abstrakcje. Lepiej więc ozdobić tylko jedną ścianę - stanie się prawdziwym "chipem" pokoju.
 4. Gra kontrastów w tym samym spektrum. Wygląda bardzo oryginalnie. A jeśli połączysz je na jednej ścianie, będzie to szybkie i przyjemne, pokój natychmiast wypełni się pozytywem.

Gdzie indziej mogę zastosować kolor: podstawowe techniki

Skąd, w jaki sposób iw jakiej objętości będzie używany kolor fioletowy, zależy od ogólnego wrażenia pomieszczenia. Rozważ opcje.

Ściany

Malowanie, wklejanie, stiuk w tym przypadku - złożony, ryzykowny, cienki odbiór. Aby z powodzeniem wybrać ton, należy złapać nastrój pomieszczenia. Jeśli wybrana jest ta metoda, wybierz jasne, delikatne dźwięki. Nie powinni "miażdżyć".

Pozwól sobie spać w przewiewnych i jasnych odcieniach fioletu

Pozwól sobie spać w przewiewnych i jasnych odcieniach fioletu

Rada! W nowoczesne projekty widać ciemne wykończenie, ale jest to bardziej hołd dla mody i stylu, w takiej sypialni nie będzie wygodne. Oczywiście, niezależnie od wybranej opcji, nie jest konieczne jej monochromatyczne, konieczne jest rozcieńczenie. Radzimy zrobić to dokładnie na biało - abyś mógł przynieść więcej światła.

Białe meble wprowadzają poprawki i nadają pomieszczeniu szczególny urok

Białe meble wprowadzają poprawki i nadają pomieszczeniu szczególny urok

Accent

Ta decyzja jest uważana za najkorzystniejszą, ponieważ jeśli coś nie podoba się ostatecznemu rezultatowi, zmiana nie będzie trudna. Czego nie można powiedzieć o zabarwionych lub przyklejonych ścianach. Recepcja z akcentami pozwoli przekształcić pokój w bardziej tajemniczy, zaciszny, intymny.

Takimi akcentami mogą być:

 1. Meble, jego tapicerka. W tym przypadku ton powinien być nasycony, może być jasna tekstura, ornamenty. Ponadto jest to praktyczne, ponieważ, na przykład, bakłażan lub śliwka zanieczyszczone czasami wolniej niż jakikolwiek jaśniejszy dźwięk.
 2. Łóżko, to stoi w centrum. Szczególnie jasny wygląda, jeśli ściany są udekorowane na biało. Ona zwraca się do siebie i, jakby, wyjaśnia, do czego ten pokój jest przeznaczony.
 3. Panel na ścianie, i może zajmować prawie całą swoją powierzchnię. To prawda, tylko jedna, ponieważ istota akcentu, niezależnie od jego rodzaju, nie zmienia się.
 4. Malarstwo artystyczne na ścianie lub meblach.

Biały

Z rozmysłem nie poświęciliśmy mu zbyt wiele uwagi, ponieważ ten kolor łatwo mieści się w fioletowym stylu. Optymalnym rozwiązaniem jest użycie meble i częściowo dekoracja ścienna w tym kolorze. Chociaż mogą występować różnice w gęstszym, kontrastowym splocie dwóch towarzyszy.

Wniosek

Wielu uważa, że ​​takie białe i fioletowe kombinacje nie nadają się do sypialni. Widzą ją jako zimną, nieprzyjazną. W rzeczywistości główną rolę odgrywają odcienie, które mogą uczynić pokój naprawdę atrakcyjnym i odpychającym.

Biało-fioletowa sypialnia: projektanci porad na harmonijne połączenie odcieni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

80 − 73 =