Eleganckie, lekko wyalienowane i fajne klasyczne tło jest po prostu idealne dla awangardowych akcesoriów, takich jak dwa żyrandole

Eleganckie, lekko wyalienowane i fajne klasyczne tło idealnie nadaje się do takich awangardowych akcesoriów, jak te dwa żyrandole

Czasy, kiedy ludzie spali na wilgotnej ziemi lub skórach martwych zwierząt, a jedynym źródłem ich iluminacji był ogień z ognia, dawno temu przeszedł w przeszłość. Dziś każdy ma możliwość wyposażyć swoje własne miejsce do odpoczynku i relaksu, jak mu się podoba. I sufit żyrandol w tym przypadku działa nie tylko jako urządzenie oświetleniowe, ale służy również jako kluczowy element wystroju.

Oprócz dobrze znanej reguły rozmiaru (duże żyrandole w przypadku dużych pomieszczeń, zwartych - dla małych), istnieje wiele aspektów, które również nie zostaną pominięte. Chodzi o te, które zostaną omówione w tym artykule.

Luksusowy biały żyrandol

Luksusowy biały żyrandol

 

Żyrandole oferowane przez nowoczesny rynek urządzeń oświetleniowych swoim klientom można podzielić na dwie główne grupy - podwieszane i sufitowe.

 1. Zawieszony mocowane do sufitu specjalnym mocowaniem za pomocą łańcuchów lub kabli. Z reguły mają one wystarczająco duże wymiary liniowe, co jest przyczyną ich niskiego popytu małe sypialnie.
 2. Pułap są przymocowane bezpośrednio do sufitu. Kompaktowe wymiary w połączeniu z bogatym wyborem kształtów sprawiły, że są one bardzo popularne wśród właścicieli sypialni różnych typów.
Wersja podwieszana z motywami spiralnymi

Wersja podwieszana z motywami spiralnymi

Do notatki! Wybór żyrandola nie jest tak prostą procedurą, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Bądź ostrożny!

Świecznik z wentylatorem w jasnej sypialni

Świecznik z wentylatorem w jasnej sypialni

Dalej możesz zapoznać się z codzienną radą od profesjonalnych projektantów.

Sufitowe żyrandole do sypialni: stosujemy styl we wnętrzu

Sypialnia nie jest miejscem, w którym musi panować chaos i brak jedności. Jego głównym zadaniem jest bycie miejscem, w którym osoba może całkowicie odpocząć i odrzucić wszystkie swoje obawy. Przed wyborem żyrandola należy przede wszystkim zdecydować o jego stylu.

Zgadzam się, zamiatanie żyrandola z setkami "visyulek" kryształu jest mało prawdopodobne, aby były odpowiednie w nowoczesna mała sypialnia, utrzymany w minimalistycznym stylu i płaski Lampa LED w luksusowej sypialni, stylizowanej na dawne czasy, będzie wyglądać dziwnie, niewłaściwie.

Wnętrze w nowoczesnym stylu

Wnętrze w nowoczesnym stylu

Kute żyrandol w sypialni w eleganckim szyku

Kute żyrandol w sypialni w stylu shebbie-chic

Rada! Do sypialni w stylu retro, abażurów z tkaniną lub plafony, przypomina kształt bułeczek. W pomieszczeniach wykonanych w styl hi-tech lub nowoczesny, Mocne oprawy będą bardziej odpowiednie bez żadnych ekscesów i elementów dekoracyjnych. Eleganckie żyrandole z mnóstwem loków doskonale się dopasowują klasyczne wnętrze.

Żyrandole do sypialni: przegląd nowoczesnych i oryginalnych modeli we wnętrzu

Niezwykła, nieco fantastyczna realizacja

Fani stylu orientalnego wykorzystają na przykład żyrandol w formie papierowej latarni z odpowiednim kolorytem: wzory w postaci tradycyjnych wiśniowych gałązek, smoków, hieroglifów itp. Zwolennicy wiejskich motywów będą lubić masywne kute okucia lub żyrandole na drewnianej podstawie.

Uniwersalne rozwiązanie, harmonijnie wtapiające się w niemal każdy wzór, będą to żyrandole z motywami roślinnymi. Najważniejsze jest, aby móc harmonijnie połączyć swoją kolorystykę z ogólnym wystrojem sypialni.

Przewiewne puszyste abażury w artystycznej mieszance stylów: industrial i delikatny cheby-chic

Przewiewne puszyste abażury w artystycznej mieszance stylów: industrial i delikatny cheby-chic

Nowoczesny żyrandol w jasnej sypialni

Nowoczesny żyrandol w jasnej sypialni

Rada! Oprawa będzie szczególnie harmonijna we wnętrzu z kilkoma podobnymi detalami. Na przykład, w przypadku żyrandola w stylu wiejskim idealnym uzupełnieniem będzie okładka z wikliny stolik nocny lub toaletka.

Projektowanie w duchu przemysłowym

Projektowanie w duchu przemysłowym

Badamy charakterystykę techniczną

Znalazłeś odpowiedni dla ogólnego stylu opcji pokoju i jesteś gotowy do zakupu? Nie spiesz się. Aby później nie żałować swojej decyzji, przed zakupem dokładnie przestudiuj parametry techniczne wybranego modelu, a mianowicie rodzaj używanych lamp:

 • Lampy żarowe da przyjemniejsze ciepłe światło, ale będzie niezwykle energochłonny. Ponadto ich użycie w połączeniu z elementami z tworzywa sztucznego, papieru lub tkaniny może doprowadzić do pożaru.
 • Lampy fluorescencyjne pozwoli zaoszczędzić na kosztach energii, ale przy takim "zimnym" oświetleniu trudno będzie się zrelaksować.
 • Halogen i Światło LED nieco droższe niż ich odpowiedniki, które jednak są kompensowane przez ich ekonomiczne zużycie energii i głębokość spektrum światła.
Żyrandol rzeźbiony w kolorze kości słoniowej. Dla takiego ideału"теплый" свет и оригинально она будет смотреться в индустриальной или ультра-современной обстановке, как на фото, отраженная в зеркале

Dla żyrandola rzeźbiarskiego koloru kości słoniowej, ciepłe światło jest idealne. Będzie wyglądał oryginalnie w industrialnym lub najnowocześniejszym otoczeniu

Awangardowy kształt żyrandola w klasycznej scenerii: starzejący się sufit ze stiukiem, neutralne białe ściany, zestaw parkietów na podłodze

Awangardowa forma żyrandola w klasycznym wnętrzu: starzejący się sufit ze sztukaterią, neutralne białe ściany, zestaw parkietów na podłodze

 • Zużycie energii. W dzisiejszej niestabilnej gospodarce (i ogólnie w ogóle) warto preferować modele ekonomiczne.
 • Liczba i użyteczność funkcji. Obecność zdalnej lampy włączania / wyłączania, możliwość regulacji jasności lub zmiany koloru itp. Będzie wysoce pożądana. Jeśli jednak nie zamierzasz korzystać z niektórych proponowanych funkcji, nie ma sensu przepłacać za nie.
 • Rodzaj kartridża. Główne różnice pomiędzy wkładami to średnica złącza, maksymalna temperatura ogrzewania, materiał do produkcji i maksymalna moc użytej lampy. W związku z tym lepiej jest wybierać modele, aby w razie awarii nie występowały problemy z wymianą.
Światło podwieszane dla kilku źródeł światła. Wybierając te, powinieneś wiedzieć z góry, jaki rodzaj mocowania mają - na pasku lub na haczykach, aby nie pomylić z wyborem rodzaju sufitu w Twoim domu

Światło podwieszane dla kilku źródeł światła. Wybierając takie, z góry dowiaduj się, co przy nich zapinają - na listwie lub na hakach, aby podnieść do rodzaju sufitu w Twoim domu

Bardzo stylowa opcja dla małej sypialni, gdzie łóżka z baldachimem zazwyczaj nie pasują. Tutaj czasza jest zręcznie używana do pięknego zawieszania zawieszenia na siedem lamp

Bardzo stylowa opcja dla małej sypialni - baldachim z siedmiu lamp

Nie zapomnij o ogólnej koncepcji

Aby uzyskać efekt delikatnego dyskretnego oświetlenia, a jednocześnie móc podkreślić różne części pomieszczenia w różnych sytuacjach, wielu projektantów używa kombinacji żyrandola w swoich pracach klamra lub żyrandole i lampki nocne. Zatem wszyscy powinni być w tym samym stylu.

Świecznik i kinkiet - doskonałe połączenie

Świecznik i kinkiet - doskonałe połączenie

Rozproszone, niespójne stylistycznie modele wprowadzą do pomieszczenia chaos i uczucie niedbałości.

Rada! Zakup zestawu (żyrandol + lampa) pozwoli Ci stworzyć zespół wnętrz.

Zawieszenia znajdują się w obwodzie i na przewodzie zasilającym. Wersja na zdjęciu jest dość ciężka, więc jest przymocowana do łańcucha

Zawieszenia znajdują się w obwodzie i na przewodzie zasilającym. Wersja na zdjęciu jest dość ciężka, więc jest przymocowana do łańcucha

Światło i kolor

Przydatny! Żyrandole do sufitu napinanego - Wybór oświetlenia: zasady ogólne, dobieramy lampy, montaż żyrandoli.

Sypialnia w orientalnym nastroju

Sypialnia w orientalnym nastroju

Jednym z modnych rozwiązań dekorowania sypialni jest wyposażenie niektórych jego elementów w lampy LED RGB, zdolne do pracy w kilku trybach kolorystycznych. Jeśli mówimy o żyrandolach, ta opcja jest również znaleziona lub zastąpiona bardziej ekonomiczną - konwencjonalną lampą z kolorowymi odcieniami.

Do notatki! Jednak przy wyborze trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ blask koloru (jak również cienie) może radykalnie zmienić kolor mebli, rzeczy i tapet (nie zawsze na lepsze), a także wpłynąć na ciało właściciela sypialni.

Bardzo duży żyrandol-hoop z wieloma małymi lampami z wkładem E14. Doskonała opcja do wysokiego, zwłaszcza sklepionego sufitu

Bardzo duży żyrandol-hoop z wieloma małymi lampami z wkładem E14. Doskonała opcja do wysokich, zwłaszcza sklepionych sufitów

Jasny różowy żyrandol podkreśla ogólną stylistykę

Jasny różowy żyrandol podkreśla ogólną stylistykę

Latarnia z breloczkiem

Zawieszenie - papierowa latarka

Dla porównania rozważ całą tęczę:

 1. Czerwone odcienie zwiększą ciśnienie i zwiększą pobudliwość nerwową.
 2. Pomarańczowy pobudzi i przyspieszy bicie serca.
 3. Żółty (optymalny kolor dla osoby) zmniejszy obciążenie oczu.
 4. Zielony uspokoi się i pomoże dostroić się we właściwy sposób (czy to praca i relaks).
 5. Błękit jest stworzony specjalnie dla leniwych.
 6. Niebieski działa przygnębiająco i zmniejsza wydajność.
 7. Purpury działają jak bodziec nerwowy.
Niezwykły design żyrandola - z abażurem z tkaniny - akcentuje uwagę

Niezwykły design żyrandola z abażurem z tkaniny

Klasyczna opcja jest zawsze odpowiednia

Klasyczna opcja jest zawsze odpowiednia

Ważne! Prawidłowo dobrany żyrandol do sypialni będzie nie tylko służyć Ci przez wiele lat, ale także pozwoli przez cały ten czas uzyskać pożądany spokój i relaks.

Dlatego nie trzeba się spieszyć, aby kupić. Niewłaściwy wybór gwarantuje, że będziesz musiał powtórzyć wyszukiwanie w krótkim czasie.

Żyrandole do sypialni: przegląd nowoczesnych i oryginalnych modeli we wnętrzu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 6 = 10