V štýle Provence prevažujú mliečne odtiene, materiály z prírodného dreva a kvety v kvetináčoch ako dekorácia

V štýle Provence prevažujú mliečne odtiene, materiály z prírodného dreva a kvety v kvetináčoch ako dekorácia

Vstupná hala v Provensálsky štýl - Moderné, útulné riešenie pre váš domov. Zoznámenie s akýmkoľvek apartmánom alebo domom vždy začína chodba, takže je tak dôležité, aby prvý dojem zostal nezmenený a pozitívne nastavil hostí a členov domácnosti. A najlepšie, ak štýlu vašej chodby bude zdôrazňovať celkovú stylistiku celého bytu, ktorý nebude kontrastovať so zvyškom interiéru.

 • Výhody štýlu Provence na chodbe
 • Možné nevýhody štýlu
 • Hlavné funkcie 
 • Usporiadanie nábytku na chodbe
 • Dekorácia steny
 • Návrh podlahy
 • Strop na chodbe
 • Malé veci a príslušenstvo
Miniatúrny nábytkový set od spoločnosti IKEA

Miniatúrny nábytkový set od spoločnosti IKEA

Štýl Provence - jeden z najobľúbenejších pri vytváraní interiéru kuchyne alebo spálne. Avšak mnohí, ktorí majú v tejto žilke usporiadané útulné obytné miestnosti, zabúdajú na chodbu. Mal by sa však kombinovať v štýle s ostatnými priestormi v dome. V opačnom prípade môže existovať pocit nerovnováhy.

Nie je potrebné pozývať profesionálneho dizajnéra, ktorý by sa zaoberal všetkými jemnosťami vytvorenia takéhoto interiéru na chodbe. Vyzbrojené našimi radami, s určitým úsilím, môžete s tým úspešne zvládnuť!

Organický obraz s mnohými atribútmi francúzskej dediny

Organický štýl s mnohými atribútmi francúzskej dediny

Výhody štýlu Provence na chodbe

Predtým, než sa rozhodnete vytvoriť módnu Provenciu vo svojej chodbe, mali by ste starostlivo zvážiť klady a zápory. Veľa v tejto záležitosti individuálne, ale môžete identifikovať niekoľko pozitívnych a negatívnych charakteristík tohto interiéru.

Začnime s pozitívnymi momentmi:

 1. Po prvé, Provence je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako obnoviť štýly. Koniec koncov, príslušenstvo a interiérové ​​predmety pre neho sú ľahko nájsť v každom príslušnom obchode. Preto môže byť hala v štýle Provence kúpená takmer pripravená.
 2. Po druhé, Provence má príjemnú farebnú paletu. Tu a tebe ružový, a mäkká žltá, a levanduľa, a modrý, a tlmených nazelenalých odtieňov. Tieto farby upokojujú vzhľad a preto vyzerajú skvele v spálni, v kuchyni a samozrejme na chodbe. Pomôžu to ľahšie a táto kvalita, ako je známa, je obzvlášť cenná pre chodbu, v ktorej nie je okno.

Okrem toho, interiér v štýle Provence trvanlivé. Väčšina položiek je vyrobená z dreva, čo má praktické vlastnosti. Okrem toho je tento materiál ekologický.

Možné nevýhody štýlu

Pri rozhodovaní o vytvorení chodby v štýle Provence je však potrebné vziať do úvahy možné negatívne aspekty. Tento štýl je veľmi populárny, a preto sa môže zdať zbitý. Ale väčšina ľudí ešte radšej vytvára spálňu v štýle Provence alebo kuchyne. Preto chodba v štýle Provence bude vyzerať veľmi originálne. Táto jedinečnosť môžete ešte viac zdôrazniť, zriedenie tradičnej Provence s módnymi kontrastnými detailmi, o ktorých budeme diskutovať nižšie.

Snehovo-biela dekorácia s modernými prvkami

Snehovo-biela dekorácia s modernými prvkami

Tip! Avšak s týmto štýlom by ste mali byť opatrní, inak riskujete namiesto rafinovaného interiéru v duchu rustikálneho Francúzska, aby ste znovu vytvorili atmosféru bunkovej batožiny. Preto sa odporúča tento interiér zriediť kontrastnými detailmi.

Množstvo čerstvých kvetov charakterizuje zvolený štýl

Množstvo čerstvých kvetov charakterizuje zvolený štýl

Hlavné črty štýlu Provence

Štýl Provence je štýl, ktorý je možno najjednoduchšie odlíšiť od ostatných. Jedinou nuansou je, že sa s ňou ľahko zamieňa country style, Avšak tieto oblasti myslenia dizajnu sú tak podobné, že len profesionál môže vidieť rozdiel medzi nimi.

Tipy a charakteristiky návrhu:
 1. Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody

  Pastelová paleta farieb (uprednostňujú mäkké ružové, tmavo žlté, svetlo modré, béžová, smotana, biele kvety atď.).

 2. Prevaha prírodných materiálov (najmä dreva).
 3. Láska za vzory kvetov (môžu byť na čokoľvek - od krabičiek pre rôzne drobnosti až po obrázky vyryté na topánku).
 4. Prítomnosť vekových vecí;
 5. Prevaha textílií z prírodných tkanín: bavlna, bavlna atď.

Vytvára akýkoľvek štýl interiéru, musíte premýšľať tým najmenším detailom. Zvážte preto vlastnosti zdobenia stropu, podlahy a stien zvlášť.

Usporiadanie nábytku na chodbe v štýle Provence

Nábytok na chodbe v štýle Provence by mal byť starostlivo vybraný. V dôsledku toho by ste mali získať prakticky bezvadnú a vzdušnú miestnosť. Preto by nemala byť nahromadená s objektmi. Na chodbe by nemalo byť nič nadbytočné. Dolu s ťažkopádne skrine a obrubníky!

Je to jasné, bez skriňa na chodbe neriadiť. Z tohto dôvodu sa pokúste do nej umiestniť čo najlepšie do vnútorného priestoru miestnosti. Ak chcete urobiť, použite šatník na chodbe v štýle Provence bielej farby alebo rovnaký odtieň ako zvyšok interiéru. To dosiahne účinok vzdušnosti.

Minimálne množstvo nábytku bude vhodné vidieť v malom priestore

V malej miestnosti je vhodné mať minimálne množstvo nábytku

Tip! použitie závesy na chodbe v štýle Provence - nahradia vám objemné skrinky a budú vhodné na skladovanie sezónnych odevov, ktoré neustále používate.

Nepoškodzujte interiér chodby malá zásuvková skrinka a úložný priestor pre topánky. Dobre umiestnené zrkadlo môže vytvoriť zázraky s rozmermi, dokonca aj malou chodbou - bude to vizuálne rozšíriť miestnosť. Preto je lepšie vybrať modely s rámy z tepaného železa s vzormi, ktoré bezproblémovo zapadajú do interiéru Provenca.

vymenovanie fotografie cena
Polica pre klobúky Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 4 499 ₽
Kúpiť teraz
"Vysoký" police pre topánky Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 1 999 ₽
Kúpiť teraz
Lavička s policou na topánky Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 5 499 ₽
Kúpiť teraz
Modul úložného priestoru pre obuv Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 6 999 ₽
Kúpiť teraz
Záves s priestorom na uloženie vrchného oblečenia a topánok Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 3 999 ₽
Kúpiť teraz
Lavička s policou na topánky z masívneho dreva v bielom Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 4 999 ₽
Kúpiť teraz
Kancelária / skriňa. Pohodlný kus nábytku, s ktorým sú topánky vždy po ruke, ale nie v dohľade Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 6 999 ₽
Kúpiť teraz
Záves z masívneho dreva poskytne ideálny poriadok na chodbe Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 3 299 ₽
Kúpiť teraz
Kancelária s troma oddeleniami nevyužíva veľa priestoru na chodbe Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 7 999 ₽
Kúpiť teraz
Kované polica na topánky, ktorá bude obsahovať až osem párov Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody 999 ₽
Kúpiť teraz

Dekorácia steny

Tu stojí za to držať hlavné pravidlo dizajnu: vizuálne rozšíriť miestnosť by ste mali používať svetlé farby a naopak. Samozrejme, pre chodbu, ktorá je bez prirodzeného svetla, budú privítané svetlé farby, ktoré sú typické pre štýl Provence. To je dôležité vzhľadom na realitu moderného malé byty. Koridory v nich sú často neoprávnene úzke. A môžu byť vizuálne zväčšené pomocou svetlých farieb.

Príjemné modré odtiene v kombinácii s bielou charakterizujú Provence

Príjemné modré odtiene v kombinácii s bielym v štýle Provence

Myšlienka! Skvelou alternatívou k tapetám môže byť maľovanie stien alebo výber tapety na maľovanie. V tomto prípade dosiahnete jedinečný odtieň.

Avšak, ak ste kreatívni a nebojte sa experimentov, prečo nie kombinovať tapety rôznych textúr a kresieb? Napríklad určité časti steny môžu byť identifikované pomocou svetlejšieho tapety v kvete. Toto je v poslednej dobe veľmi módny trend.

Štýlový obraz dedinského domu

Štýlový obraz dedinského domu

Môžete tiež hrať s textúrou tapety. Nemusia byť nevyhnutne hladké, ale môžu mať konvexné vzory, napríklad volumetrické farby.

Ďalším módnym trendom, ktorého použitie bude iba zdôrazňovať zvolený štýl, - dekorácia spodnej časti stien panelmi alebo doskami. Najmä štýl Provence je vhodný dosky, maľované v bielej alebo prírodnej farby.

Prevaha prirodzených tkanín a dokončovacích materiálov

Prevaha prirodzených tkanín a dokončovacích materiálov

Návrh podlahy

Ak chcete znovu vytvoriť štýl Provence v najviac organickom spôsobe, venujte osobitnú pozornosť podlahe. Preto je vhodné ako linoleum, a parkety alebo laminát. Hlavná vec - pokryť najviac ako prirodzený strom.

Tip! Štýl Provence naozaj nerozumie takýmto riešeniam na podlahe, napríklad laminát a linoleum. Avšak, vzhľadom na súčasnú realitu, môžete ísť na niektoré slobody a dovoliť si takéto krytie. Iba by to malo vyzerať maximálne prirodzene. K dnešnému dňu si môžete kúpiť laminát, ktorý vo vzhľade nie je nižší ako parketová podlaha.

Parkety z prírodného dreva - jeden z povinných prvkov pre dizajn daného štýlu

Parkety z prírodného dreva - jeden z povinných prvkov pre dizajn daného štýlu

Zvláštny lesk vášho vestibulu získa, ak použijete povlak s účinkom umelo starého materiálu. Avšak s touto technikou by ste mali byť opatrní, aby nemali pocit nedbalosti. Veľmi ekologicky to bude vyzerať a dlaždice na chodbe. Tento materiál je ideálny pre obnovenie štýlu Provence.

Pôvodný efekt, ktorý dosiahnete pri prehliadaní chodby keramické dlaždice s účinkom starnutia.

Malo by sa však pamätať na to, že ide o krehký a studený materiál, takže môžu dokončiť práh. Týmto spôsobom určíte miesto pre topánky.

Tip! Ak si niečo nie ste istí, je lepšie, aby ste sa obmedzili na obvyklú obálku, inak riskujete, že vyberiete nepríjemné možnosti a zmiešate štylistiku.

Veľké keramické dlaždice zdobia podlahu v chate

Veľké keramické dlaždice zdobia podlahu v chate

Chodba môže zostať bez koberec. Avšak v tomto prípade sa vyžaduje špeciálna požiadavka na kvalitu povlaku, pretože všetky jeho chyby budú viditeľné.

Tip! Ak chcete, aby chodba bola útulnejšia a teplá, pomôže to malý koberec. Vyberte nekompaktné modely s malou hromadou. Príliš dlhá hromada zhromaždí príliš veľa prachu.

Teplá podlaha prírodných materiálov nevyžaduje podlahové koberce

Teplá podlaha prírodných materiálov nevyžaduje koberce

Strop na chodbe

So zreteľom na stropu, všetko je tu jednoduchšie. Môžete použiť bežné možnosti. Je však lepšie uprednostňovať matné stropy a ponechávajú lesklé možnosti očakávania pre viac oslnivé interiéry.

Ak sa nechcete obmedziť na štandardné klasické riešenia, zvážte teraz módnu verziu s ozdobné trámy. Môžete tiež použiť stropné dekorácie s drevenými doskami. Ide však o zbytočne namáhavú alternatívu.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať luster. Malo by to byť jednoduché: štýl Provence nepripúšťa pôvab a všetky druhy potrieb. Dávajte pozor na lustre s kované prvky a vzory. Zvlášť dobré, ak sa skombinujú s podobnými detailmi na zrkadle. Nie je to zlé, ak doplníte steny centrálneho osvetlenia alebo stolovú lampu. Ten môže byť umiestnený na zásuvke.

Tip! Dávajte pozor na drevené stropy. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, mali by ste sa obmedziť na použitie drevených dosiek na stenách, inak sa miestnosť podobá chata alebo kúpeľ.

Zaujímavá štruktúra stropu priťahuje pozornosť

Štýlový provinčný elegantný

Vstupná hala v štýle Provence: trivia a doplnky

Konštrukcia haly v štýle Provence, ako žiadna iná, nepozná prítomnosť najrôznejších drobností, ktoré dokážu premeniť aj najkvalitnejší interiér. Pri usporiadaní interiéru a jeho pohodlí Vám tieto pekné detaily pomôžu:

 1. boxy na uloženie malých vecí;
 2. dekoračné vankúše, rozptýlené chodníka alebo pohovka;
 3. zrkadlá so vzorovanými rámami;
 4. zásuvkové skrine so starými perami atď.
 5. rôzne vložky z vitráže, epoxidovej živice a iných prírodných materiálov.

Môžete dať svojej chodbe určitú dedinskú šikovnosť a dať na podlahu veľkú váhu s kvetmi. Zvláštna pozornosť by sa však mala venovať jeho polohe. Je potrebné ju dať tak, aby nezasahovala do sviečok a obuvi.

Tip! Rozmýšľajte o výzdobe vchodu a interiérové ​​dvere. Zdobia ich zámerne jednoduchými vencami hrubých konárov. Pre nich, v závislosti na sezóne, môžete ľahko pripojiť kvety, bobule alebo ovocie. A aký bude fantázie, ktoré budete mať na nový rok!

V poslednej dobe je v móde kombinovať rôzne štýly vo vnútri, vytvárať eklektizmus. A interiér v štýle Provence sa dá úspešne rozriešiť prvkami iných smerov, aby sa zdôraznil súčasný výzdobu. Takže Provence je perfektne kombinovaný s riešeniami, ako sú rustikálne, elegantný elegantný a krajiny. Môžete použiť a vyzdobiť prvky, ktoré si môžete požičať loft style. V každom prípade, ak ste sa rozhodli pre takýto experiment, mali by ste starostlivo premyslieť všetko, inak riskujete rozbitnosť celého dizajnu.

Príslušné príslušenstvo pomôže obnoviť zvolený štýl

Príslušenstvo zdôrazňuje zvolený štýl

Vstupné haly v štýle Provence sú zaujímavým a relevantným riešením. Avšak povinnosť dodržiavať priľahlé štýly v interiéri iných miestností. V opačnom prípade vás ani vaši hostia nebudú zapôsobení na jednotu priestoru a rozdiely v štýloch prerušia vaše oči. Preto premýšľajte nad vnútorným dizajnom chodby v rovnakom štýle ako s ostatnými miestnosťami.

Hall v štýle Provence: ako si vybrať správny nábytok pre chodbu a všetky tajomstvá francúzskej pohody

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 4