Stylowa łazienka w ciemnych kolorach

Stylowa łazienka w ciemnych kolorach

Loft we wnętrzu Jest to jeden z najbardziej uderzających przykładów fenomenalnego zjawiska w dziedzinie wzornictwa. Pojawienie się stylu przypominającego pokój przemysłowy, warsztat fabryczny lub magazyn, na przykład w oryginalnej restauracji, nie wywołuje pytań. To zupełnie co innego, gdy celowo szorstka dekoracja w połączeniu z elegancją górnego świata jest używana do stworzenia domowej atmosfery. To, co podbija tak sprzeczny kierunek i jak skutecznie go wcielać w to łazienka?

  • Cechy stylu
  • Kolory i wykończenia
  • Cegła i beton w mieszkaniu
  • Kto podejdzie do strychu?
Lampy Edison we wnętrzu

Lampy Edison we wnętrzu

Cechy stylu

  • Loft (w języku angielskim oznacza to "Poddasze") - Kierunek powstał na początku ubiegłego wieku w Ameryce, kiedy wynajem w Nowym Jorku nie był dostępny dla wolnych artystów. Tak więc właściciele opuszczonych fabryk podjęli próbę wynajęcia najwyższego piętra na stały pobyt dla wszystkich chętnych.

Charakterystyczna sytuacja w postaci przestronnych pokoi z wysokimi sufitami przyciągała artystów i rzeźbiarzy, którzy nie potrzebowali wygodnego wystroju. Dodanie kilku mebli do mieszkania betonowe ściany wyglądał niezwykle niejednoznacznie. To ten kontrast jest cechą charakterystyczną styl loft.

Łazienka z dwoma umywalkami

Łazienka z dwoma umywalkami

Dekorując wnętrze, powstaje styl pomieszczeń niemieszkalnych ze względu na szorstkie wykończenie z dodatkiem drogiej instalacji hydraulicznej dla kontrastu. Łazienka w stylu loftu - jest to bardzo powszechne rozwiązanie, ponieważ prostota dekoracji i minimalna ilość akcesoriów pozwalają na stworzenie przestrzeni przestronnej i praktycznej.

Szorstkie zardzewiałe rury i porcelanowe kanalizacje, starzone murowane z cegły a stylowa lampa wygląda oryginalnie i niecodziennie. Tak śmiała realizacja w domu nie jest odpowiednia dla wszystkich, ale popularność loftu jest niezaprzeczalna.

Przemysłowy styl we wnętrzu

Przemysłowy styl we wnętrzu

Cechy stylu miejskiego:

  1. brak ścian w przestronnych pokojach;
  2. duże okna;
  3. wysokie sufity;
  4. połączenie drogich wykwintnych elementów dekoracyjnych z szorstkim wykończeniem.
Niezwykłe umywalki w łazience

Niezwykłe umywalki w łazience

Głównymi zaletami stylu są prostota implementacji. Nie trzeba ukrywać rur, podgrzewaczy wody ani kolumny gazu w specjalnej szafce. W końcu te jednostki są "głównymi aktorami" stylu. Trzeba tylko odpowiednio je pokonać, pomalować na jasne kolory lub wybrać odpowiednie techniki projektowania.

Rada! Nie zaśmiecaj łazienki ogromną ilością akcesoria, Loft nie toleruje nadmiaru przedmiotów we wnętrzu. Lustro zawieszone Lampa Edison, plakat na ścianie i kilka ręczników uzupełni pokój.

Kolory i wykończenia

Paleta kolorów Poddasze nie ma restrykcyjnych ograniczeń ani ustalonych zasad. Wnętrze może być urządzone w jasnych i ciemnych kolorach. Ze względu na wystarczającą powierzchnię ciemnych kolorów, dodanych w małych proporcjach, tylko wzmocni atmosferę i będzie wyglądać całkiem korzystnie. Nie zaleca się używania zbyt jasnych tonów lub egzotycznych kolorów, które będą niezgodne ze wspólnym stylem.

Rada! Z reguły centralna kompozycja staje się ceglaną ścianą. Możesz uzupełnić zdjęcie za pomocą płytki lustrzane, tynk ozdobny lub okruchy kamienia.

Kamyki na podłodze w łazience wyglądają ładnie i stylowo

Kamyki na podłodze w łazience wyglądają imponująco i stylowo

Wykończenie sufitu powinno stworzyć iluzję jego nieobecności. Oznacza to, że pomieszczenia bez granic będą całkowicie zgodne z duchem przemysłowego wnętrza. Dlatego im prostsze, tym lepiej.

Rada! Prosta farba jasnych odcieni bez skomplikowanych projektów powieszenia będzie optymalna. Preferowana jest biała.

montażu podłóg bardziej interesujący design - lakierowanej płyty o chropowatej fakturze, płytki z dyskretnym matowym wykończeniu lub betonowej podłodze wylana na specjalne okazje. Oświetlenie powinno stworzyć iluzję naturalnego światła dziennego. Dlatego światła punktowe i ukryte lampy pomoże rozwiązać problem niewystarczającej liczby okien.

Jasny pomarańczowy kolor nadaje się do przemysłowego stylu

Jasny pomarańczowy kolor nadaje się do przemysłowego stylu

Wybierając kanalizację, warto dać pierwszeństwo najnowszym modelom, które różnią się ostrością i prostotą form. Różne projekty z dużą ilością szczegółów lub złożonymi wzorami będą nie na miejscu. Ulubione nadal pozostają zawieszone miski toaletowe, szklane kabiny prysznicowe i owalne kąpiele.

Pomysł! Bardzo harmonijny wygląd szklana przegroda zainstalowana pomiędzy toaletą a prysznicem. To rozwiązanie wygląda stylowo i pozwala nie wydawać pieniędzy na kabinę lub łazienkę.

Zlew może być nie tylko z płytek, ale także ze stali lub drewna, a nawet betonu - to zdecydowanie nietypowe rozwiązanie w duchu stylistyki produkcji.

Białe ceglane ściany połączone ze szkłem w łazience

Białe ceglane ściany połączone ze szkłem w łazience

Rada! Dekorowanie podczas tworzenia stylu loftu odgrywa bardzo ważną rolę: dzięki materiałom powstaje szyk surowej atmosfery. Im prostsze i brutalne wnętrze, tym bardziej efektywny staje się kontrast.

Cegła i beton w mieszkaniu

Mur z cegły zamiast dekoracji wnętrz pomieszczenia stało się tak popularne, że jest używane w różnych stylach łazienki i salonu, a czasem nawet w sypialni. Jeśli w łazience zastosowano naturalną cegłę, jej filary należy poddać specjalnej impregnacji, aby wilgoć nie wpłynęła na wygląd grzyba. Bardziej dogodnym rozwiązaniem jest stylizowana cegła z płytkami ceramicznymi lub lustrzanymi.

Betonowe ściany w przestronnej łazience

Betonowe ściany w przestronnej łazience

Ceglane wykończenie jest bardzo powszechne w industrialnym stylu

Ceglane wykończenie jest bardzo powszechne w industrialnym stylu

Obecność powierzchni betonowych nie jest obowiązkowa, ale wygląda bardzo brutalnie, zgodnie z kierunkiem miejskim. Zaleca się stosowanie jastrychu cementowego z dala od ciężkich instalacji hydraulicznych, dzięki czemu mała działka jest ozdobą.

Rada! Udekoruj powierzchnię farbą lub Technologia 3D nadal nie warto, bo niepowtarzalna faktura i kolor same w sobie są stylizowanymi budynkami niemieszkalnymi.

Kto podejdzie do strychu?

Dzisiaj stworzenie niemal każdego stylu we wnętrzu nie wymaga ścisłego przestrzegania wszystkich zasad. Większość z nich cieszy się dodatkiem do oryginalnych pomysłów lub kombinacji kilku prądów. Dlatego w takich kwestiach, jak paleta kolorów, wybór akcesoriów i tekstyliów, manifestacja różnych pomysłów jest mile widziany. Jednak naruszenie fundamentów, właściwości nieuchronnie doprowadzi do zniszczenia ogólnego projektu projektu.

Ważne! Brak okien w łazience lub toalecie w połączeniu z niewielką powierzchnią, jak to często bywa w przypadku oddzielnych apartamentów łazienkowych, nie nadaje się do tego stylu. Pudełko o metrze na metr, zaprojektowane w stylu loftu, będzie wyglądać bardziej jak ponury minimalizm.

Niezwykły zlew z opon

Niezwykły zlew z opon

Łukowaty sufit ceglany w łazience

Łukowaty sufit ceglany w łazience

Zwykle poddasze ludzie wybierają bardziej nowoczesne poglądy, wolne od stereotypów. Dowodem tego jest wygląd otwartej łazienki bez drzwi i ścian obok sypialni. Modny trend jest szczególnie popularny wśród młodych par i osób samotnych, a także osób kreatywnych.

Mała łazienka w stylowej dekoracji

Mała łazienka w stylowej dekoracji

W niektórych przypadkach ci, którzy nie planują wykorzystać imponującego budżetu do naprawy łazienki, mogą wybrać styl loftowy. Minimalna liczba akcesoriów, dostępne materiały wykończeniowe wyglądają bardzo atrakcyjnie finansowo. Odtworzenie stylistyki wymaga jednak specjalnej wiedzy, aby wnętrze okazało się być w duchu kierunku przemysłowego, a nie zestawu przypadkowych elementów. Dobry projektant będzie w stanie realizować odważne decyzje, kompensując brak niezbędnej przestrzeni i tworząc nawet poddasze mała łazienka.

Rada! Przed podjęciem decyzji projekt łazienki w stylu loftu spróbuj spędzić trochę czasu w pokoju urządzonym w tym kierunku. Musisz mieć pewność, że niezwykła atmosfera nie powoduje odrzucenia i czujesz się w niej komfortowo.

Drewniana dekoracja ścienna w stylu industrialnym

Drewniana dekoracja ścienna w stylu industrialnym

Duża jasna łazienka pod dachem

Duża jasna łazienka pod dachem

Funkcjonalna urbanistyka: ponad 60 pomysłów na styl loftowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3