Północny minimalizm: ponad 60 stylowe wnętrza łazienki w skandynawskim stylu | freepvpgame.com

Północny minimalizm: ponad 60 stylowe wnętrza łazienki w skandynawskim stylu

Małe drewniane rozszerzenie wygląda świetnie we wnętrzu

Małe drewniane rozszerzenie wygląda świetnie we wnętrzu

Czysta i jasna przestrzeń, błyszcząca od bieli, jest idealnym rozwiązaniem dla projekt łazienki. Dlatego zainteresowanie Skandynawski styl, pozwalając połączyć wygodę i praktyczność, jest nadal istotna. Jak wdrożyć taki projekt i co jest na to wymagane?

Spis treści:

  • Materiały wykończeniowe
  • Hydraulika i meble
  • Wystrój i akcesoria
Projekt jest ozdobiony uroczymi drewnianymi niszami

Projekt podkreślają stylowe drewniane nisze

Materiały wykończeniowe

Jedna z głównych funkcji Skandynawski styl to dostępność przestronnego pokoju, w którym planowane są znaczące zmiany. Minimalna ilość elementów mebli i akcesoriów pozwala uzyskać charakterystyczną stylistykę. Ale nie rezygnuj ze swoich preferencji, jeśli powierzchnia łazienki jest daleka od wymaganej wielkości. Przecież ścisłe przestrzeganie wszystkich zasad nie jest konieczne, nawet właściwe będzie wprowadzenie pewnych elementów stylu północnego.

Przestronna łazienka z trójkątnym dachem

Przestronna łazienka z trójkątnym dachem

Materiały wykończeniowe powinny mieć niemal największą uwagę, ponieważ nadają wnętrzu indywidualny charakter i atmosferę. Podano specjalne miejsce w projektowaniu krajów skandynawskich drewno, bez którego nie ma jednego wnętrza. Ponieważ cechy klimatu w łazience nie pozwalają na użycie drewna w dużych ilościach, powinien on odgrywać dodatkową rolę. Do tych celów są doskonałe szafki, stolik nocny lub stół.

Rada! Przy dużej wilgotności i małych wymiarach pomieszczenia lepiej wybrać laminowana płyta wiórowa.

Łazienka w czerwonych kolorach

Łazienka w czerwonych kolorach

Sześciokątne kafelki tworzą piękny akcent

Sześciokątne kafelki tworzą spektakularny akcent

Najbardziej praktycznym materiałem jest dachówka, zwłaszcza, że ​​ogromny wybór pozwala wybrać dowolną teksturę i wygląd. Doskonałe wyglądają sześciokątne płytki jasnych kolorów w połączeniu z ciemna podłoga. A drewno dachówka - to cudowna imitacja, pomagająca stworzyć niezbędną otoczkę, bez poświęcania praktyczności.

Mimo ogromnego wyboru kolorów, wzory i tekstury, Warto pamiętać, że filozofia stylu skandynawskiego zakłada pewną powściągliwość i rygor w projekcie.

Mała, ale przytulna łazienka

Mała, ale przytulna łazienka

Rada! Jeśli łazienka nie jest wystarczająco przestronna do realizacji stylu skandynawskiego można zrezygnować z łazienki, pozostawiając tylko kabina prysznicowa. Jego szklana powierzchnia wygląda stylowo, nowocześnie i pozwala zaoszczędzić każdy centymetr powierzchni.

Hydraulika i meble

Wybierając elementy wnętrza, należy postępować zgodnie z ogólną koncepcją, ponieważ każdy element pomaga w tworzeniu niezbędnej stylistyki. Główną zasadą stylu skandynawskiego jest minimalna ilość mebli, która wyróżnia się prostotą i ergonomią.

Do sytuacji w łazience będziesz potrzebował:

  1. Kąpiel. W tym stylu najczęściej używa się prysznica, ale wanna może z łatwością znaleźć swoje miejsce. Elegancki wygląd owalny, zagłębiony w podłogę specjalnie wykonanego cokołu. Kąpiel w stylu SPA - to doskonałe rozwiązanie do przestronnych pokoi.
  2. Miska ustępowa. Najbardziej udaną opcją jest konstrukcja na wisząco, ponieważ taka kompaktowa konstrukcja wygląda na nowoczesną.
  3. Zlew. Pożądane jest pozostać na białym modelu prostej formy, która nie zajmuje dużo miejsca.
  4. Kabina prysznicowa. Jeśli jest wanna, prysznic nie jest konieczny. Ale jeśli chcesz, a możliwości umieszczenia prysznica ze szklaną przegrodą na pewno nie są zbyteczne.
  5. Szafka lub półki. Proste, proste "drzewiaste" struktury bez rzeźbionych elementów.
  6. Miksery. Zaleca się wybieranie modeli ścisłych linii, bez rzeźbionych dźwigów i złoconego rozpylania. Tradycyjne formy, prostota wykonania i dobra ergonomia to wszystko, co niezbędne w skandynawskim stylu.
  7. Taboret lub ławka. Obecność krzesła w łazience nie jest konieczna, ale jeśli taki obiekt jest konieczny, lepiej wybrać proste meble wykonane z drewna, które harmonijnie pasuje do wnętrza.
Miska ustępowa zawieszona wygląda stylowo

Miska ustępowa zawieszona wygląda stylowo

Prosta biała muszla doskonale podkreśla stylistykę

Prosta biała muszla doskonale podkreśla stylistykę

Mały taboret dobrze wygląda obok owalnej wanny

Mały drewniany stołek połączony jest z owalną wanną

Rada! W małej umywalni do przechowywania prania idealnie pasują wbudowane konstrukcje. Ograniczony obszar wymaga szczególnej uwagi w organizacji przestrzeni, ponieważ każda drobiazg musi być prawidłowo umieszczona.

Wystrój i akcesoria

Elementy wystroju skandynawskiego podniebienia wnętrza nie są trudne, szczególnie jeśli weźmie się to pod uwagę pokój jest zdominowany przez biały kolor. Dlatego akcesoria mogą znajdować się w palecie, która pasuje do stylu lub stać się jasnym akcentem. Fani klasycznego zimnego wnętrza powinni trzymać się szarego, jasno niebieski i brązowa skala. A jeśli chcesz urozmaicić wnętrze, możesz dodać trochę jasnego zielonego materiału, lawenda lub kolor piasku.

Kolorowe ręczniki urozmaicają główną paletę

Kolorowe ręczniki urozmaicają główną paletę

Jasna mata jest bardzo odpowiednia

Jasna mata jest odpowiednia w łazience

Z wyjątkiem maty i ręczniki w łazience są konieczne lustro, który jest ważnym szczegółem wnętrza i musi być w pełni zgodny z ogólną ideą. Pożądane jest wybranie lustra prostej formy schludna rama wykonana z drewna lub całkowicie bez ramy. Akcesoria nie powinny być kłopotliwe i pretensjonalne, tylko ścisłe i zwięzłe modele.

Rada! Kosz na śmieci również nie powinien przyciągać uwagi, dlatego odpowiednia jest metalowa obudowa z pedałem.

Lustro w drewnianej czarnej ramie

Lustro w drewnianej czarnej ramie

Projektantom zaleca się dekorowanie łazienki zieleniną, aby lekko ożywić wnętrze. Na białym tle bardzo efektownie wyglądają rośliny domowe. A ponieważ ich lokalizacja jest odpowiednia dla niemal każdego miejsca.

Do notatki! Z reguły kwiaty umieszcza się obok zlewu lub na półce, jeśli roślina jest zwijana. W przypadkach, gdy wanna znajduje się na cokole, garnek z kwiatami pomoże udekorować otaczającą przestrzeń.

Kwiaty doskonale uzupełniają wystrój

Kwiaty doskonale uzupełniają wystrój

Rada! Zwróć uwagę na każdy szczegół: mydelniczki, dozowniki do mydła, szczotki do szklanek, uchwyt na papier powinny być starannie dobrane i harmonijnie połączone z wnętrzem, inaczej styl zostanie zerwany.

Loading...