Montaż ścienny pomalowanych piór

Montaż ścienny pomalowanych piór

Aby dodać mieszkanie lub domową przytulność, warto przemyśleć dekoracyjny wygląd przestrzeni na drobiazgi, na przykład, aby rzemiosło naturalnego materiału własnymi rękami. Takie detale pozwolą stworzyć piękny, ale początkowo "pusty" salon bardziej przytulny, ciepły i wygodny. Piękne rękodzieło wykonane z naturalnych materiałów jest szczególnie niezbędne do wnętrza w stylu eko, ale w każdej innej koncepcji projektu znajduje się miejsce na domowe dekoracje.

Spis treści

 • Drzewo
 • Kamyczki
 • Owoce i nasiona
 • Liście i kwiaty
 • Muszle
 • Pióra
 • Kursy mistrzowskie dotyczące produkcji

Rękodzieło wykonane z naturalnego materiału własnymi rękami: różnorodne materiały

Najczęściej rzemiosła wykonane z materiału naturalnego latem i jesienią, ponieważ w tym czasie można znaleźć wiele przydatnych drobiazgów prawie pod nogami. Jednak niektóre materiały są dostępne o każdej porze roku, więc ani zimna zima, ani wczesna wiosna nie powinny stanowić przeszkody dla kreatywności.

Drzewo

Drewniane rzemiosło zawsze znajdzie godne miejsce we wnętrzu, a w formie mogą być bardzo różne, ponieważ drzewo jest używane w różnych jego odmianach:

 • Prutiki i gałązki - najbardziej dostępny sposób tworzenia ręcznie robionych artykułów. Z nich można wykonywać figury zwierząt, gwiazdki, serca i ogólnie wszelkie formy, co jest bardzo ekscytujące dla dzieci. Suche gałęzie i pałeczki można udekorować ramka na zdjęcie lub lustro, a także narysuj panel, wypełniając je pewną sylwetką. Ciekawy wazon na kwiaty w ekologicznym stylu uzyskuje się z połączonych ze sobą patyków.
Uchwyt na zdjęcia i pocztówki z oddziałów

Uchwyt na zdjęcia i pocztówki z oddziałów

Serce suche drewniane kije

Serce suche drewniane kije

Wazon na kwiaty w ekologicznym stylu

Wazon na kwiaty w ekologicznym stylu

 • Rozlane drzewa i "konopie" również mają szeroki zakres kreatywności. Spośród nich można wykonywać większe przedmioty, takie jak zegarki, szkatułki lub stojaki na ołówki. Taka praca wymaga męskich rąk i umiejętności posługiwania się narzędziami, ale kobiety mogą również używać spili do tworzenia ozdobnych ozdób. Podziały małych gałęzi można skleić, tworząc różne rzemiosła. Urocze wisiorki uzyskuje się, wiążąc małe szpikulce na linach z dużą podstawą wokół obwodu. W ten sam sposób konieczne jest sformalizowanie starego lampa podłogowa lub żyrandol.
Panel z kory drzewa

Panel z kory drzewa

Ściana miniaturowa"Домики"

Mur miniaturowy "Domy"

Zawieszone półki z drewnianymi półkami

Zawieszone półki z drewnianymi półkami

Ozdobny napis na talerzach

Ozdobny napis na talerzach

Obserwuj z drzewa

Obserwuj z drzewa

 • Kora i kora brzozy są bardziej złożonymi materiałami pod względem tworzenia arcydzieł. Różne kosze i skrzynie z kory brzozowej są zawsze dziełami sztuki, ale bardzo trudno jest się ich nauczyć. Na korze drzew można tworzyć miniaturowe obrazy uzupełniające "rysunek" skorupy za pomocą odpowiednich detali.

Kamyczki

Z kamieni o różnych kolorach i kształtach uzyskuje się doskonałe rzemiosło. Możesz zrobić wygodną matę, przygotować gorący panel dekoracyjny lub oryginalną statuetkę.

Dekoracyjny panel kamieni

Dekoracyjny panel kamieni

Rada! Najbardziej popularnym wśród kamieni jest kamyk, ponieważ ma płaskie powierzchnie, dzięki czemu bardzo łatwo jest przymocować go do podłoża za pomocą kleju.

Nawet zwykłe pomalowane kamienie wyglądają bardzo jasno i przyjemnie, a jeśli nadal tworzysz z nich kompozycję, dostaniesz niepowtarzalne wnętrze. Niektórzy projektanci używają kamyków do dekoracji pionowych lub poziomych powierzchni w mieszkaniu, na przykład części ścian, kominków i parapetów.

Kamienna dekoracja w ustawieniu stołu

Kamienna dekoracja w ustawieniu stołu

Haczyki na ręczniki

Haczyki na ręczniki

Wystrój wnętrza z kamieni

Wystrój wnętrza z kamieni

Ciekawy pomysł na wystrój

Ciekawy pomysł na wystrój

Owoce i nasiona

Od lekcji z pracy w szkole podstawowej, wszyscy pamiętają dziecięce rzemiosła wykonane z naturalnego materiału, do którego używali szyszek, żołędzi, muszli orzechów, nasion, ziarna kawy i tak dalej. Razem z dziećmi znanymi z wszystkich materiałów możesz stworzyć przyzwoity dodatek dekoracyjny do swojego domu. Częściej z owoców i nasion tworzą miniaturowe figurki lub trójwymiarowe obrazy. Jeśli przywiążesz różne owoce do "bukietu" z suchych gałązek, możesz odpowiednio zastąpić choinkę.

Wazon roślinny

Wazon roślinny

Rada! Wszelkie zebrane materiały naturalne (kamyki, stożki lub drewniane patyczki) powinny zostać wysuszone przed utworzeniem samodzielnie wykonanych arcydzieł. Jeśli części są mokre, żywotność jednostki zostanie znacznie zmniejszona.

Świeczniki z owoców cytrusowych

Świeczniki z owoców cytrusowych

Kwiat roślin strączkowych

Kwiat roślin strączkowych

Liście i kwiaty

Opadłe liście o różnych kolorach i suszonych kwiatach pozwalają tworzyć najjaśniejsze bukiety, kompozycje i ozdobne wianki. Takie jesienne rękodzieło wykonane z naturalnego materiału dobrze łączy się nie ze zwykłymi wazonami, ale z oryginalnymi pojemnikami: arbuzem, kokosem lub dynią. Aby udekorować świąteczny stół, Kompozycje jesienne można uzupełnić tylko świecami, dojrzałymi warzywami i owocami. Liście i mech służą do tworzenia aplikacji, a czasami takie piękno okazuje się, że nie jest grzechem zastąpienie jej obrazem współczesnego artysty.

Zastosowania liści i kwiatów

Zastosowania liści i kwiatów

Zastosowania liści i kwiatów

Zastosowania liści i kwiatów

Skład liści

Skład liści

Aplikacja"Бабочки" из листьев

Aplikacja "Motyle" z liści

Muszle

Kolejnym unikatowym materiałem do tworzenia ręcznie robionych artykułów są muszle. Pojedyncze okazy są same w sobie szczególnie interesujące pod względem dekoracyjnym, a produkty z nich nie pozostawiają nikogo obojętnym. Jeśli masz szczęście wystarczy, aby zebrać kolekcję muszli w morzu, nie zostawiaj ich w torbie, a obecny publicznie, wydając zdjęcie lub zawieszenia w morskim stylu.

Wystrój muszli

Wystrój muszli

Dekoracyjny wieniec z muszli

Dekoracyjny wieniec z muszli

Pociski w złoceniu

Pociski w złoceniu

Skład muszli w formie serca

Skład muszli w formie serca

Ozdoby muszli muszli

Ozdoby muszli muszli

Muszle - dekoracyjna dekoracja świec

Muszle - dekoracyjna dekoracja świec

Łapacz snów

Łapacz snów

Komórka z muszli

Komórka z muszli

Pióra

Pióra są zwykle używane jako komponenty w innych wyrobach rękodzielniczych: wyczuwają ogony, fryzury lub pnie drzew. Ale możesz również użyć ich oddzielnie, jeśli zawiążesz je w małych "bukiety" i umieścić w przezroczystych pojemnikach. Taki wystrój "ptaka" wniesie do wnętrza świeże emocje.

Klosz lampy fontanny

Klosz lampy fontanny

Abażury

Abażury

Wystrój fontanny

Wystrój fontanny

Instalacja piór

Instalacja piór

Lampa podłogowa ozdobiona piórami

Lampa podłogowa ozdobiona piórami

Żyrandole obszyte piórami

Żyrandole obszyte piórami

Kursy mistrzowskie dotyczące produkcji

Łatwo jest zrobić artykuł z materiału naturalnego, ponieważ uczy się go w szkole. Jeśli spróbujesz, możesz stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Poniżej opisujemy szczegóły produkcji pięknych drobiazgów.

Kolorowy panel

Ciekawy panel może być wykonany z różnych naturalnych materiałów. Odpowiednie są dla niego suche liście, słoma, orzechy i suszone kwiaty. Sama fabuła może być absolutnie wszystkim. Panel jest tworzony w następujący sposób:

 1. Najpierw uformuj ramę, która może działać na dryfach o oryginalnych kształtach lub kilku gałązkach, połączonych ze sobą. Panel może być okrągły, w tym przypadku winorośl może działać jako ramka.
 2. Podstawą panelu jest płótno lub zwykły papier. W niektórych przypadkach możesz utworzyć siatkę ze słomy, celowo pozostawiając puste miejsca na obrazie.
 3. Z liści, kwiatów i innych dostępnych naturalnych materiałów można stworzyć kompozycję, a w przypadku podstawy słomy interesujące rozwiązanie polega na splocie elementów w już stworzoną kratownicę.
 4. Ostatnim etapem będzie stworzenie elementów złącznych (z liny lub drutu), dzięki którym panel można zawiesić na ścianie.
Panel z gałęzi i trawy

Panel z gałęzi i trawy

Doniczki z muszli jaj

Miniaturowe garnki wykonane są z muszli, jednak ta praca wymaga dużej dokładności ze względu na kruchość materiału:

 1. Najpierw musisz rozbić surowe jajko i wlać całą zawartość do miski. Krawędzie mogą być wydrążone równomiernie, ale można je pozostawić rozdrobnione.
 2. Następnie rozwiązujemy problem stabilności przyszłego wazonu. Do tych celów należy postawić jaja lub opakowanie z nich. Jeśli nie planujesz używać innych urządzeń, możesz użyć gliny, która wtoczy się w wić i zwiąże dno przyszłego wazonu.
 3. Po zarejestrowaniu kontenera możesz wypełnić go lokatorami. Może pełnić funkcję wazonu, w którym stoją małe dzikie kwiaty w wodzie, oraz doniczkę, w której można sadzić rośliny zielone, mchy lub małe sukulenty.
Garnki skorupki

Garnki skorupki

Rada! Oprócz doniczek z muszli otrzymujemy doskonałe świeczniki. Wszelkie rzemiosła z muszli będą odpowiednie podczas Świąt Wielkanocnych.

Świecznik wykonany z pnia

Aby zrobić świecznik z małej konopi lub ciętego, musisz wykonać kilka prostych czynności:

 1. Wszelkie elementy drewniane należy wstępnie impregnować, aby uchronić je przed pojawieniem się zgnilizny i szkodników owadzich.
 2. Dalej w środku pnia lub w dowolnym miejscu rdzenia (w zależności od pomysłu) konieczne jest wywiercenie dość szerokiego i płytkiego otworu, do którego zmieści się standardowa płaska świeca. Jeśli nie masz umiejętności posługiwania się wiertłem, możesz użyć zwykłego noża, ale praca potrwa dłużej.
 3. Następnie należy przetworzyć krawędzie i wycięcie produktu papierem ściernym.
 4. Do dekoracji można pomalować produkt lub pozostawić go w swojej naturalnej postaci, ale pomalować go nacięciami. Krawędzie produktu można łączyć z płótnem lub owijać liną jutową.
Świecznik wykonany z pnia

Świecznik wykonany z pnia

Również wygląda interesująco świecznik za kilka świec, wykonanych w podobny sposób na długim pniu. Jeśli myślisz o jego przywiązaniu do ściany lub stabilnym stojaku, możesz często cieszyć się romantycznymi wieczorami.

Jeśli chcesz stworzyć coś zupełnie wyjątkowego, coś, czego nikt nigdy nie zrobił, pozwól swojej wyobraźni działać dziko. Czasami najbardziej znana rzecz może pojawić się w tak niecodzienny sposób, że zastanawiasz się, w jaki sposób może dojść do czyjejś głowy.

Rzemiosło wykonane z naturalnego materiału własnymi rękami (76 fotek): oryginalny wystrój domu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2